1. Liga ženy- 4. 10. 2020 – Kadaň

Druhé dějství za námi. Tentokrát na novém hřišti v Kadani. Po českobudějovickém hřišti to byl přechod do hráčského nebe. Úvodem nás čekalo družstvo Jičína. Z minulého turnaje jsme soupeře již znaly a neměl být pro nás větším problémem. Po oťukávacím úvodu si Bára Pažitková převzala míč před naším kruhem a předvedla své individuální dovednosti, když prošla mezi statickými figurkami protihráček a krásným gólem otevřela skóre. Po tomto gólu jsme se již zcela uvolnily a začaly sázet góly. Možná jsme se uvolnily ale moc, neboť soupeřky dostaly prostor se nadechnout a obdržely jsme čestný gól za stavu 3:0. Znervóznit jsme se ale nenechaly a holky nasázely v jednoznačném zápase dalších 10 gólů. Konečný výsledek tedy k plné spokojenosti – 13:1.  Věděly jsme však, že nás hlavní zápas dne teprve čeká a to zápas s loni ještě extraligovou Slávií B. Již před zápasem zmizely úsměvy a ještě než jsme rozehrály byl na nás vidět přehnaný respekt. Nohy neběžely, zoufale jsme se rozhlížely kam nahrát. Utekl nám bohužel začátek zápasu. Zaskočila nás i tvrdší hra Slávie. Po první půli jsme již prohrávaly 3:1. Hra se postupem času vyrovnala a obavy se proměňovaly v bojovnost. Nechci chválit jednotlivce, neboť si pochvalu za druhou půli zaslouží všechny hráčky, ale musím vyzdvihnout několik tak potřebných návratových sprintů Péti Zittové. Byla všude, kde byla třeba. Ke konci zápasu jsme si vytvořily i menší převahu, ale tlak bohužel přišel již pozdě. Čas nám stačil pouze na snížení na 3:2. Po této prohře jsme klesly v tabulce na 3. místo za Slávii B a Kadaň, které prochází soutěží zatím bez prohry, ale se vzájemnou remízou.

V obou zápasech bylo vidět několik krásných akcí z naší strany, ale opět jsme zvládly spálit neuvěřitelné šance  a to i před prázdnou bránou. Doufejme, že si do příštího utkání budeme pamatovat, že i s těmito soupeři hrajeme vyrovnané partie, kousneme se, neztratíme zbytečně sebevědomí a vrátíme jim vše i s úroky.

Další turnaj nás čeká 18.10.2020 na hřišti ve Kbelích. Čeká nás druhý těžký soupeř – Kadaň. Doufáme, že postavíme tu nejsilnější sestavu a souboje zvládneme.

Z pohledu trenéra

V prvním zápase se nastoupilo proti týmu z Jičína. Od prvních minut bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy padne první branka. Po rychlém vedení 3:0 jsme opět měly krátký herní výpadek a inkasovaly jsme gól od soupeře. Byly k vidění hezké kombinační souhry zakončené góly. Hráčkám se nedala upřít bojovnost a nasazení. Nutno podotknout, že ani na tento turnaj nebyl tým žen v plné sestavě a zraněnou Kateřinu Adamovou vystřídala v bráně Linda Matoušková. V dobré formě se tentokrát předvedla Kateřina Stočesová, která vstřelila hned několik gólů. Dále se po individuálních akcích prosadila stále se zlepšující Bára Pažitková. Po celou dobu tohoto zápasu náš tým žen udával tempo hry o čemž svědčí i vysoká výhra.

Ve druhém utkání jsme nastoupily proti Slavii B, která má v kádru několik bývalých extraligových hráček a reprezentantek. Už dopředu bylo jasné, že tento zápas nebude jednoduchý. Docházelo často k tvrdým soubojům na hranici pravidel. Náš tým nastoupil do zápasu s přílišným respektem, což se projevilo především na individuálních chybách. V omezeném počtu hráček byl vidět úpadek fyzické kondice (dvě hráčky na střídání). Po dvou inkasovaných gólech jsme vstřelily kontaktní branku. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a Slavie nám opět utekla na rozdíl dvou gólů. Měly jsme několik slibných šancí, které však bravůrně zlikvidovala brankářka soupeřek. Na konci utkání jsme vstřelily opět kontaktní gól z trestného rohu dorážkou Báry Hanzlové. Zbývalo však již málo času na srovnání skóre. Zápas byl celkově vyrovnaný a chyběl větší důraz v osobních soubojích. Opět nelze upřít hráčkám bojovnost a nasazení.

https://www.zonerama.com/vaclavfoti/Album/6641975?fbclid=IwAR1hzlHYmvl6QXO-BLO4k6JdheQNEceNFM3jTpyqYfVqeRJKSmeGf24f7gQ