Rozlučka minibenjamínků

Ani vysoká letní teplota neodradila rodiče malých hokejistů od účasti na rozlučkovém tréninku s jarní sezónou. Rodiče si vyzkoušeli trénink svých dětí na vlastní kůži a po rozdělení do čtyř týmů sehráli malý turnaj. Po ukončení herní části se trenéři rozloučili se svými svěřenci, kteří odcházejí do starší kategorie, a předali jim symbolické vysvědčení. Všichni hráči poté dostali drobné dárky. Nakonec nechybělo občerstvení a rozpálený gril.

Více fotografií na rajčeti: https://www.rajce.net/a17959386

Turnaj slávisticko-mnichovický, nebo mnichovicko-slávistický

O tomto víkendu se uskutečnil první ročník společného turnaje oddílů SK Slavie Praha a Mnichovic.
S ohledem na pozdní termín byla účast troch u za očekáváním, z mezinárodní účasti zůstalo pouze u slovenské Rači Bratislava v kategorii starších žáků, ale popořádku.
Na mnichovickém hřišti se v sobotu uskutečnil turnaj přípravek (U10) a mladších žáků (U12).  V mladší kategorii, kde bohužel nebyla příliš velká konkurence, se nejvíce dařilo Hradci, který vyhrál všechna svá utkání včetně toho finálového s našim Áčkem (5:3). Náš druhý zástupce podlehl v boji o třetí místo s nadšením hrajícím hostům z Jičína.
Větší konkurence byla v turnaji mladších žáků. Kategorie nabídla přímo výběrovou konkurenci: letošního přeborníka z Hradce, pražský výběr hrající pod označením SpS Praha, vítěze B skupiny přeboru mužstvo Bohemians, vítězky dívčího přeboru z Hradce a domácí stříbrné medailisty. U nich je nutno zmínit, že nebyli zdaleka kompletní a na jejich hře to bylo znát. I v této kategorii si vedli nejlépe hosté z Hradce a to dokonce hned dvakrát. Za suverénními chlapci se umístili druhé děvčata, třetí místo pak obsadilo SpS Praha. Naši kluci nehráli špatně, ovšem zásluhou špatné koncovky pořadí turnaje uzavřeli.
Nutno podotknout, že celý turnaj proběhl za extrémních teplotních podmínek a všem zúčastněným patří velký dík, kdy speciálně musím zmínit rozhodčí, kteří fungovali po celých pět hodin, po které turnaj probíhal, naprosto bezchybně!

Mladší žákyně a starší žáci si dali své dostaveníčko na Slávii. Turnaj byl přerušen sobotním odpoledním vyvrcholením dorostenecké soutěže a tak byl rozložen do dvou dnů. Zde si naše mužstva vedli  o poznání lépe. Děvčata obsadila bronzový stupínek a starší žáci se v nejlepší možné konkurenci (Slavia, Litice, Rača Bratislva) dokonce probojovali až do finále, kde ovšem už v extrémním vedru (teploměr ukazoval 46 stupňů!) nestačili na soupeře z Litic a obsadili tak vynikající druhé místo.

Pořadatelská spolupráce se Slávií by měla pokračovat i do budoucna, takže se můžeme těšit, že nám následující akce přinesou ještě atraktivnější konkurenci, nejen z českých „luhů a hájů!

Pozemnímu hokeji: „Na zdar“                     

H.V.

https://www.rajce.net/a17933727

Konečně placka!

Mladší žákyně přivezly bronz z mezinárodního hokejového maratonu, který se konal od pátku 17.6. do neděle 19.6.2022 v Hradci Králové.

V přímém souboji o třetí místo zvítězila naše děvčata nad litevským týmem Siauliai Hockey Academy.

Hradečtí připravili skvěle organizovaný turnaj, na který se díky zážitkům na hřišti i mimo něj bude dlouho vzpomínat.

Tak třeba, jak jsme o přestávkách ladily tu správnou vítěznou vlnu na vodě i na souši.

Nejužitečnější hráčkou našeho týmu na turnaji byla vyhlášena Áďa Poslušná. Gratulujeme!

Pokud si chcete připomenou atmosféru, mrkněte na fotky 🍅 (https://www.rajce.net/a17919640)

Mnichovičtí „reprezentanti“ reprezentovali

Hned jedenáctka mnichovických pozemních hokejistů a hokejistek se ocitla na mezinárodním turnaji v holandském městě S-Hertogenbosch.  Se lvíčkem na prsou, pod hlavičkou reprezentačního výběru U16 se na výborně obsazeném turnaji střetli se stejně starými mužstvy z hostujícího Holandska, Německa, Belgie a Anglie.
Děvčata měla vynikající začátek, když v základní skupině vyhrála všechna svá utkání. V bojích o konečné umístění bohužel již na ty nejsilnější nestačila. I tak je však konečné čtvrté místo vynikajícím výsledkem. U chlapců bylo vše přesně naopak. Nesehraní kluci prohráli úvodní utkání, ovšem pak se na jejich straně objevovali pouze výhry a nerozhodné výsledky a nebýt zrušení části utkání kvůli nepřízni počasí, mohli pomýšlet ještě výš, než na konečné páté místo.

Všem zúčastněným patří velký dík za vynikající reprezentaci Mnichovic!

Honza Veverka

1. Liga ženy: Ohlédnutí za sezónou 2021/2022

Letošní sezóna byla první, kdy byla po všech možných lockdownech a omezeních opět dohrána nižší ženská soutěž, a to jak venku, tak v hale. O podzimní a zimní části bylo už něco napsáno, teď nastal čas zrekapitulovat jaro. S dovolením se ale ještě jednou zastavím u dřívějších částí sezóny, abychom si připomněli, jak se nám dařilo a nedařilo v průběhu celého roku.
Na podzim jsme odehrály čtyři zápasy ještě ve starším formátu ligy (dvoukola a klasické rozdělení bodů: výhra 3 b, remíza 1 b, prohra 0 b do tabulky, zápasy po 2×20 min). Na ten první jsme dorazily ještě bez našich dorostenek, které hrály ten den utkání své ligy. Domů jsme jely se 6 body za výhry proti zkušené Slavii B a fyzicky důrazné Hostivaři B. Poté nás zastihla hned dvě zranění, výborně nás však doplnily dorostenky, pro které premiéra v ženské kategorii skončila dvěma vysokými výhrami.

Po těchto zápasech se náš tým přesunul do haly. V naší soutěži jsme se po postupu ze skupiny umístily na třetím místě. Naději na postup do extraligy jsme ztratily v zápase proti Liticím, který jsme prohrály 5:3. Rozhodně se však nemáme za co stydět, Litice byly v minulé sezóně extraligové (shodou okolností jsem byla u toho a mohu říct, že mají opravdu šikovné hráčky) a nyní se do nejvyšší soutěže vracejí (viz. https://www.hokejmnichovice.cz/i-liga-zeny-tri-body-z-kadane-a-statecny-vzdor-favoritkam-z-litic/) Chuť jsme si pak spravily v zápase o třetí místo, kdy jsme přehrály Hostivař B 9:1. Myslím, že nám dobře fungoval mix našich zkušeností a dravosti ze strany dorostenek, navíc jsme držely spolu jako tým.
Než začala jarní část, vyzkoušely jsme si opět zápas na velké hřiště proti extraligovým Bohemians. Bohužel zaúřadovaly nemoci, a tak nás odjelo jen 11, tedy přesný počet na hru. Ukázalo se však, že dokážeme zabojovat a držet při sobě, i když nakonec jsme padly 2:3.
Od jara však dorostenky trénují v jiných dnech, změnil se jim tréninkový rozvrh s ohledem na přípravu reprezentace U18. Nálada v týmu tak podstatně poklesla, protože účast na trénincích tím hodně utrpěla, i když občas někdo z nich přišel i na trénink žen. (Jsme ale samozřejmě rády, že se holkám daří v U18 a fandíme 😊).
Změnil se také systém ligy, nově se hrály turnaje (2 zápasy ve skupině a 1 o umístění, 1×20 min). Vítěz dostal nejvíce bodů, každý další v pořadí pak vždy o jeden bod méně. Z prvního turnaje, kde jsme byly bez dorostenek (které měly ve stejný den svůj ligový zápas) jsme přivezly první místo a trochu jsme si zvedly náladu (https://www.hokejmnichovice.cz/zeny-v-liticich-trikrat-vitezne/). Pro mě osobně to byl poslední turnaj letošní sezóny z důvodu stejného zranění jako na podzim. V našem nízkém počtu to nebylo úplně ideální, naštěstí na další tři turnaje už s námi mohly i dorostenky. Vždy nás doplnily dvě nebo tři z nich, a tak bylo hráček celkem dost. Navíc ani zkušenější holky nesložily zbraně a na následujících třech turnajích dovedly tým k 6 výhrám z 9 zápasů, což v součtu znamenalo nejvíce bodů ze všech. Ze Slavie tak vezeme pohár za celkové první místo!
Sezóna 2021/2022 tak pro nás nebyla úplně jednoduchá, ale myslím, že z pohledu výsledků se vydařila. Velký dík patří Ríšovi za čas a energii, kterou nám věnuje, stejně tak každé z holek za nasazení a bojovnost. Osobně jsem viděla velký posun dopředu. A tak i když je stále prostor ke zlepšení, mám z toho opravdu dobrý pocit! Dále chci za tým poděkovat našim skalním fanouškům, kteří nás doprovázeli na všechny zápasy. Teď už zbývá jen řádně sezónu uzavřít na společné rozlučce a začít se připravovat na tu následující.
B. P.

Starší žáci bronzoví!

V posledních třech zápasech venkovní sezóny se kluci utkali proti Rakovníku, Slavii a Presidentu.

Zápas s Rakovníkem na domácí půdě byl celou dobu v přesilovce, z Rakovníka přijelo jen celkově 8 hráčů. A i když rakovničtí hodně bojovali, na naše neměli šanci a tak finální scóre 12:3.

Proti nejsilnější Slavii hráli hned den na to opět v Mnichovicích a i když jsme měli úplně plnou lavičku posilněnou zkušenějšími z dorostu, dostali jsme celkově 6 gólů, nakonec se podařilo dát soupeři v posledních pěti minutách alespoň dva góly.

S Presidentem těsně prohráli a to 3:2.

Ačkoliv poslední dva zápasy prohráli, v celkové tabulce skupiny D zakončili celou sezónu na krásném třetím místě. Po posledním zápasu dostali medaile a pohár. Kluci si celou sezónu užili a medailové místo si i svým přístupem a díky trenérovi Pepovi Slavíčkovi zasloužili.

Eduard to pohlídal!

Mladší žákyně sehrály v neděli 29.5. závěrečné kolo mistráků letošní sezóny. Ze hřiště HC 1972 Rakovník si odvezly 6️ bodů a v posledním zápase vybojovaly v přímém souboji s áčkem Rakovníka celkové 5. místo. To už za přímého dohledu nového člena týmu, duhového Eduarda.

Holky, jsme na vás hrdí! 💖

Celou sezónu jste na sobě makaly, šly jste nahoru, sehrály spoustu krásných zápasů, účast na trénincích a v zápasech skoro na 100 % a jako tým jste držely pohromadě.

A když jste zrovna nehrály, šly jste pískat turnaje nejmenších nebo jste po zimě vzaly do ruky košťata a uklízely hřiště.

Velké díky za podporu vašim rodičům, protože bez nich by to fakt nešlo. Rodičové, jste skvělí!

Tak vzhůru do červnových bitev na mezinárodních turnajích v Hradci a na Slavii! Máte našlápnuto!

Více fotek z akce na 🍅 (https://1url.cz/Or1TD)

na poslední květnovou neděli připadly poslední zápasy v letošní sezoně mladších žáků.

Nás čekaly 3 utkání a odjížděli jsme na ně s pohodlným náskokem 4 bodů na třetí Sokol Kbely, proti kterému jsme nastupovali hned v prvním zápase.Naši hráči zahráli výborně a s přehledem si pohlídali hru, 
Mnichovice – Kbely 8:1 (3:1)

už bylo jasné, že budeme v této sezóně zase druzí. Tak, jako vloni. Měli jsme náskok sedmi bodů a Hradec by musel 2x prohrát, abychom mohli pomýšlet na 1. místo.Ale Slavia Hradec Králové si na domácím hřišti svůj titul pohlídala.
My pak ještě trochu složitě herně, ale výsledkově jasně porazili Slavii Praha 
Mnichovice : Slavia Praha  7:1 (3:1)
a po tradičním trápení vyhráli nad Liticemi 
Mnichovice – Litice  6:4 (2:2)

Tím letošní soutěžní zápasy skončily. Druhé místo je krásné, ale my měli tradičně ještě vyšší ambice. Nebýt toho smolného 10. dubna …….
Ale kluci ukázali, že hrát umí a v dalších zápasech již nezaváhali. Navíc kluků je hodně, takže není nikdy problém se sestavou. 
Už se těšíme na další sezónu.

Mirek