Jak si vedou ženy na začátku halové sezóny?

Se ziskem 7 bodů z prvních tří utkání se nacházíme na druhém místě tabulky, takže zatím vládne, alespoň co se výsledků týče, spokojenost. I přes prvotní potíže způsobené absencemi se nám povedlo dvakrát bodovat v Kadani a následně si odvézt výhru z Kostelce. Ale postupně…

Kadaň, 17. 11., dvoukolo

Na státní svátek nás hned jako první čekal náročný test v podobě zkušené sestavy Slavie B. Do zápasu jsme šly s respektem, nechtěly jsme dostat zbytečné góly, protože vyrovnání pak stojí, vzhledem k šikovné gólmance Slavie, spoustu sil. Zároveň jsme věděly, že pokud k utkání přistoupíme zodpovědně od první do poslední minuty, máme na to vyhrát. Po většinu zápasu jsme si držely vedení a zdálo se, že míříme pro tři body. Frustrující moment přišel se závěrečnou sirénou, kdy byl ještě odpískán dohrávaný trestný roh proti nám. Ten se nám sice povedl odvrátit, bohužel ale za použití nohy místo hokejky, a tak byl opakován. Tentokrát byl, bohužel pro nás, proveden bezchybně a na výsledkové tabuli se rozsvítil konečný stav 3:3.

Chuť jsme si spravily v dalším utkání proti béčku Litic. Holky z Plzně jsou letos posílené o šikovné hráčky z Rakovníka a myslím, že celkově předvedly dobrý výkon. Naštěstí i nám se dařilo a dokázaly jsme najít mezery v soupeřově defenzivě. Díky úspěšnosti v trestných rozích, jednomu zásahu ze hry a čistému kontu Diy jsme zvítězily poměrem 3:0.

Shrnutí kola:

Mnichovice x Slavia B      3:3 (Pažitková B. 2x, Kudibalová)

Mnichovice x Litice B      3:0 (Pažitková B. 2x, Bauersfeldová)

Sestava: Svyščuk, Bauersfeldová, Horálková, Kudibalová, Pažitková B., Pažitková V., Babická

Kostelec, 4. 12., 1 utkání

Letos je liga nalosovaná v odlišném formátu, a tak jsme se opět na palubovce setkaly s týmem Slavie B.A přátelské setkání to rozhodně nebylo. Čímž nechci říct, že by se hrálo nefér, ale nedarovaly jsme si navzájem ani centimetr místa. Velmi bojovné utkání se odehrávalo spíše na obranné polovině Slavie, která úspěšně odolávala našim šancím a hrozila z protiútoků. Před poločasem zastavila obránkyně Slavie na brankové čáře míček nohou a nařízená penalta skončila za zády brankářky, 1:0. Tento stav vydržel až do poslední minuty utkání, kdy ale přišla na řadu nejúčinnější zbraň Slavie – trestný roh. Stav 1:1 a minuta do konce. Tentokrát jsme to ale byly my, kdo měl poslední slovo – gól na konečných 2:1 procedila Lenka za záda gólmanky se zazněním závěrečné sirény. Nejspíš je třeba omluvit se našim fanouškům za pár nových šedivých vlasů. Přesto dokázali vytvořit skvělou atmosféru, a za to je třeba jim moc poděkovat.

Mnichovice x Slavia B      2:1 (Pažitková B., Fousková L.)

Sestava: Adamová, Fousková L., Fousková E., Horálková, Kučerová, Pažitková B., Pažitková V., Poslušná, Zittová

Zbytek kola se bude dohrávat v sobotu, kdy nás čeká tým Slovenska. Jejich sestava je silná a prezentují se pohledným hokejem, doufáme však, že body budou putovat naším směrem, rozhodně necháme na hřišti všechno!