Jak je to s tím pověstným pokakaným sportovním štěstíčkem?

Když se na to zeptáme našich hráčů Přípravek po posledním domácím turnaji, asi se dozvíme, že nás tentokrát opustilo.

V sobotu, 12. června 2021, jsme měli velkou čest přivítat soupeře na turnaji v kategorii U10 – Přípravka, tedy těch hráčů, kteří se dostávají mezi „náctileté“. Na turnaj se sjela skvělá konkurence – Hostivař, Praga se dvěma týmy, Kbely a Hradec Králové. My z Mnichovic jsme nasadili rovnou tři družstva.

Bylo skvělé vidět děti po dlouhé době v akci a ujistit se na vlastní oči, že na jejich zápalu, touze hrát a vyhrát se vůbec nic nezměnilo!  

Náš domácí svatostánek nakonec „vyloupil“ se zlatem na krku tým Hostivaře, když ve velmi vyrovnaném finále porazil naše Áčko těsným rozdílem 1:0 a to z nájezdu v poslední minutě utkání. Stříbro našemu Áčku slušelo. Kluci zvládli všechny své zápasy na jedničku, až to smolné finále.

Na naše mnichovické Céčko, výhradně dívčí tým, zbyly tentokrát bramborové medaile. Ty z bronzu byly na dosah, nebýt spousty nájezdů a také příznivějšího odrazu míčku po prvním zásahu gólmana. Čtvrté místo našich holek po zápase s týmem Praga A  (2:3, ve prospěch soupeře) je rovněž něco úžasného a moc ti toho vážíme.     

Béčko mělo těžký los v základní skupině, kde zápasili o postup do playoff s budoucími finalisty (Mnichovice A, Hostivař). Tým tak v nadstavbové části turnaje bojoval o 5. až 9. místo. A v té obstál bravurně a vytěžil maximum možného. Páté místo pro kluky z béčka je skvělé a něco, na co jsme pyšní a bereme všemi deseti.

Velké díky všem, protože za mnichovickými výsledky je tvrdá práce hráčů a trenérů nejen na turnaji, ale hlavně v tréninkové přípravě. Už teď se těšíme na další akce.

Atmosféru turnaje si můžete připomenout z fotek na rajčeti

https://www.rajce.net/a17314116