Kluci U10 vedou tabulku

O víkendu se sehrálo další kolo turnajů kategorie U10. V této kategorii dominují naši kluci, kteří vedou celkovou tabulku s 18ti body.

Kompletní výsledky vč tabulky umístění.

Další turnaj nás čeká 15. 12. v hale na Hagiboru, rozlosování naleznete zde.

Mladší žáci 3. a 4. kolo

V dalším pokračování zimní halové soutěže na nás čekala dvě papírově nejsilnější mužstva skupiny a to Hostivař a Slavie Praha. Zatímco v souboji s Hostivaří „A“ se naši kluci bili jako lvi a zaslouženě vybojovali remízu 3:3, v utkání se Slávií jsme na silnějšího soupeře nestačili a podlehli vysoko 1:9.

S mužstvem z Hostivaře jsme se již letos utkali dvakrát v přípravných utkáních, kdy obě skončila nerozhodně a nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se hrálo v nové průhonické hale. V pohledném utkání hraném ve vysokém tempu, jsme měli výsledkově třikrát navrch a soupeř vždy jen dorovnával, ale nutno zdůraznit, že zaslouženě. Hráči na obou stranách do utkání vstoupili v plném nasazení a bylo se tím pádem na co koukat. Šance a dobré zásahy brankářů se střídali na obou stranách. Naši kluci měli lehce navrch v první patnáctiminutovce a tomu odpovídalo poločasové vedení 2:1. Ve druhé části však byl vidět větší hlad po vyrovnání na straně soupeře a tak s konečným výsledkem 3:3 mohla být spokojenost na obou stranách. Nutno ještě zmínit, že nás utkání stálo mnoho sil, což se projevilo v následujícím utkání.

Utkání se Slávií, z našeho pohledu, nezačalo vůbec špatně, naši kluci neměli ze silného soupeře žádný respekt a s plným nasazením se vrhli do otevřené partie. Prvních šest, sedm minut se hrálo naprosto vyrovnané utkání nejen skórem. Když jsme však dvakrát inkasovali v polovině prvního poločasu po výborných individuálních akcích soupeře, naše hra se úplně rozpadla. Soupeře bylo najednou celé hřiště a naši kluci se zmohli pouze na někdy více a někdy méně úspěšné bránění. Výsledkem bylo poločasových 0:5. Na začátku druhé půle předvedli kluci asi naši nejhezčí kombinační akci na jejímž konci byla krásná branka v podání Marka. Místo našeho nadechnutí však soupeř z následujícího útoku opět navýšil rozdíl ve skóre a bylo po utkání. Věkově starší a zkušenější mužstvo Slavie si zbývající průběh utkání pohlídalo a postupně zvýšilo až na konečných a z našeho pohledu krutých 9:1.

Zbývající výsledky naší skupiny rozhodly o tom, že nás v sobotu prakticky čeká už jen boj o třetí místo ve skupině, které by znamenalo kvalifikaci se stejně umístěným mužstvem ze druhé skupiny o postup do bojů o medaile. Pokud nedojde  nějakým velkým překvapením, měl by o tomto umístění rozhodnout náš přímý souboj s mužstvem Bohemians, který nás právě v sobotu čeká. Držte palce!

Hostivař – Mnichovice 3:3 (1:2)
branky: 2x Důša, Marek

Mnichovice – Slavia 1:9 (0:5)
branka: Marek

Po čertech povedený turnaj Benjamínků

Nedělní dopoledne 8. prosince 2019 na Hagiboru patřilo pozemáckému turnaji Benjamínků. Turnaje se účastnily po dvou týmech kluby ze Slavie Praha, Bohemians, Mnichovic a jeden tým President.

Jestli se turnaj povede nebo nepovede, záleží vždy na tom, jaké výkony předvedou hráči v zápasech, jak trenéři pracují se svými týmy, jestli rozhodčí pískají férově a jestli to diváky baví. Zkusili jsme si na dnešek poskládat takové malé vysvědčení a vyšlo nám to na „samý“.

Hráči za jedna! Bylo vidět, že hráči jsou již z předchozích turnajů pěkně ostřílení a mají natrénováno. Nevytratila se bojovnost a nasazení, na to jsme koneckonců zvyklí. Dnes k tomu přidali i trochu toho pikantnějšího hokejového koření. Bylo se tak na co dívat a takto správně okořeněné to muselo i chutnat. Spousta povedených kombinací střídaly branky po individuálních akcích. A to vše ve vysokém tempu nahoru – dolů. Zkrátka skvělé výkony!

Tým PUM ve složení bratří Šubrtů – Adama a Honzy, Míši Nykodýma, Aničky Kleinové, Justýny Martišové a Báry Karáskové, vedl trenér Franta Buršík a od začátku do konce nebylo pochyb, kdo je na turnaji pánem.

Tým GEPARDů vedla Šárka Scheinerová. Vašek Dvořák, Vojta Mánek, Vojta Berger, Samík Kokeš, Eliška Zíková a Terka Filipovská si to kromě zmíněného zápasu s Pumami z úvodu celé pohlídali. Zápas od zápasu se zlepšovali a je jen otázkou, jak by vypadal zápas s Pumami poté, co se Gepardí mašina rozjela na plné obrátky.

Trenéři za jedna! Sešly se vyrovnané týmy a v zápasech rozhodovaly maličkosti. Třeba jakou taktiku svému týmu trenér naordinuje, jak svůj tým povzbudí ve chvílích, když je to o branku a jak ho hráči v zápase uslyší. A trenéři šli do toho dnes naplno!

Rozhodčí za jedna! S ledovým klidem a přehledem odřídili všechny zápasy. Tady fakt není co dodat.

Diváci za jedna! Dnes fandilo v utkáních desítky diváků, a i díky nim měl turnaj tu správnou atmosféru. Hlavně všichni v obecenstvu podpořili smysl aktivního sportování dětí.

Díky, byli jste skvělí – hráči, trenéři, rozhodčí i diváci.

…No a když si hráči odnesli své zasloužené medaile, diplomy, ceny, a společně jsme se pobavili při vyhlášení či focení, tak si jedničku zaslouží i náš oddíl za organizaci.

Jakub Šubrt filmoval a tak na rozhodující momenty zápasů se můžete podívat na sport.video.cz v kategorii Bejnamínci ( https://sport.video/cz-mnichovicepozemnihokej/benjaminci/ )

Přinášíme pak i fotky z turnaje, tradičně na rajčeti.