Benjamínci a Minibejamínci pod drobnohledem svých trenérů

V tomto článku hodnotí trenéři výkony našich týmů na domácímu turnaji, který se konal 5. října 2019.

Tým U8 – Gepardi, Šárka Scheinerová

Dnešní turnaj, ačkoliv byl ve znamení deštivého počasí, tak byl nabitý pozitivní energií všech našich hráčů, kteří pokud zrovna nestáli na hřišti, tak trénovali na volném prostranství. Dnes bylo opravdu vidět, že hokej všechny naše malé bojovníky opravdu baví. Déšť, ne-déšť. Gepardi sice oproti minulému turnaji na Slávii nevyhráli všechna utkání, ale bojovali jako správné šelmy ze všech sil a začínají si osvojovat týmovou práci, za což jsem jako trenér moc ráda. I nováček, jakým byla Eliška Zítková, se výborně zapojil a byl pro svůj tým skvělou oporou. Vašek Dvořák bojoval za každý míček a odměnou mu bylo i několik gólu, ačkoliv je zejména významnou oporou především obrany. Kája Melicharová se jako útočník osvědčila a byla podporována mohutnou obrannou dvojkou Samuelem Kokešem a Vojtou Mánkem, kteří s přehledem předbíhali valnou většinou svých protihráčů.

Tým U8 – Pumy, Jakub Šubrt

Tým Pum tvořilo šest hráčů, z nichž skoro všichni hráli minulou sezónu za U6. Musím je pochválit všechny.

Začnu Tadeášem Demkem, který sledoval hru a oproti mému očekávání hrál o sto procent lépe, než co předvádí na tréninku. Dostával se do šancí, hezky si nabíhal, soupeři bral pravidelně míčky. Jedno slovo > vytrvat! Štěpán Pechlát neměl úplně svůj den, přesto v obraně hezky pracoval a občas vystrčil i růžky a útočil. Jen tak dál. Štěpáne, věř si, máš na to! Vojta Berger, třetí hráč této řady, také skvěle bránil i vybíhal dopředu, nahrával. Vojto, velká pochvala! Střídal jsem, kromě posledního utkání, vždy celé trojky, takže ke druhé řadě. Vojta Císař skvěle zajišťoval obranu, utkání po utkání se zlepšoval, vybíhal do volného prostoru, což bylo úžasné. Musíme víc potrénovat práci s míčkem, jeho zpracování a bude z tebe skvělý hráč. Honza Šubrt udělal za poslední dobu obrovský krok vpřed, začal si správně nabíhat a s Adamem jsou skvěle sehraná dvojka. Navíc i on začal nahrávat spoluhráčům. Napsal bych, že by se neztratil ani mezi U10, což následující neděli prokázal. Adam Šubrt podával, jako vždy, skvělé výkony. Ví, kde má být, umí správně nahrát, byl oporou týmu. Jen musí víc důvěřovat svým spoluhráčům a nesnažit se být všude.  Několikrát byl sám před bránou soupeře a místo, aby dal gól, tak radši nahrál. To jde na vrub trenéra, který je o trénincích nutí přihrávat… 😀

Celkově musím říct, že jsem si turnaj moc užil. Je radost děti trénovat a vidět jejich pokroky.

Tým U8 – Jaguáři, Michal Jirsík

Družstvo Jaguárů v sestavě Mikuláš Krajíček, Eda Dušek, Adélka a Domča Malinovi, ségry Valentýna a Zorka Mykhailiv, a Julča Vacíková předvedlo v ubrečeném počasí slušný výkon, byť jen s jedinou výhrou nad domácími mnichovickými Tygry. Miki s Edou řádili v útoku, každý podporován sourozeneckými dvojicemi vzadu, které doplňovala Julie. Zejména na Zorce byl vidět velký posun ve hře a bojovnosti. Oproti předchozím vystoupením jsme viděli, jak všichni hráči zlepšují poziční hru a přesnost přihrávek. Pokud mákneme ještě při bránění s holí na zemi a nebudeme jen kopírovat pohyb útočníků soupeře, budeme to mít v kapse. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu, protože ani jeden zápas a ani jeden míček nevypustili.

Tým U8 – Tygři, Honza Veverka

Sestava Bára Karásková, Anička Kleinová, Eliška Kandová, Justýna Martišová, Terka Vejříková a Michal Nykodým byl tým, který jsem si přál mít. I když s Benajmínky pravidelně netrénuji, o všech hráčích jsem věděl, že jsou to velcí bojovníci a zároveň i naděje našeho hokeje. Výsledkově nám turnaj sice nevyšel, ale o vlastnostech hráčů se vše potvrdilo. Tahle parta, která bude táhnout Benjamínky i příští rok, je a bude prostě skvělá a těším se, jak to budou brzy všechno válcovat.

Tým U6 – Rytíři, Šárka Kleinová

Za tým Rytířů nastoupili naši nejmladší a nejnovější Minibenjamincí Vaneska Vejříková, Honzík Vejřík, Jáchym Kubeš, Vojta Havrda, Matěj Švec a matador Míša Motlík. Byť to byl téměř všech první turnaj v životě, svou partituru rozehráli ve velkém stylu. Míša Motlík, ostřílený hokejista, jakmile se dostal k míčku, neměl soupeř žádnou šanci 😊! Velmi zdárně mu sekundoval nováček Honza Vejřík, který během celého turnaje skóroval hned několikrát. Svůj první životní gól do soupeřovi branky umístili i Vaneska Vejříková a Jáchym Kubeš. Vojta Havrda i Matěj Švec si sice na svou gólovou šanci musí počkat do dalšího turnaje, který je 20.10. v Hostivaři, ale i tak byli neskutečnou oporou celého týmu a bez jejich pomoci by tým rozhodně nebyl tak silný.

Tým U6 – Pštrosi, Míra Vedral

Parádní týmový výkon opepřený šutérem Fílou. Tým Pštrosů hrál v sestavě Séba Klein, Tomík Musil, Kiki Jirsíková, Kuba Vedral, Vojta Demek a Fíla Duchek. Poslední jmenovaný se nejvíce zasloužil o brankostroj do sítí soupeřů, ale bez tvrdé práce celého týmu by se to určitě neobešlo. Kuba, Vojta, Kiky a Séba byly v podstatě všude, kde bylo v danou chvíli zapotřebí. Tomík pak úspěšně boural většinu útočných pokusů soupeřů a ukazuje se, že po tátovi má v krvi zodpovědnou a důslednou obrannou hru, která je pro tým nesmírně užitečná. Skvělá koncentrace všech hráčů na hru přinesla zasloužené ovoce nejen v předvedené hře, ale i ve výsledcích.