Dorostenci ve své první sezóně

Svoji premiérovou sezónu včera zakončili na hřišti pražské Slávie naši dorostenci. Jednoznačně nejmladší mužstvo v soutěži sice podlehlo lídrovi soutěže hladce 0:6, ale zejména za první poločas si kluci zaslouží absolutorium. Zkušenějšího soupeře dobře napadali a nedali mu nic zadarmo. Na začátku druhé čtvrtiny domácí borce dokonce zatlačili na jeho polovině a dostali se do několika šancí, ale zásluhou zkušeností skóroval paradoxně pouze soupeř. Ve druhé polovině už, naši kluci bohužel nestačili a převážně se omezili jen na bránění. Jen zásluhou vynikajícího Šimona v brance, se skóre zastavilo na stavu, kde se zastavilo.
No a jaká byla celá sezona? Zejména byla o sbírání zkušeností. V první části nám vypomáhali i hostující kluci z Rakovníka. Chemie na hřišti ne vždy ovšem fungovala tak jak má, ale starší a zkušenější rakovničtí byli na naší hře hodně znát. V závěrečných kolech jsme však už hráli bez posil a museli spoléhat sami na sebe. Ač to pro kluky byla nová situace, postupně se s ní vypořádávali lépe a lépe.
Mužstvo, které je tvořeno až na dvě výjimky věkově ještě „staršími žáky“, má určitě velký potencionál a je jen otázkou času, kdy se kluci pod vedením Tomáše Babického začnou prosazovat i výsledkově. H.V.