Mladší žáci v Mnichovicích

U12 kluci sehráli své zápasy v domácím prostředí. V prvním utkání jsme vyzvali mužstvo Sokola Kbely A, ze kterého jsme měli strach. Kbely na podzim předváděli velmi dobrý hokej a sehranost a technické dovednosti jejich hráčů v nás vzbuzovaly respekt.
Avšak naši kluci se do soupeře pustili bez jakéhokoli respektu a kbelským bylo za chvíli úzko. Ve čtvrté minutě jsme vstřelili krásný gól přesně podle schématu – prvé křídlo nahrává, levé křídlo střílí gól! Za další 2 minuty se nám povedla podobná akce a pak již akcie Sokola Kbely značně klesly.  To jsme v poločase vedli 3:0 a soupeř se zmohl jen na pár ojedinělých akcí na naší polovině. Druhý poločas jsme již díky dobré kondici našich borců excelovali a i když soupeř občas zahrozil brejkem, nic to nezměnilo na konečném výsledku 8:0 pro nás.

Za hodinu nato nás čekal ještě těžší kalibr v podobě Slavie Hradec Králové, jehož kluci na podzim vyhráli svou skupinu v základní soutěži. My začali, jako obvykle, úvodním náporem, ale neproměnili jsme, i díky jejich vynikajícímu brankáři, několik šancí a z protiútoku inkasovali. I když nás Adam skvělými zásahy několikrát podržel, tentokrát na brejk soupeře neměl. Ale tato inkasovaná branka naše borce ještě více nabudila a najednou se začalo dařit. Tedy ještě předtím jsme několika krásnými střelami atakovali branku soupeře, ale břevno a tyč zachránila soupeře před vyrovnáním. Pak ale náš tlak sílil a soupeřova obrana přestala stíhat. Do poločasu se nám podařilo vstřelit 3 góly a náš protivník se zdál být na lopatkách. Toto zdání odevzdanosti však spíš o poločase zanechalo své stopy více na našich hráčích a tak jsme do druhého poločasu nastoupili velmi laxně. Několik vydařených akcí soupeře zlikvidoval v pohodě chytající Adam, ale 8 minut před koncem jsme již inkasovali na 3:2. Naštěstí jsme zbytek zápasu zvládli a 4 minuty před koncem ještě vstřelil Filip rozdílový gól. Výsledek 4:2 je pro nás lichotivý, protože druhý poločas jsme zvládli s velkým štěstím.

Takže máme jistotu medaile. To z jakého kovu bude se rozhodne přístí týden na hostivařském hřišti. Za soupeře nám budou hráči Slavie Praha a Pragy.