Mladší žáci opět bez porážky

Další dvě kola ve skupině o umístění čekala v sobotu na naše mladší žáky v hale na Zeleném pruhu. Kluci nejprve remizovaly se silným mužstvem RSC 2:2 (2:1) a ve druhém utkání porazili vysoko hradecké béčko 8:4 (2:2).

Vlna chřipky zasáhla i pozemní hokejisty v kategorii mladších žáků, naštěstí ne naše odolné kluky, ale soupeře z Bohemians ano a tak se musel pro jejich absenci upravovat program. Dle rozpisu jsme sehráli utkání z RSC, ale pak jsme museli improvizovat a předehrát si mač s Béčkem Hradce (letos již po šesté!!!).

Kluci z RSC obě dvě úvodní utkání skupiny vyhráli a svoji dobrou úroveň potvrdili i v souboji s našim mužstvem. Ve svižně hraném utkání jsme se hned na úvod chopili iniciativy, vytvořili si mírnou převahu a po hezké kombinaci se i ujali vedení. Soupeř však hrozil z rychlých a nebezpečných protiútoků a bohužel zásluhou jednoho z nich se mu podařilo vyrovnat. Naštěstí ne však na dlouho, protože úspěšně provedeným trestným rohem jsme se ještě v závěru prvního poločasu ujali vedení. Herně podobný průběh měla i druhá patnáctiminutovka, naši kluci měli převahu, vytvořili si i několik pěkných šancí, ale i zásluhou dobře chytajícího brankáře soupeře, neproměnili však ani jedinou. Když pak pět minut před koncem vyrovnalo RSCéčko na 2:2, začal se hrát oboustranný hokej na horu, dolu. Žádnou vytvořenou šanci se už však ani jednomu z mužstev proměnit nepodařilo. Ač trenéři obou mužstev určitě viděli u svých svěřenců velké množství chyb, jednalo se o rychlý hokej, který se musel líbit fanouškům obou mužstev.

Do utkání s hradeckým Béčkem vtrhli naši kluci jak lavina, soupeře jednoznačně přehrávali a již v páté minutě svítilo na ukazateli skóre zaslouženě 2:0 v náš prospěch. Potom jsme však poněkud polevili, neproměnili několik šancí a soupeř začal trestat naše chyby a tak se šlo na poločas za stavu 2:2. Vstup do druhé patnáctiminutovky byl z naší strany opět impozantní, během několika minut bylo o osudu prakticky rozhodnuto, když rozdíl ve skóre postupně vystoupal (především zásluhou úspěšně proměněných trestných rohů) až na pětibrankový rozdíl. V závěrečných pohodově dohrávaných minutách pak už soupeř zkorigoval skóre na konečných 8:4.

Mnichovice – RSC  2:2 (2:1)
Branky: Dušan, Filip B.

Hradec B – Mnichovice 4:8 (2:2)
Branky: 5x Filip B., Dušan, Kiki, Filip V.