Turnaj minibenjamínků v Mnichovicích

Druhou červnovou sobotu se příznivci minihokeje sjeli k nám do Mnichovic na tradiční letní turnaj Mini benjamínků kategorie U6. Počasí si s námi sice trochu pohrálo, když vystřídalo aprílovou škálu od drobného deště až po nebe bez mráčku, ale hráčům ani divákům drobná sprška chuť nevzala.

Protože se nám skauting nejmladších hráčů ve věkové kategorii 4 až 7 let letos na jaře obzvlášť vydařil, mohli jsme do hry jako pořadatelé poslat rekordní počet čtyř družstev, a dokonce nasadit i čistě dámskou sestavu.

Pro hráče, kteří se k nám připojili až na jarní část sezóny to byla vynikající příležitost, jak ochutnat turnajovou a zápasovou atmosféru v bezpečí domácího hřiště.

Když už jsme u toho ochutnávání, jedna z maminek mnichovických nadějí dokázala, že v merchandisingu jsme opravdu dobří – loga na dresech mají všichni, ale na perníčcích jenom v Mnichovicích! (viz přiložené foto 😊)

Ale od občerstvení zpět k hokeji. V konkurenci mužstev Slávie, Pragy, Kadaně, Presidenta a Hostivaře si naše mužstva nevedla vůbec špatně. Nicméně posuďte sami z řádek trenérů.    

Tým Veverky (trenérka Lenka)

Byli jsme velice potěšeni, že můžeme postavit jeden ryze holčičí tým. Veverky ve složení Sofia, Anička, Terka, Rozárka a Terezka to neměly proti nadupaným klukům vůbec lehké. Ovšem jsou to statečné bojovnice a popasovaly se s tím se vztyčenou hlavou. Pro většinu z nich to byl první turnaj vůbec, takže se zpočátku trochu bály a nechtělo se jim ani na hřiště. Sofinka byla od začátku tahounkou týmu, která nevzdala jediný souboj, posouvala hru dopředu k soupeřově bráně a postupně se jí spolu s trenérkou podařilo vyburcovat i zbytek týmu, a nakonec bojovaly všechny holky na jedničku s hvězdičkou. Po vstřelených gólech panovala obrovská radost, góly byly odměnou za předvedený výkon a odvahu, kterou vynaložily během všech zápasů a radost byla odměnou pro trenérku, když viděla jejich úsměv a jak je to baví.

Lenka

Týmy Rytíři a Pštrosi (trenéři Honza a Filip)

Obě mužstva byla kombinací více a méně zkušených hráčů. Lídry mužstva Rytířů byla zejména dvojice Vašík s Jáchymem, které v předních řadách pomáhal rozbíjet útoky soupeře David. Několik přesných rozehrávek pak přidal střídající mladý Filip.   

Kromě utkání se silnou Kadaní kluci předváděli útočný hokej, kdy se snažili převážně úspěšně kombinovat a tím soupeře dostávat pod tlak. Jedinou výjimkou bylo výše zmíněné utkání, kdy nás soupeř na začátku silně zaskočil a v dalším průběhu, i když jsme vyrovnali hru, výsledkově to nedopadlo.

V mužstvu Pštrosů byl nejzkušenějším borcem Robin, což potvrzoval i na hřišti. Výborně mu však sekundovali Štěpán a Tadeáš a v neposlední řadě začínající Adam. Kluci si vedli také velice dobře. Jediné své přemožitele našli opět v mužstvu Kadaně a v bratrovražedném utkání s Rytíři, kdy sehráli krásné vyrovnané utkání, se smolnou koncovkou.           

Honza a Filip

Blesky (trenérka Terka)

Nasazení čtvrtého družstva jsme sice původně neplánovali a stavěli ho až po odhlášení jednoho z přespolních, ale na hřišti Blesky rozhodně nepůsobily jako záložní řešení, ale jako…no jako Blesky. Oporou týmu byl nejzkušenější Jenda, který jako už tradičně výborně bránil, ale tentokrát chytil i útočnou slinu a ničil soupeře jedním nájezdem na bránu za druhým. Zdatně mu sekundovali Vojtík a Aďou Bartákem, kteří si dokázali zjednat respekt u protihráčů a přidali i několik pěkných přihrávek. Další z mnichovických debutantů, Kryštof, předvedl velkou bojovnost a odhodlání i to, že nezáleží tak dalece, jak dlouho hokej hrajete, ale na tom, že ho hrát chcete. A nesmíme zapomenout na nejmladšího hráče, čtyřletého Adama, pro kterého byl pobyt na hřišti při ostrém zápase velkým zážitkem.

Výsledkově jsme udrželi pozitivní bilanci, tedy více výher než proher, a i když nás zkušenější a fyzicky přeci je lépe disponované družstvo Rytířů na závěr tak trochu přejelo, kluci to nevzdali a bojovali až do konce, za což si zaslouží velkou pochvalu.

Na závěr musíme poděkovat všem, kdo se na turnaji organizačně i účastí podíleli od trenérů, přes hráče, rozhodčí či rodiče. Všem upřímné díky.