Benjamínci vítězí na turnaji v německém Falkensee!

Jeden spolupracující tým a disciplína (na hřišti i mimo něj) je to, co rozhoduje a proč si naši Benjamínci odváží zlato.

Chcete se více ponořit do děje?

Jsme kousek za Berlínem a trenérky Martina Babická a Terka Poslušná neponechávají nic náhodě. Využívají toho, že mají celý tým pěkně pohromadě už od sobotního rána, kdy turnaj začíná. I když první zápas je v rozpisu až po jedenácté dopoledne, naši hráči začínají svůj program hned po snídani rozcvičkou a taktickou přípravou. Na domácích turnajích hrajeme v modelu 3 hráčů, na tomto turnaji nás čeká hra na půlku celého hřiště, se šesti hráči v poli a s brankářem, a tak je zapotřebí s hráči důkladně probrat i poziční hru. Úkol pro brankářku Terku Filipovskou je jasný – pochytat všechny míčky, které míří do naší brány, a organizovat obranu. Libero Vašek Dvořák nesmí připustit žádné kompromisy a všechny míčky ve střeleckém kruhu musí zamést pryč. Obránci Kája Melicharová, Kája Babická a Anička Kleinová pak musí hlídat průniky soupeřů po křídlech, odebrat jim míček a rozehrát na naše ofensivní hráče. Pro útočné řady, tedy pro Adama Šubrta, Samíka Kokeše, Dádu Horu pak platí kombinovat, střílet góly a pěkně potrápit soupeře v rozehrávce. A jaký má úkol Honzík Šubrt? Číhat za obranou soupeře a jako hrotový útočník si to po nahrávce nebo z odraženého balónu rozdat s brankářem soupeře, pěkně jeden na jednoho. Taktika a rozestavení funguje. Po sobotě máme za dvě vítězství a remízu 7 bodů. Večer je volný program a pak hajdy na kutě, aby dospěláci mohli probrat své zážitky jen mezi sebou.
Nedělní část turnaje otevíráme hned prvním zápasem. Klape nám to čím dál tím víc a dáváme i společný gól, protože z takové mely, jaká je před soupeřovou bránou, těžko určit, kdo je střelcem. „Cílová“ fotografie určila, že nejblíže byla tmavomodrá hokejka Káji Babické. Po 5 zápasech v základní skupině postupujeme z druhého místa do finále. Bojový pokřik „Mnichovice, bóó..jovníci, bóó..jovnice“ nabírá na síle.
A je tu zápas o vítězství v turnaji, finálový soupeř je ovšem hokejově o krůček před námi. V tuto chvíli se zvedá u všech hráčů celého týmu obrovská síla hnaná vůlí a touhou vyhrát, podporovaná všemi mnichovickými fanoušky, a tak náš útočný hrot proměňuje svoji šanci. V zápase jsme se ujali vedení. Dostáváme se pod tlak, který díky disciplinovanosti a pohybu úspěšně odrážíme. Když už nás soupeř přehraje, drží nás gólman, který v předchozích zápasech neměl díky skvělé obraně moc práce, ale který svými pohotovými zákroky přivádí útočníky soupeře k šílenství. Hví…íízd, konec zápasu a je to jasné > turnaj jsme vyhráli! Na společném vyhlášení si hrdě jdeme pro pohár, medaile a diplom.

Velké díky – benjamínkům za reprezentaci, rodičům za doprovod a podporu po celou dobu turnaje a trenérkám za to, jak tým poskládaly, jak se o něj staraly a jak ho motivovaly.
…Že by zrod budoucího základu dospěláckých reprezentací nároďáku za 15 nebo 20 let? Necháme se překvapit.