Mladší žáci potřetí třetí

I na svém třetím turnaji jarní sezóny, který se konal na Pragovce obsadili naši mladší žáci bronzový stupínek. V devítičlenném startovním poli nejprve vyhráli základní skupinu, poté však ve finálové skupině na své soupeře nestačili.

V extrémně teplém počasí na kluky čekala ve skupině dvojice mužstev z Prahy a to Slavie a Kbely. V utkání se Slávií jsme měli od počátku více ze hry a jen zásluhou špatné koncovky jsme se museli bát o výsledek do posledních okamžiků (2:1).
Utkání s Kbely začalo poněkud nečekaně, když nás rozehraný soupeř (Kbely hráli dvě utkání po sobě) zatlačil na vlastní kruh a jen zásluhou vynikajícího Matyho v bráně, se nám podařilo přečkat úvodní tlak bez úhony. Postupem času se hra ovšem vyrovnala, šance se začali střídat na obou stranách a když se nám podařilo z jedné z nich skórovat, bylo rozhodnuto (1:0).
Vítězství skupiny však znamenalo, že nás čekala dvojice stejně úspěšných mužstev. Nutno přiznat, že jsme ani na Hradec 07 ani mužstvo Presidenta nestačili. Hradecké Áčko nás stejně jako před týdnem vůbec k ničemu nepustilo a přestože Maty měl zase několik vynikajících zákroků, jasné prohře zabránit nemohl (0:5). V utkání s Presidentem to již tak už jednoznačné na hrací ploše nebylo, hra se rychle přelévala z jedné poloviny na druhou. Ovšem bez vstřelené branky se vyhrát nedá a tak soupeři stačilo hubených (1:0, nebo 2:0 teď nevím)? na celkové vítězství v turnaji.
Kluci dnes byli jak den a noc. V první části turnaje hráli velmi aktivně a dokázali, že jsou schopni přehrát kohokoliv, ale druhá polovina utkání byla příliš pasivní a plná individuálních chyb, mužstvo bylo jak vyměněné.    
Za týden kluky čeká poslední turnaj v Hostivaři a my můžeme doufat, že v ryze pražské konkurenci, to bude třeba lepší jak třetí….

H.V.