Benjamínci o pohár Mistra Prahy!

Tým Benjamínků bojoval včera (7.3.2020) na pražském Hagiboru o pohár Mistra Prahy. Už, už to vypadalo, že se kvůli jarním prázdninám a neúčasti hráčů do turnaje ani nepřihlásíme, ale nakonec to klaplo! Pohár jsem si nakonec odvezli, i když ne za první místo. Zasportovali jsme si, posbírali pár nových zkušeností do dalších bojů, ale hlavně jsme se bavili pozemním hokejem.

V obraně jsme spoléhali na dobrou poziční hru a práci s hokejkou Eli Zíkové a Vojty Císaře, střední řadu s herními nápady jsme vložili na bedra Justýny Martišové a Kájy Melicharové a role hrotových útočníků připadla na největší rychlíky našeho týmu Míšu Nykodýma a Mikuláše Krajíčka. Do branky se pak v úboru „sněhuláka“ postavila Terka Filipovská, neboť tento turnaj se hrál na velké hřiště, s pěti hráči v poli a s brankářem.

Los základní skupiny nebyl pro nás zrovna příznivý. Hostivař a Praga. Pokud jsou postrachem pro soupeře v kategorii U6 Mnichovice, tak to samé letos platí v kategorii U8 o Hostivaři. V tomto prvním zápase to bylo při pohledu na výsledkovou tabuli na „vhození ručníku do ringu“. Takové pravidlo v pozemním hokeji naštěstí není a vlastně by k tomu ani nebyl důvod, protože naši to ani v jednu chvíli nezabalili, bojovali a hráli dál.

Po nevydařeném prvním zápase si vzal tým k rozmluvě Jirka Müller, naše nová trenérská posila týmu. Možná si naši hráči něco z jeho slov vzali k srdci, možná se už v prostředí při hře s brankářem více rozkoukali, bůh ví, každopádně oba další sehrané mače už byly mnohem vyrovnanější.

Halová sezóna 2019-2020 skončila. Tým „Beňousů“ odehrál všechny halové turnaje. S jedním, s dvěma a někdy dokonce i se třemi týmy. Super!!! Někdy jsme stáli „na bedně“, někdy nám to výsledkově nevyšlo, protože soupeři byli zkrátka lepší.

Už teď se těšíme na venkovní hřiště. Nejen, že zase vylepšíme naše hokejové dovednosti, ale i na to, že si v naší hokejové partě užijeme spoustu legrace a zábavy.