Mladší žáci jak na houpačce

Další dvě utkání skupiny o 1. -8. místo sehráli naši kluci na sluncem zalité Slávii. V prvním utkání kluci excelovali a naprosto zaslouženě porazili soupeře z Kbel 5:0 (1:0). Úplně z jiného soudku ovšem bylo druhé utkání s jednoznačným lídrem soutěže, mužstvem Litic. Po naprosto nezvládnutém začátku jsme museli skousnout těžkou porážku 0:12 (0:8).

S kluky z Kbel jsme se utkali již v základní skupině a z našeho pohledu se jednalo o velice povedené utkání (4:1) a nejinak tomu bylo i dnes. Naši kluci hned od začátku soupeři dali najevo, na které polovině se bude hra odehrávat a opravdu tomu tak bylo. Až na několik výjimek, kdy vždy dobře zasáhl spolehlivý Maty, jsme soupeře k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Jen zásluhou dobře chytající brankáře Kbel a naší malé nápaditosti v koncovce svítilo po uplynutí první dvacetiminutovky pouze 1:0. Ve druhém poločase byla naše převaha ještě výraznější, kluci z Kbel postupně neakceptovali naše tempo, všude byli pomaleji než my a výsledkem bylo narůstající množství našich šancí a tentokrát i míčků v brance soupeře. Zasloužený konečný výsledek 5:0!

Do utkání s mužstvem Litic jsme bohužel šli poraženi již z šatny, když jsme pak obdrželi branku z první akce, bylo jasné, že bude opravdu zle a bylo! Kluci, kteří měli hrát zónovou obranu se soupeře natolik zalekli, že na hřišti víceméně jen postávali, čehož soupeř patřičně využíval. Stav po sedmi minutách 5:0 zaváněl pořádným debaklem. Když se pak kluci vrátili k osvědčené a vžité „osobce“, hra se sice úplně nevyrovnala, ale zpomalil se brankostroj a my jsme se i několikrát došli podívat na brankářku soupeře. Mnohem lepší byl z našeho pohledu druhý poločas, branky střílel sice opět jen soupeř, ale hrálo se již po celém hřišti a naši „odvážnější“ se dostávali i do šancí a v několika případech nechybělo mnoho, aby se podařilo vsítit zasloužený čestný úspěch. Konečný výsledek 0:12.

Nutno ovšem ještě podotknout, že Litické mužstvo tvoří kluci a děvčata, kteří se loni do posledních okamžiků přetahovali o medaile s našimi „supermužstvy“, jejich postavy jsou tak o hlavu v průměru vyšší, než ty naše a jak vypadá „desítka“ od nich poznali i mužstva dalších favoritů z Presidenta, či hradeckého Áčka. To jen tak pro „škarohlídy“…..

Po skončení utkání bylo na našich „borcích“ sympatické, že nelítaly hokejky, nebyl žádný pláč, nebyly žádné projevy vzteku, naopak! Kluci byli plni elánu do dalších utkání s hratelnějšími soupeři a slibovali si, že za rok budou v pozici litických „Supermanů“ oni!

Tímto naše podzimní mise skončila. Někomu se může zdát, že cca polovina tabulky skupiny o 1.-8.místo není nic moc, ale ti co jsou v „obraze“ musí být mile překvapeni, jak tato mladá parta (a zdůrazňuji opravdu parta) se vyrovnává s převážně staršími soupeři a jak dobře si vede.