Mezinárodní „přátelák“ mladších žáků

Přes značnou vytíženost našich hráčů se nám podařilo sehrát 2 mezinárodní zápasy proti

mužstvům z Litvy. Schválně píši přátelská utkání v uvozovkách, protože klání to moc přátelské nebylo.

Když Litevci zjistili, že hrajeme na úplně jiné úrovni, snažili se o něco, co nešlo nazvat pozemním hokejem, ale nastřelovanou, často úmyslně mířenou do našich hráčů, případně, když to stihli, zákroky jejich obránců připomínaly řežbu husitským cepem. Poklidu ani nepřidalo neustálé protestování jejich trenérů, kteří komentovali snad každé písknutí rozhodčích. A že rozhodčí byli nejlepší z nejlepších! 🙂

Tedy první zápas – a úmyslně nepíši utkání – hrálo naše U12A proti Litvě 2. Když jsme viděli, s čím se naši kamarádi potýkají, bylo nám jasné, že to nebude taková prosluněná idylka, jakou jsme si představovali na sobotní odpoledne a přátelský zápas. Pak jsme nastoupili my U12B proti „těm lepším“. Hned v úvodu dali kluci několik gólů a pak jsme vyčkávali, co bude. Pravda je, že nás soupeř překvapil, když se mu podařilo přehodit naši obranu a skórovat, což byl ovšem ojedinělý jev. Také jsem se na kluky trochu zlobil, že od takového mužstva dostanou gól.

Myslím, že nemá cenu popisovat dál, co se na hřišti dělo, ale moc toho nebylo. Našich asi sto vyložených šancí v obraně soupeře jsme sice neproměnili, ale dalších minimálně 10 již ano.

Další zápasy U12A i U12B se již táhly ve stejném duchu a jak to tak bývá, kluci se začali přizpůsobovat hře Litevců. Naštěstí to ovšem nestihli, protože v neděli jsme hráli svou soutěž proti Slavii a Kadani a to bylo už úplně o něčem jiném!

Závěrem bych chtěl najít alespoň nějaké pozitivum na tomto sobotním odpoledni – kluci viděli, že i se zahraničním soupeřem se mohou, naprosto v klidu, utkat. Pro některé z nich to byl první mezinárodní zápas a byli na soupeře moc zvědaví a všichni se těšíme na nějaké kvalitnější soupeře.

Mirek

PS : rozhodčí byli Pepa Slavíček a Tomáš Babický J

PPS: článek na litevském webu. Prý se jednalo o výběr Litvy. :   http://www.zoles-riedulys.lt/naujienos/renginiai/lvzrl-renginiai/1271-sypsenos-vaiku-veiduose-ir-pirmieji-tarptautiniai-medaliai