Mnichovický dorost zlatý!

Neděle 2.6. se zapisuje do historie mnichovického pozemního hokeje zlatým písmem a to doslova. Naši kluci ovládli finálové utkání hrané v Hradci Králové a po vítězství 6:3 nad pražskou Slávií se stali mistry republiky ve své kategorii za sezonu 2023/24!

Naše mužstvo již suverénně ovládlo základní část soutěže, když pak v semifinále hraném na dvě utkání vyřadilo po velkém boji Litice (1:2 a 4:2) čekal na nás soupeř z nejtěžších a to Slavia Praha. Motivace našich kluků byla o to větší, že jsme našim soupeřům měli co oplácet, když nás porazili v halovém finále. Šestnáctka statečných pod vedením Tomáše Babického do vlastního utkání vstoupila velice odhodlaně a když pak na začátku druhé čtvrtiny jsme už navyšovali vedení na 3:1, zdálo se vše na dobré cestě. Červenobílí se však nevzdávali a postupně vyrovnali hru i skóre. Když pak v závěru třetí čtvrtiny jsme obdrželi žlutou kartu a šli na pět minut do oslabení, situace vypadala všelijak. Paradoxně v oslabení se nám podařilo vstřelit dvě branky a když jsme pak krásnou střelou zvýšili deset minut před koncem na 6:3 bylo rozhodnuto.
Utkání vynikající úrovně rozhodlo o tom, že pohár a zlaté medaile v druhé nejhodnotnější kategorii putují po pěti letech do Mnichovic!    

Velké díky patří samozřejmě nejen hráčům, ale i trenérovi Tomáši Babickému, kondičnímu trenérovi Markovi Bradovi a vedoucímu mužstva Tomáši Firbachovi.