Brigáda na hřišti

V neděli 26.3. se v našem areálu uskutečnila každoroční předsezónní brigáda pozemních hokejistů.
Přes ne příliš velkou účast (něco málo přes dvacet účastníků), se nám podařilo udělat, vše co jsme si naplánovali. Poklidila se hrací plocha včetně vyčištění kanálků, na brankách se obnovil nátěr, proběhla oprava a nátěr laviček, odstraněno bylo letité pletivo v prostoru nad hřištěm a před objektem kabin se vykopal základový pás pro novou opěrnou zídku.

Opravdu velký dík patří všem zúčastněným, kteří neváhali věnovat část svého volného času k vylepšení prostředí, kde se pohybují jejich děti, či kamarádi.    

Ještě jednou díky Honza

Brigáda na hřišti, neděle 26.3.

Přijďte vylepšit naše hřiště v neděli 26. března 2023 od 9 do 12 hod!

Jarní sezóna se kvapem blíží a ještě než přivítáme první soupeře, chceme dát do kupy naše hřiště a jeho okolí. Uklidit střídačky, natřít branky a lavičky, vyčistit odvodnění hřiště a spoustu dalších věcí.

Pro každého se něco najde, takže všichni naši členové (bez ohledu na věk) a jejich rodičové jsou na brigádě vítáni.

Potřebné nářadí a pomůcky budou na místě, pracovní rukavice si přineste vlastní.

Co se dělo vloni? Mrkněte na pár fotek.

Minibenjamínci letos naposled v hale – krása střídá nádheru

Poslední tři soboty byli pro naše nejmenší hokejisty ve znamení hokeje.

18.2. se konal turnaj na Hagiboru. Trenérka Terka musela svůj tým ve složení Adámek, Tadeáš, Anička, Terezka, Matěj a Jáchym pochválit především za krásné přihrávky a kombinační hru, která nám v minulosti po přechodu do haly moc nešla. Je vidět, že děti poctivě trénují a posun při zápasech na hřišti je znát.

Další sobotu 25.2. se děti podívaly do větší haly na Zeleném pruhu. Mnichovičtí rytíři ve složení Vašík, Anička, Terezka, Robin, Tadeáš, Štěpán a Kája se utkali proti bojovníkům z Bohemians, Slavie červeným a bílým, Kbel a Hostivaře. Za skvělé a bojovné výkony na hřišti a kombinační hru si děti odnesly od Kbelských pořadatelů krásný diplom, medaili a samozřejmě sladkou odměnu.

První březnovou sobotu se přijeli mnichovičtí Minibenjamínci rozloučit s halovou sezónou na posledním turnaji, který probíhal již tradičně v hale na Hagiboru, tentokráte pod naší pořadatelskou taktovkou.

Za vydatné podpory fanoušků/rodičů obě mnichovická družstva předvedla, že během zimní sezóny nezahálela a hráči i hráčky udělali velký pokrok jak v individuálním herním projevu, tak zejména v souhře. Zkušenější a starší hráči už si potykali s mantinely a mladší a méně zkušení předvedli, že se budeme mít i v příštích sezónách na co těšit. Odměnou jim byla nejen pochvala trenérů a potlesk fanoušků, ale jako vždy i medaile za účast a něco sladkého na zoubek, aby dohnali vydanou energii.

Základem čistě chlapeckého družstva A pod taktovkou trenérky Lenky byli Vašík, Kája a Jáchym, kteří rozhodně patřili k nejbojovnějším na celém turnaji. Výborně je doplňovali nejmladší z našich minibenjamínků teprve čtyřletý Filípek a jeho starší bráška David, jenž si na turnaji odbyl svou střeleckou premiéru. Kluci předvedli dravost, rychlou hru a velké nasazení, za které si zaslouží obrovskou pochvalu.

Tým B byl s poměrem holky: kluci dva ku třem genderově o poznání vyrovnanější. I proto sice Béčko nepředvádělo tak bojovnou hru jako hoši z Áčka, ale rozhodně se nenechalo zahanbit. Tadeáš v sobě objevil dosud skryté útočné a střelecké vlohy, Anička v prvním zápase zabránila na poslední chvíli několika soupeřovým jasným gólům a doyen  minibenjamínků Máťa rozdával svým spoluhráčům asistence a sebedůvěru. Adámek předvedl pěkný výkon korunovaný druhým gólem v životě, tentokráte proti malým Slávistkám, a Terezka se výjimečně nechala vrátit na hřiště i při druhém střídání, což je u ní výkon letos v hale dosud neviděný.

Malí pozemní hokejisté a hokejistky si teď od soutěžního klání na nějakou dobu odpočinou, a my doufáme, že až se sejdeme na prvním turnaji pod otevřeným nebem, uvidíme spoustu přesných a rychlých přihrávek,hodně gólů do soupeřových branek, co nejméně gólů v těch našich, ale hlavně stejný zápal a nadšení, jako předvedli při posledním turnaji v hale.

Lenka+Tereza

Letní pozemácké soustředění 2023

Tradiční pozemácké soustředění bude rozdělené na dvě party tak, aby hráči a hráčky, kteří budou v sezóně 2023-2024 válet za jeden tým, měli stejný termín.

Parta 1 – chlapci, rok narození 2006 až 2014 (v nacházející sezóně Dorostenci, Starší žáci, Mladší žáci a Přípravka)
Parta 2 – dívky, rok narození 2006 až 2014 (v nadcházející sezóně Dorostenky, Starší žákyně a Mladší žákyně a Přípravka) a potom všechny děti (kluci i holky) narozené v letech 2015 až 2016 (v nadcházejí sezóně kategorie Benjamínků).


Kdy?

Parta 1 – od pondělí 21.8. do pátku 25.8.23 (soboty 26.8.)
Parta 2 – od pondělí 28.8. do pátku 1.9.23 (soboty 2.9.)

Na účastníky čeká celodenní program od 8 do 17 hodin.


Co budeme dělat?

Budeme trénovat fyzičku, koordinaci pohybu, techniku s hokejkou, uděláme si bojovku s jedním přespáním na hřišti, procvičíme týmovou spolupráci, budeme si i trochu hrát, vyzkoušíme další sporty a uděláme si výlet.
Program na jednotlivé dny pošleme rodičům přihlášených hráčů týden před zahájením soustředění, aby bylo jasné, čím se na jaký den správně vybavit.


Kdo to povede?

Instruktory na soustřední budou trenéři, se kterými budou hráči v nadcházející sezóně 2023/2024 trénovat a hrát zápasy a také naši starší úspěšní hráči.


Za kolik?

Parta 1 – cena je 3 200 Kč
Parta 2 – cena je 2 900 Kč

Sleva na druhého sourozence je 300 Kč.

Částka za soustředění se hradí převodem na účet 6023430369/0800.

 • Záloha 1 000 Kč je splatná do 30.6.2023.
 • Doplatek nejpozději v den zahájení soustředění.


Co je v ceně?

Oběd, svačina, celodenní pitný režim, „táborové“ tričko, po celý den volně ovoce, doprava hromadnými prostředky, pokud za aktivitami budeme cestovat.


Jak se přihlásit?

Přihlaste se emailem do 31. března 2023.

Parta 1 – Honzovi Veverkovi na email veverka.honza@seznam.cz
Parta 2 – Markovi Filipovskému na email marek.filipovsky@hokejmnichovice.cz

Abychom zajistili očekávanou vysokou úroveň, bude v jedné partě maximálně 25 účastníků.
Na uvedené kontakty směřujte prosím i případné dotazy.

Zlatý zobák 2022, galavečer

Český svaz pozemního hokeje pořádá galavečer Zlatý Zobák 2022 u příležitosti vyhlášení osobností pozemního hokeje. Akce proběhne 25.3.2023 od 19 hodin v sále Lidového domu ve Kbelích.

Vyhlášení proběhne v následujících kategoriích:

 • Hráčka roku
 • Hráč roku
 • Rozhodčí roku
 • Trenér roku
 • Talent roku (dívka, chlapec)
 • Klub roku

Můžete se těšit na živou kapelu či tombolu. Cena vstupenky je 200 Kč.

Předprodej vstupenek na https://connect.boomevents.org/cs/event/zlaty-zobak-2023

Dorostenci v hale třetí!

Halovou sezónu začali naši dorostenci velmi úspěšně, porazili Slavii i Rakovník. Další zápasové víkendy už takové výsledky sice neudrželi, protože hned další prohráli proti Presidentu, jinak zaslouženě pokořili Hostivař, Kadaň, Kbely a Litice B a jen s těsným výsledkem neuspěli proti Liticím.

Na body skončili třetí, dostali se do semifinále a v sobotu se utkali právě proti Liticím. Zápas to byl velmi vyrovnaný a napínavý. Naši sice dostali první gól, pak ale rychle vyrovnali a ve třetí čtvrtině přidali další dva góly. Vedli tedy 3:1. Ještě během třetí však dostali jeden gól. Konečný výsledek se bohužel rozhodl v poslední čtvrtině. Litice vyrovnali a pouhé tři minuty před koncem ještě jeden přidali. Výsledkem 4:3 pro Litice tak zápas i skončil a nám zůstalo třetí místo. Opravdu škoda, naši hráli technicky lépe a výhru nad Liticemi by si zasloužili.

Finálový zápas vyhrál President se skórem 5:3.

Video ze zápasu:

a fotky od Filipa:

2023-04-02-U18-Dorostenci-Final4-Kbely – Pozemní hokej Mnichovice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Halová extraliga zpět v Mnichovicích

Než vám přiblížím, jak letošní sezóna probíhala, dovolte mi trochu historie….

Psal se rok 2004, polovina našeho současného týmu ještě nebyla na světě. Já jsem se učila písmenka a těšila se do první třídy. Mezitím se na extraligových palubovkách proháněl mnichovický tým, který byl k nezastavení. Nakonec se to povedlo až ve finále pražské Slavii, a tak se holky staly vicemistryněmi republiky, což zopakovaly i další rok. V dalších letech už se tak nedařilo, a posledním vystoupením mnichovických děvčat byl rok 2008 a konečné 6. místo. Od té doby se zde hrála 1. liga.

Sama si pamatuji posledních devět nebo deset let v nižší soutěži. Občas jsme končily ve vyšších, jindy ve spodních patrech tabulky. Na postup se úplně nemyslelo. Pak nastal rok, kdy se hala nepřihlásila vůbec, další sezóna pak padla za oběť covidu…a rok na to přišlo třetí místo a velmi dobrý pocit z toho, že jsme držely krok s nejlepšími týmy ligy. Letos jsme se zlepšily ještě o jednu příčku. Předčil nás pouze národní tým Slovenska, který naši ligu využil mimo jiné k přípravě na ME III. divize a protože se nejedná o klub, nemůže hrát českou nejvyšší soutěž. A jak tedy naše cesta do extraligy probíhala?

O prvních třech zápasech se už psalo (výhra nad Liticemi a Slavií B, remíza se Slavií B). Následovalo vítězství nad Slovenskem a tři body jsme si odnesly i ze zápasu s loni extraligovou Bohemians. V odvetě proti Slovenkám jsme se musely smířit s porážkou. I tak jsme do nového roku vstoupily na prvním místě tabulky. Naneštěstí zrovna před dvojzápasem proti Kadani vypadlo ze zdravotních a rodinných důvodů hned 5 hráček. V prvním z utkání se podařilo vybojovat výhru, náš tým měl převahu, ale v druhém doplatil na chybu při bránění – a protože se nepovedlo překonat kadaňskou obranu, skončil zápas prohrou 0:1. Slovenky nám odskočily o tři body a Bohemka se dotáhla na rozdíl jediného bodu. Bylo tedy jasné, že o postupu se rozhodne na posledním turnaji v Plzni, kde nás čekala právě Bohemka a litické béčko.

Do zápasu o všechno jsme šly odhodlaně, ale začátek se nám rozhodně nepovedl. Ve čtvrté minutě jsme inkasovaly z rohu a už o tři minuty později lovily míček z branky podruhé. Měly jsme možná víc ze hry, ale nedařilo se zakončení. Bohemka mezitím hrozila z brejků. Až ve 22. minutě se podařilo snížit a následně i vyrovnat. Poté jsme se dokonce dostaly do vedení, které ale Bohemačky vyrovnávacím gólem minutu před koncem odmítly. Až gól do prázdné brány v poslední minutě rozhodl – POSTUPUJEME DO EXTRALIGY! Je třeba se omluvit divákům za infarktové stavy vzhledem ke dvěma neproměněným penaltám na každé straně, několika těsným trestným rohům a pěti minutám v oslabení. Ale zvládly jsme to a zavládla obrovská radost.

Další zápas se nám, podle mého názoru, herně tolik nepovedl, ale i tak jsme si připsaly letošní poslední tři body za výhru 3:1. Sice jsme prohrávaly, ale měly jsme častěji balónek na hokejkách a postupně zápas otočily.

Postup je pro nás velkou satisfakcí a obrovským úspěchem, zároveň ale i závazkem, protože víme, že je potřeba se stále zlepšovat. Během sezóny jsme měly světlé i temnější momenty. Každopádně děkujeme Ríšovi, že nás jimi provedl, a taky našim věrným fanouškům za podporu. A holky vám ještě jednou – jsem na vás hrdá!

Bára Pažitková, za celý tým žen

Výsledky:

Mnichovice x Slavia B 3:3 (Pažitková B. 2x, Bauersfeldová)

Mnichovice x Litice B 3:0 (Pažitková B. 2x, Kudibalová)

Mnichovice x Slavia B 2:1 (Pažitková B., Fousková L.)

Mnichovice x Slovensko 3:1 (Fousková L. Fousková E., Pažitková B.)

Mnichovice x Bohemians 6:2 (Fousková L. 3x, Bauersfeldová, Mudrová A., Pažitková B.)

Mnichovice x Slovensko 0:2

Mnichovice x Kadaň 5:2 (Fousková L. 3x, Mudrová A. 2x)

Mnichovice x Kadaň 0:1

Mnichovice x Bohemians 4:3 (Fousková E. 2x, Pažitková B., Fousková L.)

Mnichovice x Litice B 3:1 (Fousková L., Fousková E., Mudrová A.)

Konečné pořadí:

 1. Slovensko (25b)
 2. Mnichovice (22b)
 3. Bohemians (18b)
 4. Slavia B (11b)
 5. Litice B (6b)
 6. Kadaň (5b)

Soupiska: Adamová K., Svyščuk D., Zittová P., Bauersfeldová A., Mudrová A., Mudrová P. Fousková L., Kučerová K., Matějovská M., Horálková L., Kudibalová T., Pažitková V., Fousková E., Babická M., Pažitková B., Poslušná T., trenér Kotrč R.