HALOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ 2023-2024 I

Vážení přátelé mnichovického pozemního hokeje,

dovolte nám, abychom před koncem roku krátce shrnuli dosavadní průběh halové sezóny 2023-2024. I když naší prioritou nejsou výsledky, úspěchy našich týmů jsou natolik výrazné, že s vámi chceme sdílet naše nadšení. 

Muži

Cíl: postoupit z druhé do první ligy – splněno!

5 vítězství a 1 remíza v šesti zápasech katapultovala naše družstvo mužů na příští halovou sezónu do 1. ligy. Chlapi, díky, že jste to po letech zas dali veleúspěšně dohromady.

Ženy

Cíl: udržet účast v extralize – nepovedlo se!

V první lize si příští rok zahrají i naše ženy. Jejich vystoupení v extralize rozhodně nebylo ostudou. V expresním podání soutěže odehrané ve dvou listopadových víkendech kvůli přípravě reprezentace na kvalifikaci pro olympiádu v Paříži se rozhodovalo jen v 6 zápasech. Holky, jsme na vás pyšní, že jste se daly po několikaleté odluce dohromady a dokázaly hrát s nejlepšími. 

Dorostenci

Cíl: finále v Plzni 28.1.2024 – pracuje se na tom!

Dorostenci zatím bez ztráty bodů a to mají za sebou výhry s největšími konkurenty v soutěži – President a Slavia. Aktuálně jsou v tabulce na skóre třetí, ale před čelem tabulky 2 zápasy k dobru. Pokud je zvládnou, jsou na prvním místě. 

Dorostenky

Cíl: finále v Plzni 28.1.2024 – pracuje se na tom!

8 zápasů, 8 výher, 24 bodů a pozitivní skóre 71:15, v tabulce na 1. místě. Co dodat? Fousková Eliška s 27 vstřelenými góly nejlepší střelec soutěže. 

Starší žáci

Cíl: účast v semifinálovém zápase o postup do finále v Plzni 28.1.2024 – pracuje se na tom!

Šest vítězství a první místo v základní skupině. Ve finálové skupině po dvou zápasech 100% úspěšnost pokračuje. Jako bonus bylo vítězství na mezinárodním turnaji Suda cup, hned na úvod haly. Co dodat? Po základní části nejlepší střelec soutěže Filip Veverka.

Starší žákyně

Cíl: účast v semifinálovém zápase o postup do finále v Plzni 28.1.2024 – pracuje se na tom!

V rámci halové přípravy si děvčata z turnaje Suda Cup odvezla stříbrné medaile a předznamenaly tak, že v letošní hale se s nimi musí počítat. Hrají vyrovnané partie s těmi nejlepšími, a protože mají stabilní výkony, jsou na průběžném 3. místě tabulky zaslouženě. Vidina účasti v jednom ze semifinálových zápasů o postup do velkého finále je tedy reálná.  

Mladší žáci

Cíl: Ve skupině o umístění držet přední příčky – pracuje se na tom!

Sice až páté místo v základní skupině, ale až na jednu výjimku vyrovnaná utkání se všemi soupeři. Je vidět, že kluci jdou herně nahoru a tak se můžeme těšit na jejich vystoupení v druhé části halové sezóny. 

Mladší žákyně

Cíl: Cinknutí medailí – pracuje se na tom!

Mladší děvčata nám dělají radost. Průběžné druhé místo se ztrátou pouhých dvou bodů na vedoucí pražskou Slavii, kterou v předvánočním duelu dokázaly porazit, jako jediné z konkurence ostatních týmů. Co dodat? V čele tabulky střelců máme naší Gabču Poslušnou.   

Přípravka

Cíl: Pravidelná účast na všech turnajích a pilování hokejových dovedností – pracuje se na tom!

Hodně omlazené družstvo bojuje se zkušenějšími soupeři, vždy nějaká ta branka ještě sice schází, ale kluci jsou v kontaktu.   

Benjamínci & Minibenjamínci

Cíl: Pravidelná účast na všech turnajích a pilování hokejových dovedností – pracuje se na tom!

Skutečnost, že na každý turnaj poskládáme jedno až dvě mužstva, vzbuzuje optimismus. Děti to baví a mají skvělou partu. 

Na závěr

Podrobné výsledky včetně všech statistik najdete na svazovém webu SOUTĚŽE – HALA 2023-2024

Chceme poděkovat všem, kteří se na chodu klubu podílí. Počínaje trenéry a vedoucími družstev, přes funkcionáře až po rodiče dětí. Bez vás, stejně jako bez ostatních fandů, by to zkrátka nešlo.

Všem přejeme pohodové Vánoce, splnění vašich přání a snů v roce 2024 a těšíme se, že se budeme ve zdraví i dále potkávat na pozemním hokeji.

Honza Veverka & František Buršík