Mladší žáci 2x vítězně!

V neděli jsme s kluky U12 hráli první 2 soutěžní zápasy v této sezóně. Na podzim jsme postoupili do finálové skupiny, tvořené sedmi nejlepšími družstvy a když jsem včera přicházel

na hřiště a viděl úroveň zrovna hrajících týmů, pomyslel jsem si, že dostaneme „klepec“. Naši kluci ovšem velmi mile překvapili a hned v úvodním zápase proti HC Hostivař nepustili soupeře prakticky k ničemu. Ovšem tak jednoduché to nebylo. Tým Hostivaře má, mimo jiných, velmi kvalitního brankáře a my mu nemohli dát gól. Prakticky prvních 10 minut to byl souboj mezi pěti našimi hráči a Hostivařským gólmanem. Pak najednou soupeř utekl a prohrávali jsme 0:1. Kluci ale nerezignovali a hráli dál svůj velmi pohledný hokej a v průběhu druhé půle vstřelili 3 branky. V poslední minutě pak Hostivařští korigovali skóre na 3:2 v náš prospěch.

Druhý zápas proti TJ Litice byl už jen o tom, kolik vstřelíme branek. Soupeř se dost zatáhl a my museli útočit „do plných“. Byli jsme rychlejší, důslednější a prostě lepší. Výsledek 6:0 byl pro soupeře ještě dost milostivý.

Více, než výsledky mě ale potěšila naše hra. Kluci to někdy až přehánějí s kombinací, ale tím uhoní soupeře, který neví, kam dřív skočit. Fyzicky jsme na tom také poměrně dobře, vždy na konci zápasu měli všichni ještě rezervu sil. Jediná věc, na které budeme muset hodně pracovat je střelba na bránu. Ta se nám nedaří dílem z nervozity v okamžiku střelby anebo prostě tím, že chceme míček dovést až do prázdné brány.

Příští týden hrajeme doma s nejsilnějšími soupeři, tak uvidíme, jak to dopadne.