Hurikán Lorenzo naše nejmenší hokejisty nezastavil!

Do Mnichovic se v sobotu 5. října 2019 sjeli téměř všichni, kteří v pozemním hokeji něco znamenají. Ze západu Litice a Rakovník, reprezentace Prahy se tentokrát ujala Slavie, Bohemians a Hostivař a vše završila početná výprava z Hradce Králové. My domácí jsme do nabitého programu turnaje nasadili dva týmy v kategorii U6 Minibenjamínci – Pštrosy a Rytíře a čtyři týmy v kategorii U8 Benjamínci – Gepardy, Pumy, Jaguáry a Tygry.  

Hrůzostrašné předpovědi počasí meteorologů v podobě intenzivního deště a zimy se naštěstí nenaplnily, takže nakonec zůstalo „jen u pár drobnějších spršek“. Na výkonech se ani tyto dešťové přeháňky nikterak neprojevily. Všichni hráči hráli s velkým nasazením a odhodláním, rozhodčí pískali zápasy bez chyb a férově, trenéři ladili taktické pokyny se svými svěřenci do nejmenších detailů a rodiče v rolích diváků povzbuzovali hráče a burcovali je do obdivuhodných výkonů. Takže odměny a medaile při slavnostním vyhlášení si všichni hráči opravdu zasloužili.

Skvělá účast malých mnichovických hokejistů byla ozdobou turnaje a je skvělou vizitkou našeho klubu. Vždyť se jich sešlo celkem 37. Největší díky za to patří hlavně rodičům, kteří své děti ve sportu podporují.

Naši hráči se v tvrdé konkurenci soupeřů rozhodně neztratili a pokud rozlosování postavilo naše týmy proti sobě, vůbec nic si mezi s sebou nedarovali. Uvidíme, jak to budou víkendoví protivníci řešit, až se v pondělí sejdou v jedné třídě nebo dokonce v jedné lavici.

Komentáře k vystoupení našich týmů a jak své svěřence viděli trenéři přineseme brzy v některém z dalších článků.

Sportu a pozemnímu hokeji hip, hip, hurá! …a zvláště tomu mnichovickému 😊

Fotky z turnaje na rajčeti