II. mezinárodní turnaj U10 v Hradci králové

Nádherné počasí, výborná atmosféra a silní atraktivní soupeři, to vše nás čekalo na druhém (pro nás prvním) hracím dni Májového turnaje v Hradci Králové.

Za nás jsme vyslali dva zástupce – holky U14 a Kluky U10, ty jsme nasadili do skupiny Elite.


U14 holky
Vyrazily jsme si na výlet za hokejem do Hradce. V pátek odjezd, dvakrát spaní na hotelu a v neděli zpět. Víkend plný hokje a zábavy. V plné sestavě, tak jak jsme zvyklé z soutěže. Ovšem bez hradeckých děvčat a Terky Kudibalky.

Už první zápas ukázal, že to bude hodně náročné. Proti silným klukům z Šenkvic jsme se sice snažili, góly padaly na obou stranách. Ještě o přestávce byl stav 2:2,  ale více síly u kluků a konečná prohra 2:5.
Scénář byl podobný i v dalších záapasech. Naše snaha a bojovnost byly enormní , náš tlak občas přidržel soupeře v kruhu, ale výsledky proti kluků z Hradce, Lipovců a Olomoce byly vždy proti nám. Jediné vítězství se nám povedlo důslednou hrou plnou přihrávek proti Budapešti (2:0).

V bojích o deváté místo jsme pak překonali Slavia Hradec Králové girls, v sestrovražedném souboji. Nakonec výsledkem 2:1 a vzali cenné deváté místo.

Největším zážitkem byl ale celý víkend, skvělá parta všech nás holek a díky naší úžasné koučce Markétě, že s námi celý víkend vydržela.

U10Elite – kluci

Hned jedenáctka kluků se sešla v našich barvách, z nichž část již hraje kmenově soutěž mladších žáků a tak jsme trochu doufali, že by to nemuselo být špatné. Výsledkově to bylo trochu zklamání (čtyři těsné prohry a dvě vítězství), ale kluci se těžké konkurenci skupiny „Elite“ snažili a byli rovnoceným soupeřem všem soupeřům.  Nakonec 7místo z desti.

1. den 

Kluci se v prvních třech utkáních postupně utkali s polským LUKS Jedynka, Hradeckým mixem a slovenskými Šenkvicemi. Všechna utkání měla průběh jak přes kopírák, vždy jsme vstoupili do všech utkání lépe, ujali se vedení, ale po prostřídání se průběh utkání otáčel a s tím i výsledky. Rovnocení jsme byli určitě v prvním utkání Jedynce, kdy jsme ještě asi dvě minuty před koncem drželi nerozhodný výsledek 4:4, ale těsně před koncem jsme inkasovali na konečných 4:5. Hradecký mix byl určitě také hratelný, ale zásluhou individuálních chyb jsme domácí dostaly na koně (2:5). Asi nejtěžším soupeřem bylo mužstvo Šenkvic (vyhrálo skupinu), které nás zejména ve druhé polovině nepustilo k ničemu a my se museli soustředit na obranu (1:3).
Příjemným bombónkem na konec hracího dne pro nás bylo poslední utkání s polským Kolejarz Gliwice, kdy si prakticky všichni zkusili všechno (obránci útok a naopak) a přesto (možná proto) jsme soupeře jednoznačně přehrávali a nakonečném výsledku 7:0 se podílela převážná část mužstva. Za zmíňku zejména stojí branka ani ne 8letého Adama Šubrta, který poprvé naskočil do utkání této kategorie a po cca.30 sekundách pobytu na hřišti vstřelil krásnou branku po individuální akci.
S ohledem na to, že se zítra turnaj bude ještě bude dohrávat, nemá cenu velké hodnocení. Každopádně kluci se snažili, někteří víc, někteří by mohli určitě přidat. Někteří jsou až moc opatrní (klucí z Mirošovic). Velkým problémem byl pro naše technické hráče (např.Filipa, či Marka), pomalý mokrý trávník. V bráně určitě nezklamal Tonda Vilímek.
Nezbývá než držet palce, aby oslabení kluci (někteří mají své povinosti u U12) ve skupině o 5.-8. místo si vedli co nejlépe.
H.V.

2.den
To jsme se sešli ve velmi očesané sestavě. Jen v šesti hráčích. Do branky opět putoval Tonda Vilíme. Ostatní se točili, jak to šlo. První zápas byl o nervech a stresech proti slovinským Lipovci. Velmi vyhrocený zápas , plný faulů sekání i gólů zanmenal nakonec prohru 2:4 a tím boj o sedmé místo.
A při tomto posledním zápase jsme nezaváhali. Soupeře jsme od začátku přehrávali a postupně góly umístili skoro všichni naši hráči v poli. Výsledné skóre 5:1 a finální sedmé místo.
Za zmínku ještě stojí úžasné vyhlášení plné zábavy a odměn.