Extraliga žen: hořkosladká remíza v souboji s vicemistrem

V sobotu se na našem hřišti odehrála významná událost: po pěti letech se tým žen představil v extraligovém utkání.  Na úvod nás čekalo družstvo plzeňských Litic, které se v minulém ročníku probojovalo až do finále vyšší soutěže. Tedy nic lehkého, ale úkol zněl jasně – předvádět co nejlepší hokej a pokusit se obrat vicemistra o body.

„Nově složený tým, nová taktika, jen tři odehraná mini utkání na přípravném turnaji a pocit, kdy nevíte, co můžete čekat – od soupeře, ani od sebe“, popsala počáteční pocity brankářka Kateřina Adamová.  „Soupeře jsme však překvapily pevnou obranou a nebezpečnými výpady dopředu“, dodává k průběhu prvního poločasu, ve kterém jsme rozhodně tahaly za delší konec, bohužel většina šancí zůstala neproměněna.

Aktivita a důraz našeho týmu však nezůstaly bez odměny: ve 26. minutě se po nahrávce Elišky Fouskové prosadila Tereza Poslušná.

„Extraligu jsem naposledy hrála ve 21 letech, takže když jsem se k hokeji vrátila (skoro po 15 letech pauzy), nenapadlo by mě, že první gól vstřelím právě já. Je to skvělý pocit“. Terka nedávno vyměnila obvyklou pozici obránce za místo v útoku. „Bez vybojovaného balonku od Eldy bych gól nedala. Myslím, že jsme bezvadný tým,“ oceňuje spolupráci v rámci útoku i celého družstva.

V průběhu druhého poločasu se nám bohužel nepovedlo navázat na povedenou první část a iniciativu postupně přebíral soupeř. Ten měl ke gólu blízko už v první polovině, vzhledem k nebezpečně vysokému balonu při trestném rohu byla však branka odvolána. Nám postupně docházely síly, snažily jsme se však bojovat o každý metr. V 59. minutě se ale soupeř bohužel dočkal.

„Po velkém tlaku Litic se nám minutu před koncem nepodařilo ubránit volnou hráčku v kruhu“, popisuje nešťastný moment Kačka, jejíž zákroky dlouho dávaly naději na plný bodový zisk. „Ale první extraligový bod je doma a to se počítá“.

Přestože jsme pochopitelně byly po takovém závěru zklamané, myslím, že se rozhodně nemáme za co stydět. Předvedly jsme bojovný výkon a v prvním poločase byly aktivnějším týmem. Všechny holky na hřišti odevzdaly všechno, co v nich bylo. Škoda, že z toho nejsou tři body, ale můžeme to brát jako odrazový můstek do dalších zápasů. Příště nás čeká Praga, která k nám přijede 14.9. v podvečer.

Závěrem bych chtěla poděkovat divákům, kterých se sešel velký počet a Markovi Filipovskému za zajištění skvělé atmosféry. Letošní extraligovou premiéru jsme si i díky tomu moc užily.

                                                                                                                                                    Barbora Pažitková

Sestava: Kateřina Adamová, Anna Mudrová, Pavlína Mudrová, Jana Svatošová, Nina Hánová, Markéta Matějovská, Květa Kučerová, Lenka Horálková, Veronika Pažitková, Michaela Janoušková, Eliška Fousková, Barbora Pažitková, Tereza Poslušná, Diana Svyščuk. Realizační tým: Richard Kotrč a Tomáš Babický. Bohužel nám v tomto zápase chyběla zraněná Lenka Fousková, která nás přišla podpořit na střídačku.