Škoda špatné koncovky

Předposlední dvě kola základní skupiny, která mohla rozhodnout o našem postupu do horní skupiny absolvovali mladší žáci. Soupeři jim byla mužstva Bohemians a Hradce B, obě bojující jako my o třetí místo.  Zatímco s mužstvem Bohemians kluci po výborném výkonu vyhráli zaslouženě 3:1, s hradeckým Béčkem prohráli zásluhou špatné koncovky 2:3.

Velké „nažhavení „ a vůle po vítězství sršela z našich kluků od prvních okamžiků utkání se soupeřem, s kterým jsme v úvodu soutěže pouze remizovali. Kluci z Bohemky se zatáhli na svoji polovinu a omezili se pouze na bránění. To se jim až na jedinou výjimku dařilo, kdy se nám podařilo proměnit jeden z trestných rohů. Šok pro nás znamenal úvod druhé patnáctiminutovky, když soupeř z první (a tuším, že i poslední) střely na branku vyrovnal. Naši borci se však nenechali rozhodit a hráli to co v úvodu, pohlednou kombinační nátlakovou hru. Ta jim přinesla zasloužené ovoce v podobě dvou vstřelených branek. Nutno podotknout, že nebýt naší špatné koncovky, výsledek mohl být podstatně vyšší než 3:1.

Do utkání s Hradcem, který absolvoval ten den již čtvrté utkání, jsme vstoupili opět suverénně. Kluci soupeře zatlačili na jeho polovinu a zaslouženě se ujali vedení. Obranu obětavě bránícího soupeře se nám však více nedařilo překonat a tak přišla studená sprcha v podobě vyrovnání z rychlého protiútoku soupeře. Obdobný vývoj se opakoval ještě jednou, zaslouženě jsme se ujali vedení, avšak zásluhou rychlého brejku soupeře bylo vyrovnáno. Když se pak hradečtí dostali v úvodu druhého poločasu do vedení, usadila se na našich hokejkách smůla a částečně i křeč. Přestože jsme měli chvílemi až drtivou převahu, naší koncovce chyběla razance, chyběl nápad a tak soupeř vedení udržel až do konce. Přes náš dobrý, bojovný výkon smolná prohra 2:3.

Bohužel tímto výsledkem jsme dostali do postupové hry soupeře a tak nám nezbývá v posledních kolech buď porazit jednoho z dvojice silných mužstev Hostivaře, Slávie, či případně spoléhat na pomoc ostatních soupeřů. Budiž tato Hickokovská zápletka dobrou pozvánkou na poslední dvě kola, která se uskuteční v sobotu 21.12. v hale na Zeleném Pruhu.

Bohemians – Mnichovice 1:3 (0:1)
Branky: Marek, Filip B., Filip V.

Mnichovice – Hradec B 2:3 (2:2)
Branky: 2x Filip B.