Benjamínci na stopě Maxipsa Fíka!

V sobotu, 21. září 2019, vyrazili Benjamínci do Kadaně. Sice to bylo o kousek dál, místy horší cesta, za to úžasné počasí a naši hráči se představili v dobré formě.

Ze západních Čech přivážíme spoustu zajímavých informací. Například dobrou zprávu pro mnichovické pivaře, že chmel v okolí Žatce je z chmelnic sklizen a bude tedy z čeho vyrábět. Pro odběratele elektřiny, že chladící věže tušimické elektrárny nadále vypouští páru. Při návštěvě Kadaně se vyloženě nabízí hledat stopy Maxipsa Fíka, když nedaleko žil jeho autor Rudolf Čechura a hlas přerostlému a inteligentnímu Maxipsu propůjčil Josef Dvořák, který v Kadani vyrůstal. Co naplat, byli jsme tu zase hlavně za pozemákem, tak snad někdy příště.

Hlavní trenérka benjamínků, Šárka Scheinerová, si do svého týmu Gepardů vybrala zejména mladší naděje našeho mnichovického hokeje, kteří ještě vloni reprezentovali nižší věkovou kategorii. Hráče v sestavě Bára Karásková, Kája Melicharová, Anička Kleinová, Tadeáš Demek doplnil zkušený a ostřílený Kuba Šulc. Gepardi odehráli skvělé zápasy, s velkým nasazením a vůlí po vítězství. Někdy se to podařilo, někdy ne. Získali spoustu nových zkušeností a díky předvedené hře i sympatie diváků. Pokud nepoleví v tréninku, za rok to mají v kapse. 

Do Pum se pak dostali Vašek Dvořák, Terka Filipovská, Samík Kokeš a Míša Nykodým, takový mix zkušeností a dravosti s rychlýma nohama. A fungovalo to. Pumy se před lepším soupeřem musely sklonit jen jednou, a to až v posledním zápase. Každopádně na hřišti hráči odevzdali vše a za to jim patří náš velký obdiv.

Díky Michalovi Nykodýmovi za fotky a Demkovým za vyprání dresů.