Cenný výsledek s vůní deště

Super výsledek přivezli naši starší žáci z utkání se soupeřem z čela tabulky, když remizovali s mužstvem Presidenta 3:3. Utkání hrané na pražské Slávii, která je domovským hřištěm našeho soupeře, mělo velice zajímavý průběh, když domácí vedli po první čtvrtině již 3:0!

Neskutečný liják provázený bouřkou byl nepříjemnou předzvěstí dnešního podvečerního utkání s těžkým soupeřem. S nastalými podmínkami se zpočátku jednoznačně lépe vyrovnali kluci Presidenta, kterým jako by nasáklý trávník a tím i pomalejší míče přímo vyhovovaly. Soupeř byl u všeho o něco rychleji a v kombinaci s větším důrazem se začal hned od prvních minut dostávat do šancí. Zaslouženým výsledkem bylo hned tříbrankové vyjádření těchto skutečností. První čtvrtina z našeho pohledu 0:3!
Asi většinu mužstev by nastalé skóre zlomilo, v našem případě tomu však bylo právě naopak. S přibývajícím časem a osychajícím trávníkem se hra začala vyrovnávat, kluci zlepšili pohyb, přidali na důrazu a zaslouženou odměnou jim bylo snížení na 1:3 ve druhé čtvrtině. Herně vyrovnaný byl i zbývající průběh utkání, avšak naši vynikající brankáři (Bredy i Šimon) a někdy i kousek štěstí znamenalo, že jsme již neinkasovali narozdíl od soupeře, který v každé další patnáctiminutovce obdržel jednu branku. Výsledná remiza 3:3 je pro nás sice velkým úspěchem, ale mohlo být i lépe, kdyby nepříliš přesní domácí rozhodčí odpískali v poslední minutě trestný roh po noze, kterou viděli všichni, kromě nich.
Každopádně kluci za dnešek zaslouží velkou pochvalu a to především za bojovnost, s kterou hráli i za silně nepříznivého stavu. Pozitivní je i to, že si opět dokázali, že mohou hrát vyrovnanou „partii“ s každým, ať se jedná třeba o jednoho z aspirantů o zlato v soutěži.
Nutno podotknout, že jsme stále jediným mužstvem, které Presidenty „obralo“ o body a po dnešku již hned dvakrát!