Minibenjamínci letos naposled v hale – krása střídá nádheru

Poslední tři soboty byli pro naše nejmenší hokejisty ve znamení hokeje.

18.2. se konal turnaj na Hagiboru. Trenérka Terka musela svůj tým ve složení Adámek, Tadeáš, Anička, Terezka, Matěj a Jáchym pochválit především za krásné přihrávky a kombinační hru, která nám v minulosti po přechodu do haly moc nešla. Je vidět, že děti poctivě trénují a posun při zápasech na hřišti je znát.

Další sobotu 25.2. se děti podívaly do větší haly na Zeleném pruhu. Mnichovičtí rytíři ve složení Vašík, Anička, Terezka, Robin, Tadeáš, Štěpán a Kája se utkali proti bojovníkům z Bohemians, Slavie červeným a bílým, Kbel a Hostivaře. Za skvělé a bojovné výkony na hřišti a kombinační hru si děti odnesly od Kbelských pořadatelů krásný diplom, medaili a samozřejmě sladkou odměnu.

První březnovou sobotu se přijeli mnichovičtí Minibenjamínci rozloučit s halovou sezónou na posledním turnaji, který probíhal již tradičně v hale na Hagiboru, tentokráte pod naší pořadatelskou taktovkou.

Za vydatné podpory fanoušků/rodičů obě mnichovická družstva předvedla, že během zimní sezóny nezahálela a hráči i hráčky udělali velký pokrok jak v individuálním herním projevu, tak zejména v souhře. Zkušenější a starší hráči už si potykali s mantinely a mladší a méně zkušení předvedli, že se budeme mít i v příštích sezónách na co těšit. Odměnou jim byla nejen pochvala trenérů a potlesk fanoušků, ale jako vždy i medaile za účast a něco sladkého na zoubek, aby dohnali vydanou energii.

Základem čistě chlapeckého družstva A pod taktovkou trenérky Lenky byli Vašík, Kája a Jáchym, kteří rozhodně patřili k nejbojovnějším na celém turnaji. Výborně je doplňovali nejmladší z našich minibenjamínků teprve čtyřletý Filípek a jeho starší bráška David, jenž si na turnaji odbyl svou střeleckou premiéru. Kluci předvedli dravost, rychlou hru a velké nasazení, za které si zaslouží obrovskou pochvalu.

Tým B byl s poměrem holky: kluci dva ku třem genderově o poznání vyrovnanější. I proto sice Béčko nepředvádělo tak bojovnou hru jako hoši z Áčka, ale rozhodně se nenechalo zahanbit. Tadeáš v sobě objevil dosud skryté útočné a střelecké vlohy, Anička v prvním zápase zabránila na poslední chvíli několika soupeřovým jasným gólům a doyen  minibenjamínků Máťa rozdával svým spoluhráčům asistence a sebedůvěru. Adámek předvedl pěkný výkon korunovaný druhým gólem v životě, tentokráte proti malým Slávistkám, a Terezka se výjimečně nechala vrátit na hřiště i při druhém střídání, což je u ní výkon letos v hale dosud neviděný.

Malí pozemní hokejisté a hokejistky si teď od soutěžního klání na nějakou dobu odpočinou, a my doufáme, že až se sejdeme na prvním turnaji pod otevřeným nebem, uvidíme spoustu přesných a rychlých přihrávek,hodně gólů do soupeřových branek, co nejméně gólů v těch našich, ale hlavně stejný zápal a nadšení, jako předvedli při posledním turnaji v hale.

Lenka+Tereza