Herně povedená tečka starších žáků

V posledním kole své soutěže se naši starší žáci utkali s největším aspirantem na titul, mužstvem Rakovníka. Kluci drželi po celé utkání se silným soupeřem krok, hned třikrát se jim podařilo smazat jednobrankové manko, avšak branka obdržená v posledních sekundách znamenala, že všechny body odjely se soupeřem. Mnichovice – Rakovník 3:4 (2:3).

Na žádost soupeře jsme si museli tentokrát pořádně přivstát, utkání mělo svůj začátek v dost netypickou hodinu, v 8:00. Hned první minuty vzaly veškeré obavy, že by jedni, či druzí kluci, mohli být na hřišti ospalí. Hrál se oboustraně velice svižný hokej. Nutno přiznat, že soupeř byl o poznání nebezpečnější a často se dostával do blízkosti naší branky, oproti nám, kdy naše akce končili s pravidelností mezi půlící čarou a kruhem. Po malém zaváhání v obraně se hosté také ujali vedení. Ovšem, jako již letos po několikáté, obdržená branka naše kluky spíše nabudila a odměnou byla razantně vstřelená vyrovnávací branka Bredym na 1:1. Prakticky stejný scénář se opakoval ještě dvakrát, Rakovník se vždy ujal jednobrankového vedení, ale naši borci reagovali vždy vyrovnáním, nejprve po pěkné individuální akci Pepa a na 3:3 pak Šimon Štěpánek. Velice zajímavou podívanou pak nabídla poslední čtvrtina. Na Rakovnických bylo vidět, že za žádnou cenu nechtějí nechat body v Mnichovicích a tak se snažili za každou cenu útočit a tím vytvářeli „okénka“ a v některých případech „okna“ ve své obraně. Bohužel se nám nepodařilo nabízené šance využít a soupeř v posledních sekundách vsítil kýženou rozhodující branku na 3:4 z našeho pohledu.    
Nicméně naši kluci předvedli vynikající výkon a na závěr si od, na naše poměry početného publika, vyslechli zasloužený potlesk, nejen za dnešní utkání.
Již před dnešním utkáním bylo jasné, že nám bude patřit konečné šesté místo (ze čtrnásti) a to při našem věkovém průměru je opravdu super už s ohledem, že na rozdíl od soupeřů, budou naše ztráty do příští sezony minimální, z věkového důvodu mužstvo opustí pouze Bredy a Samko. Oběma patří upřímný zasloužený dík za výkony, které předváděli pro mužstvo.
H.V.      

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *