U12 – smolný závěr

I přes dvě porážky, mohli naši mladší žáci po závěrečné dvojici utkání ve skupině, odcházet ze hřiště se vztyčenou hlavou. Kluci se utkali s dvojicí již jistých postupujících a to mužstvy Hostivaře A (1:2) a se Slávií Praha (1:4).

S jasnou snahou zabodovat a tím udržet třetí „barážové“ místo, vstoupili naši kluci do utkání s hostivařským Áčkem a na hře to bylo znát. Celé utkání se hrálo v rychlém tempu stylem nahoru a dolu. Šance si vytvářeli soupeři na obou stranách. Prvnímu poločasu ještě dominovali pozorní brankáři, ale hned na začátku poločasu druhého udeřil soupeř: 0:1. Naše kluky však obdržená branka nepoložila a odměnou jim bylo po pohledné kombinaci zasloužené vyrovnání. S přibývajícími minutami bylo na nás více znát snaha zlomit utkání na naši stranu, bohužel tím občas vznikala „okénka“ v obraně a když jedno takové soupeř minutu před koncem využil, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Takže bohužel 1:2 v utkání, kterému by si spíše slušela remiza!

Podobný průběh mělo i utkání druhé, naši kluci hráli se silným soupeřem ze Slavie herně naprosto vyrovnané utkání. Na první branku soupeře dokázali ještě obratem zareagovat, avšak při snaze o to samé ve druhém poločase se jim přilepila smůla na hokejky. Nastřelená tyčka a minutí poloprázdné branky se jim stalo osudným. Důrazný soupeř nám v poslední pětiminutovce zasadil dvě rozhodující rány a rozhodl tak o svém až krutém vítězství 4:1, škoda….

Nejen za dnešní výkony naši kluci zaslouží určitě pochvalu. Po celou první část halové sezony předváděli, až na malé výjimky, pohlednou, rychlou hru, plnou nasazení a sebeobětování a je jen škoda, že v utkáních se silnějšími soupeři scházejí na naší straně vstřelené branky. Když se však podíváme na věkovou skladbu našeho mužstva (hned čtveřice kluků věkově ještě U10), je jasné, že klukům scházejí zkušenosti. O to více se však můžeme těšit do budoucna….

V novém roce teda čeká na naše kluky skupina o 6.místo a s ní hned dvojice hradeckých týmů (unavené HK B dnes prohrálo v baráži s Kbely jasně 0:5), opět Bohemians a tým RSC/Praga. Věřme, že kluci naváží na dnešní výkony a zabojují o co nejlepší umístění.

Krásné prožití svátků a úspěšný nový rok 2020 vám přeje mužstvo mladších žáků!

Mnichovice – Hostivař A 1:2 (0:0)
Branka: Marek

Slavia Praha  – Mnichovice 4:1 (1:1)
Branka: Filip V.