Po čertech povedený turnaj Benjamínků

Nedělní dopoledne 8. prosince 2019 na Hagiboru patřilo pozemáckému turnaji Benjamínků. Turnaje se účastnily po dvou týmech kluby ze Slavie Praha, Bohemians, Mnichovic a jeden tým President.

Jestli se turnaj povede nebo nepovede, záleží vždy na tom, jaké výkony předvedou hráči v zápasech, jak trenéři pracují se svými týmy, jestli rozhodčí pískají férově a jestli to diváky baví. Zkusili jsme si na dnešek poskládat takové malé vysvědčení a vyšlo nám to na „samý“.

Hráči za jedna! Bylo vidět, že hráči jsou již z předchozích turnajů pěkně ostřílení a mají natrénováno. Nevytratila se bojovnost a nasazení, na to jsme koneckonců zvyklí. Dnes k tomu přidali i trochu toho pikantnějšího hokejového koření. Bylo se tak na co dívat a takto správně okořeněné to muselo i chutnat. Spousta povedených kombinací střídaly branky po individuálních akcích. A to vše ve vysokém tempu nahoru – dolů. Zkrátka skvělé výkony!

Tým PUM ve složení bratří Šubrtů – Adama a Honzy, Míši Nykodýma, Aničky Kleinové, Justýny Martišové a Báry Karáskové, vedl trenér Franta Buršík a od začátku do konce nebylo pochyb, kdo je na turnaji pánem.

Tým GEPARDů vedla Šárka Scheinerová. Vašek Dvořák, Vojta Mánek, Vojta Berger, Samík Kokeš, Eliška Zíková a Terka Filipovská si to kromě zmíněného zápasu s Pumami z úvodu celé pohlídali. Zápas od zápasu se zlepšovali a je jen otázkou, jak by vypadal zápas s Pumami poté, co se Gepardí mašina rozjela na plné obrátky.

Trenéři za jedna! Sešly se vyrovnané týmy a v zápasech rozhodovaly maličkosti. Třeba jakou taktiku svému týmu trenér naordinuje, jak svůj tým povzbudí ve chvílích, když je to o branku a jak ho hráči v zápase uslyší. A trenéři šli do toho dnes naplno!

Rozhodčí za jedna! S ledovým klidem a přehledem odřídili všechny zápasy. Tady fakt není co dodat.

Diváci za jedna! Dnes fandilo v utkáních desítky diváků, a i díky nim měl turnaj tu správnou atmosféru. Hlavně všichni v obecenstvu podpořili smysl aktivního sportování dětí.

Díky, byli jste skvělí – hráči, trenéři, rozhodčí i diváci.

…No a když si hráči odnesli své zasloužené medaile, diplomy, ceny, a společně jsme se pobavili při vyhlášení či focení, tak si jedničku zaslouží i náš oddíl za organizaci.

Jakub Šubrt filmoval a tak na rozhodující momenty zápasů se můžete podívat na sport.video.cz v kategorii Bejnamínci ( https://sport.video/cz-mnichovicepozemnihokej/benjaminci/ )

Přinášíme pak i fotky z turnaje, tradičně na rajčeti.