Starší žáci přes bojovný výkon bez bodů

V 10.kole skupiny o 1.-7.místo starších žáků se utkali naši kluci s tradičním soupeřem, pražskou Slávií. Za krásného skoroletního počasí jsme mohli vidět kvalitní utkání, kterému však z naší strany chybělo to podstatné, vstřelené branky! A tak Mnichovice – Slavia 0:4, po poločase 0:1.

S téměř prázdnámi střídačkami, ale s velkým nadšením vstoupili oba sousedi v tabulce (nám patří 6.místo, Slávii pak 5.) do dnešního utkání. V první, ale i ve druhé čtvrtině byl k vidění pestrý celoplošný hokej, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Jediným rozdílem, ve hře obou mužstev, byl důraz v kruhu, kdy Slávii nahrávala fyzická převaha jejich starších hráčů. Dlouhou dobu se nám dařilo držet bezbrankové skóre a to především zásluhou, jako vždy výborně chytajícího Šimona. Přeci jen ve druhé čtvrtině nás štěstí opustilo a to když soupeř v nepřehledné situaci dorazil míček ležící mezi našim překonaným strážcem svatyně a brankovou čárou 0:1!
Obrázek hry se začal postupně měnit během třetí čtvrtiny, kondičně náročná hra v kombinaci s teplým počasím začala našim klukům přinášet problémy. Kluci ze Slávie začali být u míčků dřív a z naší hry se postupně začal vytrácet pohyb. Zaslouženou odměnou pro soupeře byl druhý vstřelený gól.
Začátek poslední čtvrtiny vypadal z naší strany tak trochu na „ručník“. Rychle jsme obdrželi třetí branku a hra se odehrávala výhradně na naší polovině. Když však bylo nehůře, zamíchal trenér Pepa Slavíček se sestavou a vše bylo najednou jinak. Kluci, jak polité živou vodou, se začali dostávat do přečíslení a během posledních deseti minut si vytvořili více šancí, než v dosavadním průběhu utkání. Bohužel špatná řešení, některých po gólu volajících příležitostí, znamenala, že se nám brankáře soupeře překonat nepodařilo a naopak jsme po čtvrté inkasovali 0:4 !

Ač konečný výsledek nevypadá nijak dobře, kluci se za dnešní výkon nemusí vůbec stydět. Téměř celé utkání hráli vyrovnanou partii s papírově silnějším a především starším a zkušenějším soupeřem.

Za týden kluky čeká „dvoják“, když by si v sobotu měli dojet pro tři body do beznadějně poslední Kadaně a v neděli je doma bude čekat jeden s aspirantů na titul, silné mužstvo Rakovníka.