Vydařená příprava žáků a žákyň

V neděli 19.11. se naše obě „patnáctky“ vydali do Hradce na přípravný turnaj Suda cup 2023 a ostudu rozhodně neudělali! Děvčata skončila na výborném druhém místě a kluci dokonce svůj turnaj vyhráli!

Kategorie starších žákyň nebyla příliš početná, ale o to více kvalitní. Dvě dlouhodobě nejlepší mužstva v podobě pražské a hradecké Slávie doplnila kromě našich děvčat, Bohemka.
Naše děvčata se silných soupeřek vůbec nezalekla a základní skupinu zvládla na jedničku, když porazila pražskou Slávii a remízy s Hradcem a Bohemians byly s ohledem na průběh utkání úspěchem spíše soupeřek.
Semifinálovým soupeřem se tak stalo mužstvo Bohemians a tentokrát po obdobném průběhu, kdy jsme soupeře přehrávali, se dostavila zasloužené odměna v podobě vítězství 1:0 a postupu do finále.   
V našem posledním utkání už však začala pracovat únava. V herně vyrovnaném utkání si domácí děvčata přeci jen vypracovala více šancí a dvě z nich dokázala využít. Nicméně skvělá příprava a plno sebevědomí: můžeme hrát vyrovnaně i s těmi nejlepšími!           

Výborná konkurence se sešla i v chlapecké části soutěže. Osmičku účastníků tvořil, kromě našich kluků, domácí HK, President, Kbely, Praga, Bohemka, Jičín a to ještě tuto silnou sestavu doplnilo mimo soutěž hrající mužstvo dorostu slovenské Rači.
Začátek turnaje vůbec nevypadal dobře, kluci ve svém prvním letošním ostrém startu zaslouženě prohráli s Račou (0:6), když zaostávali ve všem… Utkání s Pragou, už však bylo o něčem jiném a výhra (5:1) zaslouženou odměnou za předvedený výkon. Závěrečná porážka ve skupině s Presidentem (1:2) hodně mrzela, obzvlášť, když jsme věděli, že jsme nebyli rozhodně horší. I tak z toho bylo první místo ve skupině a neoblíbený soupeř do semifinále v podobě domácích.
Ti však tentokrát neměli úplně svůj den. Prvních deset minut jsme je vůbec nepustili k ničemu a naše vedení 1:0 bylo spíše úspěchem soupeře. Pak jsme se sice trochu zatáhli, ale i tak jsme si postupový výsledek poměrně v klidu ohlídali. Ve finále na nás čekal starý známý se ZS v podobě mužstva Pragy. Tentokrát zápas vypadal úplně jinak. Po počáteční oťukávané se nám podařilo ujmout se sice vedení, ale od té doby soupeř převzal iniciativu. Zaslouženě vyrovnal a stále se tlačil dopředu. Kluci však poctivě bránili a s velkou dávkou štěstí (soupeř dvakrát trefil tyč) se nám podařilo vedení strhnout opět na naši stranu a vše potvrdit ještě další brankou při hře soupeře bez brankáře. Suma sumárum: pohár za vítězství jel s námi do Mnichovic!       Na závěr musíme moc poděkovat hradeckým pořadatelům za skvěle zorganizovaný turnaj a nutné je zmínit téměř bezchybné rozhodčí, kteří jen podtrhli výbornou atmosféru na hřišti.   

Honza Veverka