Mladší žáci doma – na 50%

Za krásného podzimního počasí se v Mnichovicích uskutečnilo první „dostaveníčko“ finálové skupiny o 1.-8.místo kategorie U12. Výkony našeho mužstva dnes byly jak noc a den. Nejprve v zahajovacím utkání po velmi dobrém výkonu porazili hladce Bolevec 8:0 (4:0), ale pak v utkáním plném individuálních chyb podlehli mužstvu Hradce „B“ 4:5 (0:5).

Bez nejlepšího střelce soutěže a několika dalších opor přicestoval k dnešním utkáním Bolevec a na jeho výkonu to bylo znát. Mužstvo, které v základní skupině porazilo mimo jiné Rakovník, se v souboji s námi omezilo pouze na bránění a to ne vždy s úspěchem. Naši kluci od prvních minut velice dobře kombinovali, soupeře převyšovali ve všech směrech a bylo jen otázkou, jak se vše promítne na skóre. To postupně k naší radosti narůstalo, až se zastavilo na konečných 8:0.

Vstup do druhého utkání byl z našeho pohledu jak zlý sen a předznamenal celý první poločas. Ještě jsme se ani nerozkoukali a už se na Matyho v bráně řítil osamocený útočník soupeře. Přestože po jeho dobrém zákroku branka nepadla, varování nám zcela zřetelně nestačilo, protože obdobná situace se opakovala hned několikrát a to občas pouze s „malou“ obměnou, že na naši bránu šla hned dvojice útočníků! Naše kombinační hra se naprosto rozpadla, jak domeček s karet. Přestože se nedá říct, že bychom byli výrazně horší, tak nás naprosto sráželi zbytečné individuální chyby, zbytečné ztráty míčů (paralela s hrou fotbalové Sparty náhodná!) a soupeř spravedlivě trestal. Do konce prvního poločasu hned pětkrát – 0:5!

Druhý poločas byl z našeho pohledu výrazně lepší, chyb a okének v obraně výrazně ubylo, a když se nám podařilo proměnit penaltu na 1:5, hru celého mužstva to výrazně oživilo. Kluků bylo najednou plné hřiště, chyby se začaly objevovat i na druhé straně a vše se začalo pozitivně projevovat i na skóre. Když se nám pak minutu před koncem podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ožila ještě naděje na bodový zisk. Zahuštěná obrana a taktické kouskování hry soupeřem nám však již více nedovolilo: 4:5!

Naše mladé mužstvo dnes ukázalo hned několik svých tváří. V prvním utkání se slabším soupeřem z kluků sršela lehkost a pohoda, na hřišti to byla nádherná kombinační hra. Ve druhém utkání, když se nedařilo, byla cítit z jejich hry panika, jako kdyby zapomněli, co se učí na trénincích, každý z kluků se snažil to sám individuálně strhnout (což samozřejmě nefungovalo), no a v závěru bylo hrozně sympatické, že to přes výrazně nepříznivé skóre nevzdali a s ohromným nasazením bojovali do posledních okamžiků.

O nastávajícím víkendu budou mít kluci volno, ale za dva týdny je čeká ještě dvojice utkání v Praze na Slávii, kde s mužstvy Kbel a Litic zakončí letošní venkovní sezonu.

Mnichovice – Bolevec 8:0 (4:0)

Branky: 4x Filip V., 2x Dušan, Filip B., Vašík

Mnichovice – Hradec B 4:5 (0:5)

Branky: 2x Filip V., 2x Dušan