U10A – tréninkový plán

ahoj kluci,
protože se ještě pořád nemůžeme potkávat na hřišti, musíme trénovat každý zvlášť. Prosím tedy, abyste si přečetli následující tréninkový plán a snažili se ho, pokud možno co nejlépe!Věnujte tréninku chvíli každý den odpoledne a piště mi na Whatsapp vaše zážitky z tréninků :
Pondělí :  
věnujte se skákání přes švihadlo. Začněte 5x 10 sekund skoky snožmo, s 10 sekundovými přestávkami. Pak 1 minutu pausa.Po pause zkuste párkrát prolézt přes složené švihadlo mezi nataženýma rukama.pak zkuste snožmo skákat přes švihadlo 1 minutu v kuse. Dejte si půl minuty pausu a udělejte to znovu. A pak ještě jednou.Nakonec zkuste 5ti minutovou výzvu – skákat 5 minut v kuse!

úterý : 
zkuste si vzpomenout na atletickou abecedu a snažte se všechny cviky dělat co nejlépe. Stačí 3 metry tam a š metry zpátky
když budete rozehřátí, udělejte 20 výrkoků ze dřepu. Každý výskok provádějte co nejrychleji a co nejvýše. Tak jak se to spolu učíme – s co největší intenzitou.Vždy mezi skoky udělejte malou pausu a soustřeďte se na další výskok.
Udělejte 5 kliků, pak se převalte na záda a hned udělejte 10sklapovaček (nebo sedů x lehů) – toto 3x opakujte.
vydýchejte se a pokračujte opět s výskoky, zkuste ze dřepu vyskakovat co nejvýše u zdi,
Nakonec klusem oběhněte zahradu, abyste se vydýchali.

středa :
opět vzpomínejte – cviky obratnosti s hokejoou :
1. na ukazováčku jedné ruky zksute balancovat s postavenou hokejkou, přitom udělejte dřep, jděte dopředu, dozadu, otočit se 2. postavte hokejku na zem, držte ji jedním prstem postavenou na zemi. Pak ji pus’tte, otočte se kolem své osy a hokejku do stejné ruky, jakou jste hokejku před tím drželi    zkuste to několikrát s otočkou na jednu i na druhou stranu3. Vezměte hokejku do obou rukou a přeskočte ji. Víte, že jste to skoro všichni dokázali. Stůjte nejlépe na trávníku, ať si nepřicvaknete prsty k podlaze :-)4. když se to povede, zkuste to přeskočit zezadu dopředu a hned zpátky.
5. Vezměte si míček a zkuste si ho nadhazovat – nejprve vysoko, pak co nejníže nad hokejkou, pak zase zkuste při tomto driblování dřep, otočku

čtvrtek :
tento trénik věnujte síle :
nejprve zopakujte abecedu, abyste se rozehřáli
po zahřátí začněte dělat kliky. Pořádné hluboké kliky. Dělejte je po pěti a pak si dejte chvilku pausu a kliky opakujte. Zkoušejte to, kolik jich tato uděláte.
druhý cvik jsou výskoky z dřepu. Vezměte se do ruky plastovou lahev vody a zkuste s ní nad hlavou vykakovat co nevýše. Počítejte, kolik výskoků takto uděláte
za třetí – dělejte sedy x lehy se zkříženýma rukama za hlavou. Udělejte jich vždy 10, pak si dejte pár sekund pausu a pak znovu 10 sedů lehů. Hlašte mi, kolikrát jste opakovali.
Nakonec si protřepte ruce a nohy, aby vás v pátek moc nebolely.
pátek :
1. posaďte se na židli, narovnejte záda, mějte pevně nohy na zemi a rukama kmitejte, jako když běžíte. A kmitejte co nejrychleji, Jako při nejrychlejším sprintu. – asi 10 sekund2. když sedíte, chyťte se rukama sedáku židle, zvedněte nohy a kmitejte jimi, jako když plavete. Kmitejte, co nejrychleji – asi 10 sekund3. bod 1 a 2 několkrát opakujte4. sprint na místě – na místě , co nejrychleji, sprintujte. Vždy napočíjte do 8 pak vyskočte do výšky, udělejte dřep a zase do 8mi sprintujte na místě. 3x za sebou.
5. Udělejte co nejdelší žabáky přes celou zahradu!

Makáme společně, i když každý sám!

Milí hráči,

je mi moc líto, že po úspěšné halové sezóně se teď nemůžeme společně potkávat – trénovat, hrát zápasy nebo turnaje. Prostě to nejde a chvíli to ještě potrvá. Uvidíte, uteče to jako voda a na hřišti se brzy sejdeme.

Vím, že jste všichni tělem i duší sportovci a o chvílích volna si pravidelně chodíte protáhnout tělo. Abyste při přípravě na tom byli všichni stejně, vaši trenéři vám teď připravují na každý týden individuální tréninkový plán. Prostě na čem budete makat pro vylepšení fyzičky, pro posílení svalů nebo v technice s hokejkou.

Tréninkový plán na každý týden najdete na stránce vašeho týmu na webu mnichovického hokeje. Trenéři nebo vedoucí družstev vám dají vědět, že se můžete na tréninkový plán na webu podívat. Vše pečlivě procvičujte, jak vám to trenéři zadali. Vědí, co dělají, tak ať máte náskok před soupeři.

Svým trenérům aspoň jednou týdně dejte zprávu, jak se vám trénink daří naplňovat. Přes WhatsApp, telefonem nebo jim napište email, podle toho, jak máte mezi sebou nastavenou komunikaci.

Pokud by vám doma chyběly nějaké tréninkové pomůcky (míček, případně hokejka nebo kužely na slalom), rádi vám je vypůjčíme na našem hřišti. Někdo z realizačního týmu tam bude v těchto dnech a časech:

  • Ve středu, 1.4., od 17:30 do 18:00
  • další termíny dle dohody

… Jo, a taky se nezapomeňte se pochlubit svému trenérovi fotkou nebo videem, jak na sobě makáte. Díval jsem se na vaše příspěvky na Facebooku i ty, které mi poslali trenéři přes WhatsApp. Skvělé, jen tak dál!  A až se zapojíme všichni, určitě se podělíme o další.

Držím vám palce a těším se, že se brzo uvidíme a vy budete ve skvělé formě, připraveni vyhrávat a oblékat dres v nároďáku.

Pepa Slavíček, sportovní vedoucí

Důležité oznámení

Vážení hokejový příznivci,

v návaznosti na nařízení vlády ČR, která vyhlásila nouzový stav na celém území České republiky a stále se zpřísňujícími bezpečnostními opatřeními z důvodu šíření viru COVID-19, rozhodl výkonný výbor TJ Mnichovice oddíl pozemního hokeje s okamžitou platností o zrušení všech tréninkových jednotek a všech akcí konaných oddílem pozemního hokeje až do odvolání. Jako funkční oddíl chceme jít příkladem a udělat vše proto, abychom zamezili šíření nebezpečného viru.

Předem děkujeme za pochopení a o případných změnách vás budeme informovat.

Za výkonný výbor   
Jan Veverka  – organizační pracovník 
Josef Slavíček – předseda oddílu

U10A – jsme druzí v hale 2019/2020

Že kluci nechtějí zůstat na 5. místě tabulky, bylo vidět hned od prvních vteřin zápasu s největším kandidátem na titul. Kluci z týmu HC President se za celý zápas nedostali ani k jedné střele na bránu a nájezdy až na ten první krásně pokryl Adam. Soupeř byl naší aktivitou zřetelně zaskočen a stav po první půli 7:1 krásně vypovídá o tom, jak to na palubovce vypadalo. V druhé půlce utkání jsme se už do tolika šancí nedostávali, protože Presidenti se poučili a zlepšili. Ovšem celkový výsledek 9:1 byl pro nás velmi příjemný.

President – Mnichovice 1:9 (1:7). 

Do druhého zápasu jsme šli již s tím, že další týmy před námi si krásně rozdělili body, což nám hrálo do karet. Mladší přípravka Pragovky B nás moc nepozlobila a góly, které jsme dostali padají na vrub pouze naší nesoustředěnosti v závěru. Na Adama šly za celá 2 utkání 2 přímé střely! Už jenom to považuji důkaz o naší výborné hře o tomto víkendu.

Mnichovice – Praga 9:3 (6:1)

Protože jsme v předminulém kole zbytečně ztratili body s družstvem Kbel, jsme AŽ druzí. První vyhrál. po zásluze, Hostivař, za námi na třetím místě skončil HC President.

Chci poděkovat všem, kteří se na tomto krásném umístění podíleli!

Mirek