1. Liga ženy: Ohlédnutí za sezónou 2021/2022

Letošní sezóna byla první, kdy byla po všech možných lockdownech a omezeních opět dohrána nižší ženská soutěž, a to jak venku, tak v hale. O podzimní a zimní části bylo už něco napsáno, teď nastal čas zrekapitulovat jaro. S dovolením se ale ještě jednou zastavím u dřívějších částí sezóny, abychom si připomněli, jak se nám dařilo a nedařilo v průběhu celého roku.
Na podzim jsme odehrály čtyři zápasy ještě ve starším formátu ligy (dvoukola a klasické rozdělení bodů: výhra 3 b, remíza 1 b, prohra 0 b do tabulky, zápasy po 2×20 min). Na ten první jsme dorazily ještě bez našich dorostenek, které hrály ten den utkání své ligy. Domů jsme jely se 6 body za výhry proti zkušené Slavii B a fyzicky důrazné Hostivaři B. Poté nás zastihla hned dvě zranění, výborně nás však doplnily dorostenky, pro které premiéra v ženské kategorii skončila dvěma vysokými výhrami.

Po těchto zápasech se náš tým přesunul do haly. V naší soutěži jsme se po postupu ze skupiny umístily na třetím místě. Naději na postup do extraligy jsme ztratily v zápase proti Liticím, který jsme prohrály 5:3. Rozhodně se však nemáme za co stydět, Litice byly v minulé sezóně extraligové (shodou okolností jsem byla u toho a mohu říct, že mají opravdu šikovné hráčky) a nyní se do nejvyšší soutěže vracejí (viz. https://www.hokejmnichovice.cz/i-liga-zeny-tri-body-z-kadane-a-statecny-vzdor-favoritkam-z-litic/) Chuť jsme si pak spravily v zápase o třetí místo, kdy jsme přehrály Hostivař B 9:1. Myslím, že nám dobře fungoval mix našich zkušeností a dravosti ze strany dorostenek, navíc jsme držely spolu jako tým.
Než začala jarní část, vyzkoušely jsme si opět zápas na velké hřiště proti extraligovým Bohemians. Bohužel zaúřadovaly nemoci, a tak nás odjelo jen 11, tedy přesný počet na hru. Ukázalo se však, že dokážeme zabojovat a držet při sobě, i když nakonec jsme padly 2:3.
Od jara však dorostenky trénují v jiných dnech, změnil se jim tréninkový rozvrh s ohledem na přípravu reprezentace U18. Nálada v týmu tak podstatně poklesla, protože účast na trénincích tím hodně utrpěla, i když občas někdo z nich přišel i na trénink žen. (Jsme ale samozřejmě rády, že se holkám daří v U18 a fandíme 😊).
Změnil se také systém ligy, nově se hrály turnaje (2 zápasy ve skupině a 1 o umístění, 1×20 min). Vítěz dostal nejvíce bodů, každý další v pořadí pak vždy o jeden bod méně. Z prvního turnaje, kde jsme byly bez dorostenek (které měly ve stejný den svůj ligový zápas) jsme přivezly první místo a trochu jsme si zvedly náladu (https://www.hokejmnichovice.cz/zeny-v-liticich-trikrat-vitezne/). Pro mě osobně to byl poslední turnaj letošní sezóny z důvodu stejného zranění jako na podzim. V našem nízkém počtu to nebylo úplně ideální, naštěstí na další tři turnaje už s námi mohly i dorostenky. Vždy nás doplnily dvě nebo tři z nich, a tak bylo hráček celkem dost. Navíc ani zkušenější holky nesložily zbraně a na následujících třech turnajích dovedly tým k 6 výhrám z 9 zápasů, což v součtu znamenalo nejvíce bodů ze všech. Ze Slavie tak vezeme pohár za celkové první místo!
Sezóna 2021/2022 tak pro nás nebyla úplně jednoduchá, ale myslím, že z pohledu výsledků se vydařila. Velký dík patří Ríšovi za čas a energii, kterou nám věnuje, stejně tak každé z holek za nasazení a bojovnost. Osobně jsem viděla velký posun dopředu. A tak i když je stále prostor ke zlepšení, mám z toho opravdu dobrý pocit! Dále chci za tým poděkovat našim skalním fanouškům, kteří nás doprovázeli na všechny zápasy. Teď už zbývá jen řádně sezónu uzavřít na společné rozlučce a začít se připravovat na tu následující.
B. P.