U12 – úspěšný start

Dvojicí hladkých vítězství vstoupili do nové sezony naši mladší žáci. Na prvním dostaveníčku základní skupiny ve Kbelích si nejprve poradili s mužstvem Kadaně 9:1(4:0) a ve druhém utkání s mužstvem Litic B dokonce 11:00 (4:0).    

Se značně obměněným a především omlazeným mužstvem jsme vstoupili do nové sezony plni nejistot a obav. Na hřišti však kluci žádné podobné pocity zcela zřetelně neměli a vyjma prvních sekund, kdy se soupeř z Kadaně dostal k rohu, je k ničemu prakticky již nepustili a naopak ve zbývajícím čase, diktovali tempo hry. Z trvalého tlaku se samozřejmě rodilo velké množství šancí a standardních situací. Hned trojici rohů se nám podařilo využít v prvním poločase, v tom druhém již padaly branky pouze ze hry. Některé po individuálních průnicích, k vidění byly ovšem i branky po hezké kombinaci našich kluků. Konečné skóre zaslouženě vysoké 9:1.

Druhé utkání s litickým Béčkem mělo podobný průběh. Obdobně mladé mužstvo soupeře se zatáhlo na svoji polovinu a omezilo se téměř výhradně na bránění. V první dvacetiminutovce ještě stačilo částečně odolávat našemu tlaku, ale ve druhém poločase se odevzdaný soupeř ještě víc zatáhl a uchýlil se už pouze k bránění v kruhu, které samozřejmě vedlo k našim šancím a vstřeleným brankám. Ručička našeho „brankostroje“ se tentokrát zastavila na čísle 11.     

Ač výsledky vypadají velice dobře, s objektivním hodnocením bude nutné počkat na další, těžší soupeře, kteří určitě prověří i psychyckou odolnost našeho mladého mužstva. Nicméně za dnešní výkony si všichni zaslouží velkou pochvalu, včetně úplného nováčka v mužstvu Marka. Kluci hráli po celá utkání s ohromným nasazením, výborná byla obranná hra (včetně útočníků) a je jen škoda, že jim scházela důraznější střelba, rozdíly ve skóre mohly být ještě větší.              

S pochvalou ovšem nesmím zapomenout ani na naše rodiče, kteří se dnes ve Kbelích sešli ve velkém počtu a patřičně najevo dávali svoji spokojenost za každou branku, či pohlednou akci.

Příští neděli nás čekají zbývající účastníci z naší skupiny Kbely a Hradec. Po té se již mužstva rozdělí do výkonnostních skupin o konečné umístění.

Mnichovice – Kadaň 9:1 (4:0)

Branky: 6x Filip V., Dušan, Filip B., Tomáš

Mnichovice – Litice B 11:0 (4:0)

Branky: 4x Dušan, 4x Filip V.,Marek, Filip B., Maty Č.    

H.V.