I. liga ženy: Tři body z Kadaně a statečný vzdor favoritkám z Litic

Mnichovický tým žen má za sebou další dvě utkání I. ligy. Minulý týden se hrálo přeložené utkání proti Kadani, kde se povedlo vybojovat tři body za výhru 8:3. Toto vítězství pro nás bylo velmi důležité, díky němu jsme totiž postoupili do finálové skupiny pro čtyři nejlepší týmy I. ligy.

Letos se hraje systémem, že do nově utvořené skupiny o postup do extraligy si každý tým nese body, které uhrál v základní části proti zbylému postupujícímu týmu z jeho skupiny. To nám bohužel nehrálo do karet, jelikož s námi postoupila Slavia B, se kterou jsme na začátku sezony prohrály 7:4. Tím pádem jsme si s sebou do „play-off“ nevzaly ani bod, zatímco týmy Slavie a Litic (vítěz skupiny A) „dostaly“ proti nám tříbodový náskok. Druhým postupujícím ze skupiny A je družstvo Hostivaře B, které vlivem prohry s Liticemi v základní části rovněž nemá žádné body.

První utkání nadstavby jsme odehrály proti Liticím, a přestože jsme podaly bojovný výkon, bohužel to na body nestačilo. Ale o tom později…

Mnichovice:Kadaň 8:3

Góly: Fousková L. 3x, Mudrová A. 2x, Fousková E. 2x, Pažitková B. 1x

Sestava: Adamová K., Pažitková V., Pažitková B., Mudrová P., Mudrová A., Fousková E., Fousková L., Matoušková L., Poslušná T., Zittová P.

Tento zápas se dvakrát překládal, jednou řádil covid u nás, další týden zase u soupeřek. Nakonec se odehrál v neděli 6. 2. v Kadani, kam jsme přijeli (-i na konci píšu schválně, kvůli trenérovi a fanouškům :D) s vědomím, že pokud chceme postoupit do finálové skupiny, musíme nutně bodovat, nejlépe vyhrát. Kadaň sice do té doby nebodovala, ale věděly jsme, že mají v týmu šikovné útočnice, na které bylo nutné si dát pozor.

První gól padl už ve druhé minutě do sítě Kadaně, která však o dvě minuty později zareagovala vyrovnávací brankou. Stejná situace se pak opakovala v 7. respektive 8. minutě, kdy jsme nejdřív využily trestný roh a následně po dobrém napadaní soupeřek inkasovaly. Poté skóre rostlo pouze na naší straně, a to až do poločasu, kdy jsme si šly odpočinout s tříbrankovým náskokem. V druhé polovině utkání se sice kadaňským podařilo snížit na 5:3, ale dalšími třemi góly jsme si zajistily vedení 8:3, které jsme udržely až do konce. V tomto zápase jsme, myslím, působily sehraně, a i přes chyby (na jejichž odstranění poctivě pracujeme 😊) jsme si dokázaly vytvořit dostatečný náskok a spolehlivě si ho pohlídat až do konce. Gólů mohlo být ještě více, bohužel spousta našich střel končila na betonech kadaňské brankářky.

Litice:Mnichovice 5:3

Góly: Fousková E., Mudrová A., Pažitková B.

Sestava: Adamová K., Fousková L., Fousková E., Horálková L., Mudrová A., Mudrová P., Pažitková B., Poslušná T., Zittová P., Doležalová A.

V prvním zápase nadstavbové skupiny nás čekal velmi těžký soupeř. Litice jsou účastníkem minulého ročníku extraligy, a jejich hráčky by si ji jistě příští rok rády zahrály znovu. V jejich sestavě figuruje hodně šikovných hokejistek, a tak jsme věděly, že to rozhodně nebude snadné utkání.  Nechtěly jsme ale nastoupit s příliš velkým respektem. Hlavní bylo se na zápas soustředit a podat zodpovědný výkon od první do poslední minuty. Těší mě, že jsme to dokázaly dodržet a můžu celý tým pochválit za odmakaný zápas, který rozhodla až poslední čtvrtina. Dlouho jsme totiž s Liticemi držely krok, dokonce jsme většinu zápasu vedly. Bohužel v poslední čtvrtině Litice začaly presovat a my jsme z jejich tlaku čtyřikrát inkasovaly. Více než zmírnění skóre gólem z trestného rohu na konečný dvoubrankový rozdíl už jsme nezvádly.

Přestože se nám nepodařilo bodovat, jsem hrdá na projev celého týmu, který byl bojovný a zodpovědný od začátku do konce. Samozřejmě mě hodně mrzí, že jsme prohrály, ale zároveň vím, že každá hráčka nechala na hřišti všechno. Litice byly kvalitním soupeřem a my musíme ještě některé věci ve své hře vylepšit. Uznání se nám dostalo i od trenéra soupeře, prý nečekali takové nasazení a dlouho trvalo, než se s tím holky popraly.

V sobotu hrajeme poslední zápas sezóny proti Hostivaři B. Na první ani druhé místo už bohužel nedosáhneme, ale remíza nebo výhra by nám zajistila bronzovou příčku. Tak nám držte palce, ať se to podaří. Zatím děkuji spoluhráčkám za poslední dva zápasy a Ríšovi, že nás na ně dokázal připravit.