Statečné Minibejnamínky déšť, zima ani vítr nezastaví

Naše nejmenší hokejistky a hokejisté se o uplynulém víkendu nezalekli nepřízně počasí – déšť, zima, vítr, a protože nejsou žádné bábovky a jakákoliv výzva jim není cizí, tak si o víkendu střihli hned dva turnaje.

Litice

V sobotu pro náš tým byla hračkou i delší cesta do Plzně. Zde jsme porovnali síly s domácími Liticemi a s týmem Myšáků z místní školy.

Byli jsme jediný tým, který na turnaj z Prahy a okolí dorazil. Kdo nepřijel, prohloupil. Odměnou nám byla tradičně báječná, milá a přátelská atmosféra litického klubu a také krásné a kvalitní hřiště se zázemím. Byli jsme pak svědky vyrovnaných a bojovných výkonů. Počasí bylo nakonec milostivé, klubovna vytopená a bar zásobený. Děti si vybojovaly tu nejsladší odměnu v podobě nádherného a moc dobrého dortu za 1. místo, a také diplom a medaili.  

Slavia

Po krátkém odpočinku vlítnul náš tým v neděli do dalšího turnaje, na hřiště pražské Slavie. Teplota vzduchu stále venkovnímu hokeji moc nepřála, ovšem hokejové nebe se na nás usmálo a vyslalo více hřejivých slunečních paprsků. Jak již bylo řečeno na začátku, naši borci jsou stateční a dorazili na turnaj v dostatečném počtu, a tak jsme mohli postavit hned 2 týmy – mnichovické Rytíře a mnichovické Pštrosy. Oba naše týmy předvedly, že mají natrénováno a v zápasech byla vidět jejich herní převaha nad ostatními. Předváděly moderní kombinační hokej podložený dobrou fyzičkou. Utkaly se s týmy Presidentu, Slavia bílí, Slavia červení a Bohemians Praha. Děti si zasloužily obrovskou pochvalu od trenérek a po závěrečném vyhlášení si užily nejen sladkou odměnu, ale i tradiční medaili, která byla za předvedené výkony jednoznačně zlatá. Na závěr pak v rukách hřály téměř mistrovské diplomy.

Těšíme se na další turnaje, hlavně na ten na domácím hřišti v neděli, 12. května.