Straší žákyně zatápěly v Rakovníku!

V třetím čísle letošního roku se v časopisu Život Mnichovic (str. 26) o ambicích našeho týmu Starších žákyň už psalo a vystoupení děvčat v posledních zápasech to jen potvrzují. Úspěšně znervóznit o přechozím víkendu jistého mistra soutěže pražskou Slavii na jejím domácím hřišti, v poločase porážet v tomto týdnu tým Praga 2:0 nebo o tomto víkendu v Rakovníku při skóre 3:2 pro domácí vytvořit na soupeře drtivý tlak, to samo mluví o raketovém vzestupu našeho týmu.  

K zápasu s Rakovníkem.

Obrana ve složení Áďa Poslušná, Danča Pflegerová a Bára Fišerová fungovala organizovaně a spolehlivě. Hlavní devízou této složky týmu bylo, že se děvčata vyvarovala zbytečným osobním chybám v obranné kruhu, nebály se kličky k získání přečíslení a zásobovaly útok skvělými přímočarými přihrávkami.  

Záloha tvořená Kájou Babickou, Áďou Dobrou, Ninou Hánovou a Naty Kaškovou dnes fakt lítala nahoru dolů. Dokázaly získat míček od soupeře, podržet ho, obejít si protihráčku a vytvořit nebezpečnou situaci ve střeleckém kruhu soupeře. Pro Áďu Dobrou to byl dnes její nejlepší zápas sezóny.

Vysunutý útok v režii Gáby Poslušné a Lucky Jirouškové rovněž makal na plné obrátky, i když na spálené šance před brankou soupeře to bylo na přivolání hasičů na lince 150. Věřme, že z děvčat brzy budou „šutérky“ se vším všudy.

Jen škoda, že naší účinnou zbraní zatím není zahrání trestného rohu. Příležitostí bylo spousta. V tréninku při střelách jde našemu gólmanovi skoro o život, ale brankáři soupeřů se zatím bát nemusí. To ale přijde a už brzy budou projektily z hokejek našich hráček v této situaci rozhodovat zápasy v náš prospěch.  

A gólman Terka Filipovská? „Kdyby nepustila 4 góly, tak jsme vyhráli“.😊 V rozhodujících chvílích to samozřejmě zase podržela a v zápase zneškodnila spoustu slibných šancí soupeře zavánějících gólem… (i když zrovna dnes by se hodily její čáry z nedávného zápasu na pražské Slávii, kdy množstvím úspěšných zásahů přiváděla domácí střelkyně do stavu šílenství).

Fotky ze zápasu jsou na rajčeti https://hokej-mnichovice.rajce.idnes.cz/2023-05-20-U15D-Rakovnik/