Mladší žáci – úspěšný vstup do nového roku

Hned dvojice hradeckých soupeřů čekala na naše kluky v úvodní dvojici utkání skupiny o 6.místo hrané v neděli 19.1. v Průhonicích. Mužstvo Hradce „B“ se nám podařilo zdolat 2:0 a s Áčkem pak utkání skončilo nerozhodně 2:2, když soupeř vyrovnal těsně před koncem.

Hned na úvod nadstavbové části nás čekal nejčastější letošní soupeř a to mužstvo Hradce B (hráli jsme s ním již popáté!). Kluci na obou stranách zpočátku působili po měsíční herní pauze poněkud ospalým dojmem, avšak naši borci byli o poznání aktivnější a vytvořili si převahu, kterou v závěru prvního poločasu zaslouženě zužitkovali v jednobrankové vedení. Podobný obrázek se nabízel i ve druhém poločase, naši kluci převážně tvořili hru a soupeř se omezil pouze na občasné brejky. Bohužel nám poněkud chyběl důraz před brankou soupeře a tak se skóre dlouho neměnilo. Až zásluhou zvýšených obrátek v závěrečné pětiminutovce se nám podařilo nejen zvýšit na 2:0, ale vypracovat si dalších několik vyložených šancí, které už bohužel kluci neproměnili.

Podobný hokej nabídlo i utkání s hradeckým Áčkem. Naši hráči vstoupili do utkání již od úvodních okamžiků mnohem aktivněji, zatlačili hradecké na vlastní polovinu, ale nedařilo se jim v koncovce. Když se nám pak podařilo proměnit jeden z mnoha trestných rohů, soupeř po nedlouhé době z jednoho z brejků vyrovnal, poločas 1:1. Bohužel stejný průběh nabídl i poločas druhý. Opět jsme se  zaslouženě ujali vedení, vytvořili si několik dalších dobrých příležitostí, ovšem těsně před koncem jsme inkasovali z trestného rohu na konečných 2:2. Škoda, zasloužili jsme si víc…..

Hned v sobotu na nás čekají soupeři z RSC a Bohemky a tak doufejme, že kluci udělají další dva úspěšné krůčky ke konečnému šestému místu.