Přípravka – 1 . místo !!!

Zlaté medaile vybojovalo mužstvo chlapců v kategorii přípravek (U11). Po několika marných pokusech se jim podařilo porazit a především přehrát dlouhodobě největšího soupeře, mužstvo Bohemians jednoznačně 4:0 !

Druhé mužstvo složené převážně z děvčat a mladých nadějí obsadilo konečné 8. místo, když podlehlo ve svém posledním utkání o 7.místo Budějovicím 1:2.

Mužstvo kluků, které zvítězilo v základní části mělo nejprve za soupeře v základní skupině čtvrté Kbely a jak se ukázalo byl to překvapivě soupeř nejtěžší. Přes mírnou převahu, kterou jsme měli, tím kdo inkasoval první, jsme bylo naše mužstvo. Naštěstí se kluici nenechali znervoznit a v rozmezí dvou minut skóre několik minut před koncem otočili a výsledek 2:1 si pohlídali až do závěrečného klaksonu. Úplně jiný průběh pak mělo finále s naší neoblíbenou Bohemkou, kdy jsme se poměrně brzo dostali do dvoubrankového vedení a soupeře téměř k ničemu nepustili. Když jsme pak v polovině druhé poloviny přidali branku třetí, bylo prakticky rozhodnuto. Kluci si závěr utkání v klidu ohlídali a odevzdanému soupeři přidali ještě čtvrtou branku na konečných 4:0 a stali se tak po mnoha letech vítězem halové soutěže přípravek obasti Praha. Velkou pochvalu si zaslouží všech 9 aktérů na hřišti a rozhodně i energický trenér na lavičce Pepa Slavíčků, který tak po včerejším postupu s mužstvem mužů byl u dalšího velkého úspěchu. Nutno dodat, že v boji o třetí místo si náš soupeř ze semifinále, mužstvo Kbel, hladce poradilo s Presidentem a rozdrtilo ho 7:1.
Naše druhé mužstvo, v kterém tentokrát chybělo cca 6 hráčů a hráček, mělo ve své omlazené podobě (6 z devíti hráčů patří do U9) těžkou roli. Prvním soupeřem jim bylo mužstvo Hostivaře, které jen smůlou nepostoupilo do bojů o medaile. Konečný výsledek 10:1 bohužel odpovídal stavu na hřiši, když naši „mladí“ zaostávali téměř ve všem. Utkání o konečné 7.místo však vypadalo úplně jinak. Mužstvu z Českých Budějovic jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem a můžeme jen litovat, že se nám nepodařilo využít nájezd v závěrečných sekundách, který nás mohl dostat do rozstřelu. I tak se jednalo o cenné zkušenosti pro naše převážně mladé borce, kteří zejména za druhé utkání zaslouží pochvalu za předvedenou snahu a bojovnost. H.V.              

Popis Fotografie:
Mnichovice B: Vzadu Josef Slavíček (trenér), Stojící zleva Filip Jiroušek, Jakub Kudibal, Prokop Rubiš, Tomáš Veverka, Šimon Pacourek, Tomáš Tykal, Josef Trnka, Jan Slavíček, ležící Adam Holík

Mnichovice A: Stojící vzadu z leva: Vojtěch Baran, Markéta Matějovská (trenérka), stojící zleva David Krejčík, Víťa Kotouč, Tereza Kudibalová, Viktor Pleskač, Jiří Černý, Eliška Fousková, Tadeáš Firbach, ležící Lukáš Martiš