Turnaj slávisticko-mnichovický, nebo mnichovicko-slávistický

O tomto víkendu se uskutečnil první ročník společného turnaje oddílů SK Slavie Praha a Mnichovic.
S ohledem na pozdní termín byla účast troch u za očekáváním, z mezinárodní účasti zůstalo pouze u slovenské Rači Bratislava v kategorii starších žáků, ale popořádku.
Na mnichovickém hřišti se v sobotu uskutečnil turnaj přípravek (U10) a mladších žáků (U12).  V mladší kategorii, kde bohužel nebyla příliš velká konkurence, se nejvíce dařilo Hradci, který vyhrál všechna svá utkání včetně toho finálového s našim Áčkem (5:3). Náš druhý zástupce podlehl v boji o třetí místo s nadšením hrajícím hostům z Jičína.
Větší konkurence byla v turnaji mladších žáků. Kategorie nabídla přímo výběrovou konkurenci: letošního přeborníka z Hradce, pražský výběr hrající pod označením SpS Praha, vítěze B skupiny přeboru mužstvo Bohemians, vítězky dívčího přeboru z Hradce a domácí stříbrné medailisty. U nich je nutno zmínit, že nebyli zdaleka kompletní a na jejich hře to bylo znát. I v této kategorii si vedli nejlépe hosté z Hradce a to dokonce hned dvakrát. Za suverénními chlapci se umístili druhé děvčata, třetí místo pak obsadilo SpS Praha. Naši kluci nehráli špatně, ovšem zásluhou špatné koncovky pořadí turnaje uzavřeli.
Nutno podotknout, že celý turnaj proběhl za extrémních teplotních podmínek a všem zúčastněným patří velký dík, kdy speciálně musím zmínit rozhodčí, kteří fungovali po celých pět hodin, po které turnaj probíhal, naprosto bezchybně!

Mladší žákyně a starší žáci si dali své dostaveníčko na Slávii. Turnaj byl přerušen sobotním odpoledním vyvrcholením dorostenecké soutěže a tak byl rozložen do dvou dnů. Zde si naše mužstva vedli  o poznání lépe. Děvčata obsadila bronzový stupínek a starší žáci se v nejlepší možné konkurenci (Slavia, Litice, Rača Bratislva) dokonce probojovali až do finále, kde ovšem už v extrémním vedru (teploměr ukazoval 46 stupňů!) nestačili na soupeře z Litic a obsadili tak vynikající druhé místo.

Pořadatelská spolupráce se Slávií by měla pokračovat i do budoucna, takže se můžeme těšit, že nám následující akce přinesou ještě atraktivnější konkurenci, nejen z českých „luhů a hájů!

Pozemnímu hokeji: „Na zdar“                     

H.V.

https://www.rajce.net/a17933727