Mnichovické hokejky na cestě kolem světa!

Letos to s cestováním po světě nebude nic moc, a tak jsme na pozemáku podnikli společnou cestu kolem světa, abychom se nejen rozloučili se sezónou, ale už se rovnou naladili na prázdniny.

A povedlo se, neboť v jednu chvíli jsme měli v Mnichovicích na jednom místě zástupce spousty národností a také velké množství exotických zvířat. A tak jsme třeba viděli, jak Mexičan v sombreru soutěží proti mafiánovi s černým knírem, jak živě debatuje japonská gejša s hinduistkou, nebo jak ve skákacím hradu řádí tygr s gepardem. Skvělou pověst českého piva pak potvrdili vietnamští kluci, kteří si na něj odskočili od práce z rýžového pole, nebo holky z Bavorska, které to pojaly jako trénink na slavný Octoberfest.

Akci jsme tradičně rozjeli společnými soutěžemi dětí, dospívajících i dospělých a všech sedm týmů předvádělo neuvěřitelné výkony. Obzvláště zapeklitý byl tibetský slalom s míčkem a hokejkou, kdy hráč musel projet dráhu jen pomocí hlasové navigace svého parťáka z týmu. Velmi vyrovnaně dopadla soutěž hledačů perel v mořích jižního Pacifiku a také bylo hodně zajímavé sledovat rozdílnou taktiku jednotlivých týmů při španělské brigádě sběru pomerančů. Vrcholem soutěžní části byl lov jihoamerické anakondy, protože ty mnichovické měly přes 70 metrů. A to byste nevěřili, jakou kreativitu soutěžící do toho vloží a z čeho všeho se dá had postavit. Kromě nasazení vlastních těl a hokejek někdo pro úspěch svého týmu obětoval tkaničky či jiné části oděvu. Kluci z U15, velké díky, že jste se ujali přípravy a podpory soutěží.

Program pokračoval společnými zápasy smíšených družstev dětí a rodičů a na hřišti to chvílemi pěkně jiskřilo. Jako by se děti chtěly pomstít svým rodičům za všechny křivdy z průběhu celého školního roku a rodičové pak ukázali, že jsou sportovci tělem i duší a v ostrém zápase rozhodně nikoho šetřit nehodlají.

I přes letní počasí v nás jednu chvíli zamrazilo, když po rozdělání ohně se začal jeden lidožrout vyptávat po něčem k snědku, ale nakonec se pak spokojil s menší porcí, se špízem na grilu.

Všichni účastníci se mohli za přísných hygienických opatřeních ochladit v karibském moři, které nejprve opanoval rybí potěr, ale postupně nadvládu nad ním převzaly větší dravé kosatky.

Přátelé, děkujeme vám moc, že jste s námi vyrazili na cestu kolem světa, ale hlavně za to, že jste celou sezónu 2019-2020 mnichovický hokej všemožně podporovali. Užijte si prázdniny a …neztrácejte hlavu, v srpnu nebo v září se zase uvidíme!

Fotky z akce najdete na rajčeti (https://hokej-mnichovice.rajce.idnes.cz/2020-06-27-Cesta_kolem_sveta/)

P.S. Pokud hledáte zapomenuté věci, tak se domluvte se svým trenérem či vedoucím družstva na předání.

V Hostivaři nad U12 zvítězil déšť

Poslední představení našich mladších žáků v této sezóně nedopadlo úplně nejlépe. Celé konání akce provázel slabší, či silnější déšť a nutno podotknout, že mokrá a těžká hrací plocha našim klukům vůbec neseděla. V základní skupině kluci podlehli Bohemce, Béčku Hostivaře a porazili bez brankaře hrající Slavii. Po odehrání základních skupin byl turnaj kvůli vytrvalému dešti a neregulérní hrací ploše předčasně ukončen.

Opět téměř v kompletní sestavě (ze třinácti hráčů chyběl jen Mára) a s chutí úspěšně zakončit „prapodivnou“ sezonu, dorazilo naše mužstvo na dobře připravený turnaj v Hostivaři (vždyť ředitelkou byla Petra Brabcová). Kluky na úvod čekal „oblíbený“ soupeř z Bohemky. Tentokrát se ovšem nepotvrdilo, že na „klokany“ se nám daří. V herně vyrovnaném utkání se brankově dokázal prosadit pouze soupeř a tak bohužel 0:2.
Stejně jako minulý týden, Slavia na turnaj nedorazila zdaleka kompletní, tentokrát dokonce jen v pěti a bez brankáře. Přestože jsme nepodali úplně optimální výkon, kluci využili oslabení soupeře a četnou střelbou se dostali k vysokému vítězství 8:3.
Třetí utkání bylo již poznamenáno vytrvalým deštěm, na hřišti se již tvořily velké louže a pohledný hokej musel jít stranou. Ve vodní bitvě se s těžkou hrací plochou vyrovnalo lépe domácí Béčko. Naši borci ještě dokázali zareagovat na vedení soupeře vyrovnávací brankou, ovšem podruhé se to již nepovedlo a v době, kdy jsme si v poli vytvořili převahu, jsme naopak potřetí inkasovali (1:3).       
 
Jako na minulých turnajích je hlavní problém produktivita, koncovka! Herně s nikým nijak nezaostáváme, obzvlášť když je na hřišti první pětka, ale hrozně moc se nadřeme na každou vstřelenou branku. Kluci jako by měli v kruhu soupeře trému se bojí vystřelit a když se ke střelbě konečně odhodlají, je z toho převážně nemastná, neslaná střela. U některých hráčů je problém i v plnění pokynů trenérky, ale o tom si každý udělá hned obrázek, když vidí jak se někteří kluci chovají na střídačce, jak sledují hru, spoluhráče, jaký mají zájem o utkání……..            

Mužstvo kromě trenérky Lenky opouští pro příští sezonu brankář Maty a hráči Milan a Burša, takže nezbývá než všem moc poděkovat a popřát mnoho úspěchů, klukům ve vyšší kategorii a Lence v jiných rolích (rozhodčí,…).   

Tak zase v září!

H.V.

Minibenjamínci absolvovali průpravu k angažmá na britských ostrovech!

Na posledním turnaji letošní sezóny 2019-2020 se naši Minibenjamínci připravovali na svá hráčská angažmá ve věhlasných irských, skotských či anglických klubech, kde je vydatný déšť na denním pořádku.

V sobotu na hřišti SK Slavia Praha jsme všem ukázali, že nejme žádné bábovky a že nějaký deštík nás nemůže odradit, abychom šli na hřiště, hráli hokej a zápasili se soupeři naplno. Mnichovičtí nastoupili v kompletní sestavě, a tak trenéři Míra a Marek měli k dispozici všechny borce pro postavení dvou vyrovnaných týmů.

Za tým mnichovických Rytířů váleli Týnka Šmuková, Kubík Vedral, Fíla Duchek, Vojta Havrda, Luki Babor a Séba Klein.

Mnichovičtí Pštrosi pak na turnaji nastupovali ve složení Kiki Jirsíková, Vaneska Vejříková, Jáchym Kubeš, Fíla Šťastný a Honza Vejřík.

Turnaj začal pěkně zostra, protože hned v prvním zápase proti sobě postavil naše Pštrosy a Rytíře. Mnichovické derby bylo po celou dobu vyrovnané a podle průběhu utkání by výsledkové tabuli víc slušela remíza, ale co naplat, Pštrosi přeci jen šli sportovnímu štěstíčku víc naproti.

Potěšilo nás, že naši hráči se snažili o kombinační hokej, a i když někdy na místo přihrávky by bylo lepší herní situaci řešit přímou ztečí na soupeřovu bránu, všichni zaslouží velkou pochvalu za týmové pojetí hry.

Pro většinu našich hráčů to byl i poslední turnaj v kategorii U6 Mini. Ať se všem, kteří od září už budete válet za Benjamínky, stále daří a zůstanete pořád ta skvělá parta! No a těm, co u Minibenjamínků zůstávají přejeme, aby převzali otěže do svých rukou a udrželi mnichovické šestky na výsluní. Máte na to!