Mladší žáci 3. a 4. kolo

V dalším pokračování zimní halové soutěže na nás čekala dvě papírově nejsilnější mužstva skupiny a to Hostivař a Slavie Praha. Zatímco v souboji s Hostivaří „A“ se naši kluci bili jako lvi a zaslouženě vybojovali remízu 3:3, v utkání se Slávií jsme na silnějšího soupeře nestačili a podlehli vysoko 1:9.

S mužstvem z Hostivaře jsme se již letos utkali dvakrát v přípravných utkáních, kdy obě skončila nerozhodně a nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se hrálo v nové průhonické hale. V pohledném utkání hraném ve vysokém tempu, jsme měli výsledkově třikrát navrch a soupeř vždy jen dorovnával, ale nutno zdůraznit, že zaslouženě. Hráči na obou stranách do utkání vstoupili v plném nasazení a bylo se tím pádem na co koukat. Šance a dobré zásahy brankářů se střídali na obou stranách. Naši kluci měli lehce navrch v první patnáctiminutovce a tomu odpovídalo poločasové vedení 2:1. Ve druhé části však byl vidět větší hlad po vyrovnání na straně soupeře a tak s konečným výsledkem 3:3 mohla být spokojenost na obou stranách. Nutno ještě zmínit, že nás utkání stálo mnoho sil, což se projevilo v následujícím utkání.

Utkání se Slávií, z našeho pohledu, nezačalo vůbec špatně, naši kluci neměli ze silného soupeře žádný respekt a s plným nasazením se vrhli do otevřené partie. Prvních šest, sedm minut se hrálo naprosto vyrovnané utkání nejen skórem. Když jsme však dvakrát inkasovali v polovině prvního poločasu po výborných individuálních akcích soupeře, naše hra se úplně rozpadla. Soupeře bylo najednou celé hřiště a naši kluci se zmohli pouze na někdy více a někdy méně úspěšné bránění. Výsledkem bylo poločasových 0:5. Na začátku druhé půle předvedli kluci asi naši nejhezčí kombinační akci na jejímž konci byla krásná branka v podání Marka. Místo našeho nadechnutí však soupeř z následujícího útoku opět navýšil rozdíl ve skóre a bylo po utkání. Věkově starší a zkušenější mužstvo Slavie si zbývající průběh utkání pohlídalo a postupně zvýšilo až na konečných a z našeho pohledu krutých 9:1.

Zbývající výsledky naší skupiny rozhodly o tom, že nás v sobotu prakticky čeká už jen boj o třetí místo ve skupině, které by znamenalo kvalifikaci se stejně umístěným mužstvem ze druhé skupiny o postup do bojů o medaile. Pokud nedojde  nějakým velkým překvapením, měl by o tomto umístění rozhodnout náš přímý souboj s mužstvem Bohemians, který nás právě v sobotu čeká. Držte palce!

Hostivař – Mnichovice 3:3 (1:2)
branky: 2x Důša, Marek

Mnichovice – Slavia 1:9 (0:5)
branka: Marek