Extraliga ženy: Tři body zůstaly dom

TJ Mnichovice x HC Slavia Hradec Králové 3:1 (Pažitková B., Fousková L., Matějovská Markéta)

V sobotu jsme na našem hřišti přivítaly hradeckou Slavii, proti které jsme měly možnost hrát v srpnu na přípravném turnaji, kde jsme se poprvé seznámily s jejich hrou. I vzhledem k posledním ligovým výsledkům soupeřek jsme měly na paměti, že musíme hrát zodpovědně a body nebudou zadarmo, zároveň jsme si ale věřily, že při poctivém dodržování taktických pokynů zápas zvládneme.

Do vedení jsme se dostaly hned ve čtvrté minutě střelou z trestného rohu. Tlak na hradeckou branku byl po celou první čtvrtinu silný a v tomto módu jsme pokračovaly i v druhé čtvrtině. Šancí jsme si vytvářely dost, ale žádnou ne a ne proměnit. Ke konci první poloviny začala být naše hra i z tohoto důvodu poněkud hektická, těsný náskok jsme ale udržely.

Stále platilo, že jsme tempo hry udávaly převážně my, ale několikrát musela zasáhnout také Dia Svyščuk v naší brance, když se hradecké útočnice dostaly do nebezpečných brejků. Všechno jsme však ustály a ve 41. minutě nás dostala do klidu střela Lenky Fouskové, která skončila za zády hradecké gólmanky. Na to navázala o osm minut později další brankou Markéta Matějovská. Ta po zápase nešetřila chválou.

„Jsem pyšná na celý náš tým za to, jaké předvádíme výkony. S každým zápasem je vidět, že se posouváme pořád dále a dále. I když se občas nedaří, nikdo nic nevypustí, táhneme všichni za jeden provaz, dokážeme se povzbudit a šlapat dál,“ popisuje Markéta atmosféru v týmu, která podle ní bude klíčem k úspěchu. „Věřím, že to dotáhneme ještě daleko. Je pro mě čest, že mě všichni přijímají i s bolavou nohou a mohu se občas zapojit do hry,“ naráží na zranění kolene, které jí však nezabránilo skórovat. „Z gólu žiju ještě teď, a to díky Vám všem,“ usmívá se.

Markéty gól ale nebyl poslední, gólový účet nakonec uzavřeli hosté po celkem zbytečné chybě, kdy jsme si nerozebraly hráčky. I tak jsme ale nakonec získaly cenné tři body do tabulky.

Po zápase jsme se všichni přesunuli ke grilu a společně vítězství oslavili. Velké díky patří všem, kteří se na akci podíleli.

Povedeným sobotním představením však ještě podzim nekončí. Po hradecké Slavii nás čeká ta pražská, a to hned tento víkend v Edenu. Slavia vede extraligovou tabulku, minulý týden však poprvé v sezóně klopýtla, když ji o body obraly hráčky Bohemians. Každopádně ale půjde o velmi náročné utkání, na které se teď budeme poctivě připravovat.