Extraliga žen: Máme první výhru, náročný týden ale ještě nekončí

Rakovník x Mnichovice 7:3 (Pažitková B. 2x, Fousková L.), Bohemians x Mnichovice 0:1 (Mudrová A.)

Během uplynulých šestnácti dnů jsme sice měly zápasovou pauzu, ale v tomto týdnu se rozhodně nenudíme: máme za sebou utkání v Rakovníku, na Zeleném Pruhu proti Bohemians a v sobotu nás čeká domácí zápas proti Hradci Králové. Ale postupně…

Na hřišti loni bronzového týmu se nám i přes slibný začátek zápas příliš nepovedl. Tedy alespoň co se týká taktické stránky, kdy jsme často bezradně kroutily hlavami nad tím, proč se nám v kruhu najednou objevily dvě nehlídané protihráčky. Co se týče bojovnosti, tam se toho příliš moc vytknout nedalo a ani ofenzivní fáze nebyla špatná, šancí jsme si zvládly vytvořit dost. V první čtvrtině bych se nebála říct, že jsme byly aktivnější než soupeřky. Poprvé jsme balonek do brány dostaly už ve třetí minutě, nicméně až těsně po odpískání penalty – rakovnická obránkyně totiž zahrála nohou na brankové čáře a rozhodčí neponechal výhodu, ale nařídil trestný úder. Ten se podařilo proměnit, a tak jsme se ujaly vedení. To ovšem do konce čtvrtiny nevydrželo, penalta byla nařízena a následně proměněna také na druhé straně.

Od začátku druhé patnáctiminutovky začal postupně přebírat iniciativu soupeř, což vyvrcholilo v hrozivou pasáž ve třetí čtvrtině, kdy jsme během pěti minut inkasovaly čtyři góly. Od té doby měl Rakovník utkání plně pod kontrolou. I když nutno podotknout, že jsme se nevzdaly a bojovaly dál. Skóre se nám ale povedlo jen korigovat a na konci zápasu svítilo na tabuli velmi nepříznivé skóre 3:7 v náš neprospěch.

Poprvé od svého zranění naskočila do zápasu Lenka Fousková:

„Po zranění jsem se na zápas moc těšila, i když jsem věděla, že Rakovník je silný soupeř,“ odhaluje své pocity před utkáním.

„Celkově hodnotím náš třetí zápas pozitivně, teprve se sehráváme a všichni se snaží a makají,“ dodává Léňa k průběhu zápasu. „Pro mladé hráčky je to první sezóna v extralize, kde je hokej přeci jen tvrdší a rychlejší. Už teď se ale těšíme na další zápas“.

Ten se konal ve středu večer na Zeleném Pruhu, kde jsme nastoupily proti Bohemians. Bohemka sice zatím neměla na kontě jediný bod, proti nám se ale prezentovala hezkou hrou a vysokým pressingem. Možná i proto byl začátek z naší strany poněkud zbrklý, často jsme se zbytečně zbavovaly balonku a nevytvořily jsme si ani tolik šancí. Postupně jsme ale nervozitu odbourávaly a s tím přišly i příležitosti v kruhu. Jedné z nich se chopila Anna Mudrová, která těsně před koncem prvního poločasu zametla do branky odražený balón z vrcholu kruhu.

Právě Anička přidává svůj pohled: „Pro nás úspěšný zápas s Bohemkou byl místy dost chaotický. V některých částech nám chyběla kompaktnost, ale dokázaly jsme si poradit a ve druhé čtvrtině padl gól.“

V druhém poločase hra pokračovala ve stylu nahoru-dolů, diváci viděli několik trestných rohů na obou stranách a také efektivní zákroky brankářek, dalšího gólu se ale už nedočkali. I když jak to bývá při jednobrankovém rozdílu, závěrečné minuty nás všechny stály dost nervů, protože Bohemka rozhodně nechtěla odejít s prázdnou.

„Konec zápasu byl napínavý, nakonec jsme ale uhájily vedení 1:0 a odnesly jsme si první výhru v sezóně,“ těší dnešní jedinou střelkyni konečný výsledek.

Další test nás čeká v sobotu na domácí půdě, kde přivítáme Slavii Hradec Králové. Držte palce, aby se povedlo připsat si další body do tabulky, a doražte fandit. Těšíme se na Vás!