1.Liga ženy- 13.9.2020 – České Budějovice

Máme za sebou první turnaj nultého ročníku 1.ligy žen. Nutno říci, že se liga teprve rodí a podle toho zatím také vypadá. Hraje se systémem mladších žáků na zmenšeném hřišti v počtu 5+1. V českobudějovickém teplotním pekle jsme zažili dva rozdílné zápasy. V prvním jsme nastoupili proti hráčkám Slavie „C“. Tým Slávie byl složen z bývalých reprezentantek, a tak byly z počátku znát obavy a respekt. Viděli jsme vcelku vyrovnaný zápas, který zásluhou lepší druhé půle, vyústil v naši jednoznačnou výhru  6:1. To byl slibný začátek. Ve druhém zápase nás čekaly hráčky Českých Budějovic, které ve svém úvodním zápase porazily Jičín 4:0. Posíleni poměrně jednoznačnou výhrou nad Slávií „C“ jsme hned v úvodu zápasu vytěžili z úvodního tlaku 4 góly. Od tohoto okamžiku se však hra vyrovnala a díky našim nepřesnostem, chybám a počínajícímu stresu z obav o výsledek, jsme dovolili soupeři utkání zdramatizovat a nechali ho přiblížit až na rozdíl jediného gólu (4:3). V nervózním závěru se podařilo ještě vstřelit uklidňující pátý gól a utkání jsme tak dotáhli do zdárného, vítězného konce.

Z pohledu diváka mohu za sebe říci, že se mi výkon družstva líbil. Ano, pomíjím nesehranost, zbytečné chyby, které vedly k nervozitě a občasné srdeční slabosti trenéra😊. Je určitě do budoucna co zlepšovat individuálně i kolektivně. Důležité je, že nechybí chuť hrát a chyby prostě dělá každý. Určitě jich bude čím dál méně a méně. Dalším velkým plusem je snaha o vzkříšení ženského mnichovického hokeje a poskytnutí vize možného dalšího uplatnění současným dorostenkám ku prospěchu mateřského klubu.

V průběžném pořadí ligy jsme po dvou zápasech na čele. Příště nás čeká Jičín a zápas se Slávií „B“, se kterou jsme se často potkávali v halové sezóně i extralize. Držte nám proto pěsti ať přivezeme, tentokrát z Kadaně, dalších 6 bodů.

Hodnocení zápasu z pohledu trenéra

Vzhledem k absenci většiny hráček po celý minulý rok, až na pár výjimek (hostování), jsme se opět sešli v Mnichovicích v ženském kolektivu. K úvodnímu zápasu proti Slavii C – byla vidět u některých hráček nerozehranost, neboli zápasový rytmus (tempo). Od úvodních minut byla znát nejistota a nesehranost hráček. S postupem času se však pomalu vše měnilo. Hráčky plnily taktické pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Celková hra nebyla špatná a byla zúročena vstřelenými brankami. Některé akce byly velmi povedené a individuální chyby budou námětem na další tréninkové zaměření. Jinak musím všechny pochválit za bojovnost a nasazení. Celkové skóre 6:1 bylo zasloužené.

Ve druhém utkání jsme nastoupily proti domácímu celku Č. Budějovic. Od úvodních minut jsme udávaly tempo hry a rychle jsme vedly. Asi od 9. minuty prvního poločasu při stavu 4:0 přišel neskutečný zkrat. Množily se individuální chyby a projevila se i nedostatečná fyzická kondice, což vyústilo k rychlé změně skóre. Musel jsem i zvýšit hlas, což nedělám rád. Ve druhé půli byla často přerušována hra, nicméně holkám ani v tomto zápase nechyběla bojovnost a nasazení. V závěru utkání jsme vstřelily důležitý gól, který rozhodl.

Z úvodního turnaje si tak odvážíme dvě cenná vítězství, která pro nás budou hracím motorem do dalších zápasů. Předvedená hra ukázala, na čem je nutné i nadále pracovat, na co se zaměřit a v čem se zlepšit. Nejdůležitější však je, že se tým žen rozhodl obnovit tradici a vytvořit tak skvělou partu, kterou spojuje láska k tomuto sportu a chuť společně bojovat.