Extraliga ženy: Po patnácti letech opět v nejvyšší soutěži

Máme za sebou náročný víkend. Během soboty jsme odehrály první dva zápasy v halové extralize od roku 2008. Start opravdu nebyl jednoduchý, protože hned na úvod nás čekala Slavia, která v posledních letech ligu pravidelně vyhrává. „Ideální soupeř,“ usmívá se obránkyně Květoslava Kučerová. „Myslím, že úkolem prvního zápasu bylo rozehrát se, navnímat rychlost extraligy a uhrát co nejlepší výsledek,“ připomíná Květa fakt, že část družstva ještě nikdy halovou extraligu nahrála. Kromě toho se potýkáme s krátkým časem na přípravu, do karet nám nehraje ani letošní zkrácený formát soutěže, kdy není moc prostoru na to dělat chyby. Hraje se pouze jednou každý s každým a následně jeden zápas o umístění, poslední tým tabulky sestupuje do první ligy. Nicméně se Slavií bylo jasné, kdo je favoritem, a i přes bojovný výkon jsme musely přijmout porážku 5:1. Následující souboj s Pragou byl rozhodně vyrovnanější záležitostí, a podle toho to také dopadlo.

„Druhý zápas skončil pro nás hořkou remízou 5:5. Byl to hokej plný šancí na obou stranách a nepodařilo se proměnit několik gólovek,“popisuje Květa průběh druhého utkání.

V sobotu jsme se mohly opřít o plnou lavičku, velká výzva přišla v neděli, kdy dorostenky hrály svou ligu, která se časově kryla s extraligou. Kromě únavy z předchozího dne jsme se tak musely popasovat s počtem pouhých dvou lidí na střídání a náš věkový průměr se vyšvihl na 39,25 let. I tak jsme věděly, že je nutné urvat nějaké body stůj co stůj. V prvním zápase nás čekal Hradec Králové, který se tradičně opírá o výkony reprezentační gólmanky Čechákové. Ani toto utkání nebylo výjimkou. Přes velký počet šancí skončilo remízou 1:1. Ještě větší množství příležitostí nabídl zápas s loňským vicemistrem z Rakovníka, ale střelecký prach úplně vyschl. Škoda nastřeleného břevna a orazítkované tyče, neproměněných rohů a gólových šancí. Po prohře 0:2 zavládl smutek, protože jsme cítily, že jsme ze sebe vydaly vše, výsledek se však nedostavil. Nutno dodat, že Rakovník měl také mnoho šancí, včetně dvou penalt. Jedna skončila na tyči, druhá vedle branky. V celkovém součtu jsme ale byli aktivnějším týmem, a proto prohra bolí.

Nic ale není ztraceno. Příští týden nás čeká závěrečný zápas ve skupině proti Liticím, a podle výsledků posledního kola budeme hrát o umístění. V případě naší výhry proti Liticím a současně porazí-li Praga Hradec, zahrajeme si o bronz. Pokud se však něco z toho nepovede, čeká nás boj o 5. místo, tedy o udržení v nejvyšší soutěži. Držte nám palce!

Na závěr svého hodnocení přidává Květa ještě následující:

„Po celý víkend jsme předváděly bojovný hokej hoden extraligy, v každém zápase byl vidět progres a já jsem na nás pyšná. Úkol na příští týden je jasný – 2x výhra“.

 

Statistiky a sestavy:

18.11.:

Mnichovice vs. Slavia 1:5, gól E. Fousková

Mnichovice vs. Praga 5:5, góly E. Fousková 2x, Janoušková, L. Fousková, A. Mudrová

Sestava: D. Svyščuk, E. Staňková, A. Mudrová, P. Mudrová, J. Svatošová, L. Fousková, K. Kučerová, V. Pažitková, M. Janoušková, E. Fousková, B. Pažitková, T. Poslušná

19.11.:

Mnichovice vs. Hradec 1:1, gól Staňková

Mnichovice vs. Rakovník 0:2

Sestava: K. Adamová, E. Staňková, J. Svatošová, L. Fousková, K. Kučerová, M. Janoušková, B. Pažitková, T. Poslušná