Mnichovičtí minibenjamínci v dobré formě

Oba první jarní turnaje kategorie U6 nám přinesly mnoho radosti. Nejen, že se nám v obou případech podařilo postavit hned dvojici mužstev (kromě nás už jen Slávie), ale naše děti předváděly krásné výkony.   

Venkovní premiéru v jarní sezóně 2023 si mnichovičtí minibenjamínci odbyli v Hostivaři. Po více než měsíční přestávce bez turnajů a přechodu z haly na umělou trávu, kdy nám tréninkové dávky omezovala nepřízeň počasí a nízké venkovní teploty, jsme si sice nekladli příliš vysoké cíle, o to příjemněji byli početní fanoušci z řad rodičů i trenéři překvapeni tím, jak kluci a holky z U6 přechod zvládli. Na bojovnost a pěkné individuální výkony jsme byli u minibenjamínku zvyklí už na podzim, ale naši hráči přidali navíc ještě kombinace a slibné plnění taktických pokynů.

Druhý jarní turnaj, který organizoval oddíl Bohemians na hřišti pražské Pragovky se odehrál v neděli 23.4. v odpoledních hodinách. Osm účastníků bylo rozděleno do dvou základních skupin a dle dosažených výsledků následovala nástavba.
Mužstvo „A“ v sestavě Jáchym, Vašík, Jenda, Robin, Miki a Jáša si vedlo jednoznačně na výbornou. V základní skupině zdolalo jak Slavii, tak domácí Bohemians. Jediné zaváhání v podobě remízy se událo v utkání s Liticemi, když kluci hráli bez přestávky dvě utkání za sebou, což na nich bylo fyzicky znát.
Mužstvo „B“ v sestavě s lídrem Matym, Aničkou, Terezkou, Tadeášem a Štěpánem se také nenechalo vůbec zahanbit. Hladce si poradilo s druhou ze Slávií, s na domácím hřišti hrající Pragou a jedinou porážku zaznamenalo se silným mužstvem Kbel, když se jim vůbec nepodařilo zachytit začátek utkání.            

Nástavba pak zastihla obě mužstva v rozdílné pohodě. Vzájemné semifinálové utkání bylo poměrně jednoznačnou záležitostí, když kluci z Áčka vůbec nedali šanci svým kamarádům a po vyrovnaném začátku utkání výsledkově hladce ovládli.
V podobném duchu se nesla i utkání o konečné umístění. Zatímco Béčko poměrně hladce opět podlehlo Kbelům (prostě už nemohli…), kluci z Áčka nabití energií ze semifinále, vyrukovali na svého soupeře (Bohemians) velice aktivní hrou. Od začátku si to nádherně „dávali“ a snažící se soupeř postupně odpadával, jak fyzicky, tak mentálně. Výsledkem bylo jasné vítězství a gejzír nadšení v našich řadách!

Za krásný zážitek musím poděkovat nejen všem hráčům (ti zkušenější hráli krásný kombinační hokej, ti méně se zase ohromně snažili), ale i rodičům, kteří našim borcům vytvořili nádhernou atmosféru.