Hokejový dům dívčích patnáctek rostl na jaře raketovou rychlostí

Výsledek sobotního zápasu našich starších žákyň proti Rakovníku již nemohl nijak promluvit do celkového umístění obou soupeřů, a tak šlo hlavně o to, užít si zápas. Naše děvčata si odvezla výhru 2:1 a potvrdila, že čtvrté místo v tabulce právě před domácím Rakovníkem je zcela zasloužené.

Více fotek ze zápasu najdete na (https://www.rajce.idnes.cz/hokej-mnichovice/album/2024-05-25-u15d-rakovnik)

Holky si staví svůj vysněný hokejový dům už pěkných pár let. Má pevné základy, protože tahle parta disciplinovaných holek drží při sobě, na hřišti i mimo něj. Jejich dům má spoustu dokončených a obydlených pater, protože hráčky vynikají ve spoustě individuálních hokejových dovedností a zvládají i poziční hru. V letošní jarní sezóně rostl jejich dům raketovou rychlostí.  S fyzičkou totiž nově zvládnou celých 60 minut zápasu v plném nasazení a také se jim dostal pod kůži systém hry, takže trenér opravuje už jen drobnosti.

Jedno patro, kde se předávají medaile, letos ještě chybělo. Potřebovali jsme k tomu proměňovat šance. Válcovat tým Praga na jejich domácím hřišti v nepřímém souboji o bronz, kdy jedna gólová šance našeho týmu střídá druhou a vstřelit jen jednu branku, nebo neskórovat ani při jednom z 18 trestných rohů v zápase proti týmu Kbel, za tím vším musí být nadpřirozené síly. A podezření padá na démona Antigóla, který pozemním hokejem obchází a který si letos zasedl na náš tým. 😀

Věkově náš tým Starších žákyň zůstává do další sezóny 2024-25 pohromadě. Držme holkám palce, aby démona Antigóla přemohly, přistavěly svému domu další patra proměňování šancí a cinkotu medailí, a ze svého mrakodrapu měly krásný výhled na hokejový svět.