Benjamínci si zaskočili na Slavii!

V neděli, 29. září 2019, se konal na hřišti pražské Slavie turnaj v kategorii U8 Benjamínci za účasti všech pražských klubů a také naší. Mnichovice nasadili do tohoto turnaje 3 pěkně nabitá družstva – Gepardy, Pumy a Jaguáry.

Nejprve k Pumám, u kterých to byl pro Lenku Horálkovou trenérských debut. Pumy nastupovaly v této sestavě poprvé a v prvních zápasech to bylo na jejich sehranosti znát. Zápas od zápasu se však zlepšovaly, takže v posledních utkáních tým šlapal jak na drátkách. Ukázalo se, že holky Julča Vacíková, Eliška Kandová a Klárka Švejdová – jsou nejen pěkné dračice, ale s hokejkou už umí spoustu věcí, stejně jako kluci – Tadeáš Demek, Míša Motlík a Vojta Berger. Je nad slunce jasné, že tahle parta má obrovský potenciál.

Gepardi nastoupili v sestavě Vašek Dvořák, Kuba Šulc, Vojta Mánek, Kája Melicharová a Terka Filipovská pod taktovkou Šárky Scheinerové a od začátku do konce to byla velká paráda! Tento tým na turnaji smetl vše, co mu stálo v cestě. Navíc všechny fajnšmekry muselo bavit, jak góly v brankách soupeřů vznikaly. Jednou to bylo po rozehrávce mezi obránci přes celou šířku hřiště s rychlou kolmicí na útočníka, jindy to zase vzal na sebe jeden z hráčů a utekl za obranu soupeře. Vše podpořeno zodpovědným bráněním a tím, že hráči při hře mezi s sebou komunikovali.  

Sourozenecké dvojice Domči a Adélky Malinových, Valentýnky a Zorky Mykhaylivových, doplnil v týmu Jaguárů Eda Dušek. A i tady se děly hóóódně zajímavě věci. V této sestavě se musel někdo ujmout pro většinu týmu nezvyklé role lídra a povedlo se to, protože všichni měli velkou chuť vzít do svých rukou odpovědnost za výsledky. Takže jsme nevěřili vlastním očím, s jakým nasazením jde Domča a Eda do soubojů, jak umí Zorka uprchnout svým soupeřům a kolik toho Adélka s Valentýnkou dokážou oběhat – tu podpořit útok, tu obranu. Zaslouženou odměnou pak bylo vítězství v bratrovražedném souboji proti Pumám. (…A možná mnichovičtí Gepardi měli velké štěstí, že je turnajový pavouk nepostavil právě proti dnešní sestavě Jaguárů 😊).   

Děkujeme všem rodičům za skvělou podporu našich týmů a zvlášť Lucce Duškové za vyprání dresů.

Podívejte se na fotky na rajčeti.