Barevný domácí turnaj Přípravek v hořkosladkém nálevu!

Něco o turnaji

V neděli 11. října 2020 se pražské týmy přípravek sjely na turnaj do Hostivaře, a tak jsme dostali úžasnou příležitost přivítat na našem domácím hřišti kluby ze všech koutů naší republiky.

Za učebnicového podzimního počasí (mlha, vlezlo, rtuť teploměru jen s obtížemi lezla nad 10 st C) se postupně v dopolední a odpolední části představil žlutý a černý tým Rakovníka, zelený tým z Bolevce, žlutí, modří a červení z Litic, modrá Kadaň a červeno bílá hradecká Slavia. Přičteme – li účast našich tří týmů nastupujících v zeleno-černých a oranžových dresech, na mnichovickém hřišti to zase hrálo všemi barvami.

Škoda jen, že jsme se nemohli sejít všichni v jeden čas (moc jsme se na tuto velkou událost v Mnichovicích těšili), a hořkou příchuť dostal turnaj i tím, že to bylo tentokrát bez diváků. Jejich hlasivky a burcování svých týmů by určitě dodalo do turnajového hrnce tu správnou pikantní šťávičku. Hráči si s tím naštěstí v zápasech moc hlavu nelámali, a tak bojovali, přihrávali a stříleli branky jakoby se nekovidovalo. 🙂

Na sladký nedělní dort v podobě vítězství našeho klučičího Áčka jsme si už tak trochu zvyklí… (Kluci, byli jste opět skvělí!), ale tuto neděli jsme si před večeří mohli dát mimořádně mňamózní nášup v podobě turnajového vítězství našeho Céčka.

Rozhodčí opět odvedli nejen skvělou práci na hřišti s píšťalkou, ale postarali se i o hladký průběh celé turnajové neděle. Kluci, díky moc!!!

Pár fotek z turnaje je tradičně na rajčeti

A co naše týmy?

Tým Mnichovice A – zkrátka jede na vítězné vlně!

Tým pod trenérem Pavlem Tichovským, v jehož sestavě byl na tomto turnaji Matěj Spanilý, Tonda Šich, Ondra Stejskal, Adam Šubrt, Marik Blažek, Ondra Tykal a Tonda Vilímek v bráně, opět nenašel přemožitele. Skóre ze čtyř zápasů 42:0 v náš prospěch, asi nepotřebuje další komentář. Kluci jsou prostě už dál, než ostatní.

Kluci, jsme na vás pyšní (ne kvůli vítězstvím), ale že v zápasech i na trénincích pořád na sobě makáte!

Volba na nejužitečnějšího hráče týmu tentokrát padla na Tondu Vilímka, který za svá záda nepustil na turnaji ani jeden gól.  

Tým Mnichovice B – potřebuje šutéra jako sůl!

Trenér Kuba Šubrt měl k dispozici téměř kompletní tým – Báru Karáskovou, Vojtu Bergera i Císaře, Honzu Šubrta, Štěpána Pechláta, Kubu Šulce, k tomu skvělého gólmana Ondru Karáska a také nováčka v našem týmu Jonáše Zástěru. Tým hrál opět s velkým s nasazením, byť v poli z pozičního pohledu působil trochu neučesaným dojmem. Škoda, že Ondra musel v polovině turnaje kvůli nevolnosti ze hřiště, a tak si brankářskou premiéru odbyl Vojta Berger. Nutno dodat, že se ctí a má náš velký obdiv za odvahu, kdy se oblékl do betonů a šel chytat bez přípravy, jen aby podpořil svůj tým!

Gólovky si tým vypracovat umí, to jsme viděli, teď jen potřebujeme šutéra, který to do soupeřovy brány v rozhodující chvíli spolehlivě „uklidí“. Tak co Kubo Šulci – není čas, aby sis nařídil budíček?  Ocenění za nejužitečnějšího hráče týmu si odnesl Vojta Berger.

Kluci a Báro, jsme na vás pyšní, že v zápasech i na trénincích pořád na sobě makáte!

Tým Mnichovice C – o špičkovém týmu už není pochyb!

Nejpočetnější tým na turnaji (škoda, že minulý víkend v Hradci jsme byli jen v pěti) a s převahou děvčat nastoupil ve složení Kája Melicharová, Bára Fišerová, Gabča Poslušná, Eliška Zíková, Kája Babická, Zorka a Valentýna Mykhayliv, Terka Filipovská a Klárka Švejdová. Pak také s našimi klučičími oporami Tondou Volkem a Vaškem Dvořákem…a také s Mikulášem Krajíčkem, který na turnaji zažil samostatný hrdinský příběh.

Tým hrál skvěle a počínal si dobře i takticky. Vítězství nebyla sice tak jednoznačná, jako v dopolední části u našeho áčka, ale do statistik si za odpoledne připsali z 5 zápasů 15 bodů (výhra = 3 body a 3 x 5 je patnáct). A litičtí či hradečtí, to rozhodně nejsou žádná „ořezávátka“. Nejužitečnějším hráčem týmu byla tentokrát Gabča Poslušná s velkou zásluhou na vstřelených gólech.

Holky a kluci, jsme na vás pyšní (ne kvůli vítězstvím), ale že v zápasech i na trénincích pořád na sobě makáte!

I ty největší pochybovače musel předvedený výkon přesvědčit, že naše Céčko patří v kategorii Přípravek  do republikové TOPky. Trenéry Terku Poslušnou a Jirku Poslušného (Píďu), kteří náš tým do soubojů na turnaji vedli, čeká samozřejmě spousta další práce, jak hráče dál zlepšovat, ale základy jsou pevné, zdravé a je na čem stavět!!!

Zvláštní část chceme věnovat Mikulášovi Krajíčkovi, kterému jsme už v rozeběhnutém turnaji navrhli, aby šel podpořit konkurenční tým Kadaně v roli brankáře. Miki do toho šel a při nedostatku gólmanů stihl ještě odchytat i pár zápasů za červené Litice. Toto chce velkou odvahu a od obou trenérů, z Kadaně i Litic, si náš hrdina odnesl zaslouženě velkou pochvalu a zaslouží velký obdiv.

1. Liga ženy- 4. 10. 2020 – Kadaň

Druhé dějství za námi. Tentokrát na novém hřišti v Kadani. Po českobudějovickém hřišti to byl přechod do hráčského nebe. Úvodem nás čekalo družstvo Jičína. Z minulého turnaje jsme soupeře již znaly a neměl být pro nás větším problémem. Po oťukávacím úvodu si Bára Pažitková převzala míč před naším kruhem a předvedla své individuální dovednosti, když prošla mezi statickými figurkami protihráček a krásným gólem otevřela skóre. Po tomto gólu jsme se již zcela uvolnily a začaly sázet góly. Možná jsme se uvolnily ale moc, neboť soupeřky dostaly prostor se nadechnout a obdržely jsme čestný gól za stavu 3:0. Znervóznit jsme se ale nenechaly a holky nasázely v jednoznačném zápase dalších 10 gólů. Konečný výsledek tedy k plné spokojenosti – 13:1.  Věděly jsme však, že nás hlavní zápas dne teprve čeká a to zápas s loni ještě extraligovou Slávií B. Již před zápasem zmizely úsměvy a ještě než jsme rozehrály byl na nás vidět přehnaný respekt. Nohy neběžely, zoufale jsme se rozhlížely kam nahrát. Utekl nám bohužel začátek zápasu. Zaskočila nás i tvrdší hra Slávie. Po první půli jsme již prohrávaly 3:1. Hra se postupem času vyrovnala a obavy se proměňovaly v bojovnost. Nechci chválit jednotlivce, neboť si pochvalu za druhou půli zaslouží všechny hráčky, ale musím vyzdvihnout několik tak potřebných návratových sprintů Péti Zittové. Byla všude, kde byla třeba. Ke konci zápasu jsme si vytvořily i menší převahu, ale tlak bohužel přišel již pozdě. Čas nám stačil pouze na snížení na 3:2. Po této prohře jsme klesly v tabulce na 3. místo za Slávii B a Kadaň, které prochází soutěží zatím bez prohry, ale se vzájemnou remízou.

V obou zápasech bylo vidět několik krásných akcí z naší strany, ale opět jsme zvládly spálit neuvěřitelné šance  a to i před prázdnou bránou. Doufejme, že si do příštího utkání budeme pamatovat, že i s těmito soupeři hrajeme vyrovnané partie, kousneme se, neztratíme zbytečně sebevědomí a vrátíme jim vše i s úroky.

Další turnaj nás čeká 18.10.2020 na hřišti ve Kbelích. Čeká nás druhý těžký soupeř – Kadaň. Doufáme, že postavíme tu nejsilnější sestavu a souboje zvládneme.

Z pohledu trenéra

V prvním zápase se nastoupilo proti týmu z Jičína. Od prvních minut bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy padne první branka. Po rychlém vedení 3:0 jsme opět měly krátký herní výpadek a inkasovaly jsme gól od soupeře. Byly k vidění hezké kombinační souhry zakončené góly. Hráčkám se nedala upřít bojovnost a nasazení. Nutno podotknout, že ani na tento turnaj nebyl tým žen v plné sestavě a zraněnou Kateřinu Adamovou vystřídala v bráně Linda Matoušková. V dobré formě se tentokrát předvedla Kateřina Stočesová, která vstřelila hned několik gólů. Dále se po individuálních akcích prosadila stále se zlepšující Bára Pažitková. Po celou dobu tohoto zápasu náš tým žen udával tempo hry o čemž svědčí i vysoká výhra.

Ve druhém utkání jsme nastoupily proti Slavii B, která má v kádru několik bývalých extraligových hráček a reprezentantek. Už dopředu bylo jasné, že tento zápas nebude jednoduchý. Docházelo často k tvrdým soubojům na hranici pravidel. Náš tým nastoupil do zápasu s přílišným respektem, což se projevilo především na individuálních chybách. V omezeném počtu hráček byl vidět úpadek fyzické kondice (dvě hráčky na střídání). Po dvou inkasovaných gólech jsme vstřelily kontaktní branku. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a Slavie nám opět utekla na rozdíl dvou gólů. Měly jsme několik slibných šancí, které však bravůrně zlikvidovala brankářka soupeřek. Na konci utkání jsme vstřelily opět kontaktní gól z trestného rohu dorážkou Báry Hanzlové. Zbývalo však již málo času na srovnání skóre. Zápas byl celkově vyrovnaný a chyběl větší důraz v osobních soubojích. Opět nelze upřít hráčkám bojovnost a nasazení.

https://www.zonerama.com/vaclavfoti/Album/6641975?fbclid=IwAR1hzlHYmvl6QXO-BLO4k6JdheQNEceNFM3jTpyqYfVqeRJKSmeGf24f7gQ

Mladší žáci ve Kbelích vítězně

O zápasech U12 v minulém týdnu jsem ani nepsal. Ono totiž nebylo moc o čem psát.
Mnichovice – Kbely B 16:0
Mnichovice – Bohemians 8:0

Nicméně dnes jsme jeli do Kbel s tím, že nás čekají těžší soupeři. My se necítili dobře.Ze včerejšího utkání starších žáků byly naše opory unavené a u některých jsem si nebyl jist, jestli mají vůbec nastoupit na hřiště. Navíc minule nás Litice potrápily, takže kluci cítili trochu více zodpovědnosti.

Mnichovice – Litice 8:3 (4:1). Žádný respekt nebyl znát. Naši hráči se pěkně rozstříleli a delší čas na hřišti strávili ti mladší, kteří se ještě potřebují více otrkat.

Mnichovice – Jičín 4:3 (0:2). Naopak uchlácholeni tím, že nám to dnes jde jsme nastoupili bez výraznějšího soustředění a najednou jsme prohrávali 0:2. A nebylo to tím, že by soupeř měl štěstí. Silou a důrazem nás výrazně
přehrával a my jen těžko nacházeli prostor, kde by dobře bránící soupeř nebyl. A najednou jsme začali být nervózní. Míček nás neposlouchal, nahrávali jsme více soupeři, než sobě, pouhé vedení balónku byla neřešitelná technická dovednost. V druhé půlce se nám hru podařilo srovnat a soupeř už také tolik nestíhal bránit naše stále běhající hráče.
Za stavu 2:2 jsem už věřil, že teď jim dáme třetí, čtvrtý a pátý gól a je po zápase. Jenomže opět naší nepochopitelnou chybou se dostal Jičín do vedení 2:3. To bylo 3 minuty před koncem. Pak ale kluci vybojovali roh a z něj se Tomík krásně trefil….

Doufejme, že ve finálové skupině bude více takovýchto zápasů, kdy skóre narůstá na obou stranách. Hráče to lépe prověří psychicky a naučí se nebát
kluků, kteří jsou o hlavu a více větší, nebo si zvyknout na to, že někdy nám soupeř může dát i gól. Každý z kluků rychle pochopí, že musí hrát na maximum.
Dnes patří velká pochvala Adamovi v bráně, který nás hodně podržel.

Za dnešek díky Důšovi, Fílovi, Tomíkovi, Vášovi, Márovi, Páťovi, Kubovi, Honzov, Kikimui a Adamovi

Mirek

U6 a U8 na domácím hřišti

Skvělá účast nejmenších na domácím turnaji! 👍Naši nejmenší hokejisté o tomto víkendu k volebním urnám ještě nemohli, a tak se plně soustředili na souboje a výsledky s hokejkou na hřišti. V sobotu se totiž v Mnichovicích konal turnaj v kategorii U6 Mini a U8 Benjamínci a na naše hřiště se sjela skvělá konkurence soupeřů z různých klubů. 🚗🚌🚂

Díky účasti SK Slavia Pozemní hokej, HC Hostivař, Slavia Hradec Králové – Pozemní Hokej, President Hockey Club, Sokol Kbely – pozemní hokej, Hockey club 1946 Praga a Bohemians měl náš domácí turnaj ty správné grády. A naši borci se mezi nimi rozhodně neztratili. U Minibenjamínků jsme postavili dva týmy Rytířů a Pštrosů a pro většinu hráčů to bylo v mnichovickém soutěžním dresu jejich první vystoupení. Sbírali tak hlavně zkušenosti, ale už dnes je jasné, že se s nimi musí ve světe pozemního hokeje v budoucnu vážně počítat.

🏑Benjamínci pak do turnaje postavili rovnou 3 mnichovické týmy. Áčko potvrdilo svoji převahu a z většiny zápasů odešli jako vítězové. Nasazení, bojovnost mnichovických týmů pak rozhodně nechyběla ani u ostatních mnichovických družstev, takže spokojeni museli být nejen všichni hráči, ale i trenéři a naši fanoušci.

🥇Velké díky patří také našim rozhodčím, kteří spolehlivě pískali a přispěli tak k hladkému průběhu turnaje.

Fotky najdete tradičně na https://hokej-mnichovice.rajce.idnes.cz/2020-10-04-U6aU8-Mnichovice/

Díky, že jste dorazili.👏