Mladší žáci vítězně v Liticích

I ve zbývající dvojici utkání základní skupiny byli naši mladší žáci stoprocentně úspěšní, když nejprve porazili v kvalitním utkání mužstvo Kbel 4:1 (3:1) a následně hradecké Bé mužstvo 8:5. Tímto základní skupinu A suverénně ovládli a mohou se těšit na los bojů mužstev hrajících o 1.-8.místo, do kterých tímto zaslouženě postoupili.

Opět početně nabitá lavička byla dobrým znamením, že naši „borci“ mají chuť hrát, což bylo vidět i následně na hřišti. Na kluky tentokrát již čekal silnější soupeř, než o uplynulém víkendu a to mužstvo Kbel. Ve svižně hraném utkání měli naši kluci sice více ze hry, ale i soupeř předváděl pohledné akce a tak bylo na co se dívat. Zásluhou trpělivé nátlakové hry se nám podařilo vstřelit dvě branky a ujmout se zaslouženě vedení 2:0. Soupeř sice korigoval na 2:1, ale důležitým gólem na 3:1 ještě před přestávkou se kluci uklidnili. Ve druhém poločase jsme soupeře začali ještě více přehrávat a jen zásluhou špatné koncovky a  neproměněných rohů jsme přidali již pouze jednu branku. Po dobrém výkonu 4:1!

O poznání horší utkání jsme sehráli se slabším soupeřem,  mužstvem Hradce B. Kluci se poměrně rychle ujali vedení 3:0 a zdálo se, že se bude jednat o jednoduchou záležitost.  Převážně zásluhou individuálních chyb jsme však houževnatého soupeře dostali zpět do utkání, když jsme ho nechali před poločasem snížit na rozdíl jediné branky (4:3). Naprosto stejný průběh měl i druhý poločas, kluci poměrně rychle navýšili vedení až na 8:3, ale v posledních minutách začali kupit chyby a tak dovolili hradeckým zkorigovat na konečných 8:5.

Na velké části kluků bylo dnes znát, že ze sebe vydali naprosto vše. Vždyť dvě utkání po 2×20 minutách v dnešním teplém počasí je i přes prostřídání pro devíti, desíti,  jedenáctileté „děti“ hodně náročné a tak nezbývá, než před nimi smeknout.

Herně mužstvo samozřejmě zatím táhnou ti služebně zkušenější (část jich vypomáhá už i ve vyšší kategorii), ale je dobře, že se k nim přidávají i ti mladší, ti co s touto kategorií mají minimální zkušenosti. Na těch, co to myslí s pozemním hokejem vážně, je vidět, jak jejich výkony rostou každým tréninkem, každým utkáním.

Na kluky nyní čeká zasloužená odměna, ta nejlepší mužstva, která tato kategorie u nás nabízí. A ač asi výsledky nebudou vždy dle jejich představ, mají možnost načerpat důležité zkušenosti, což je pro jejich hokejový růst, to nejdůležitější.

Mnichovice . Kbely 4:4 (3:1)
Branky: 3x Filip V., Dušan
Mnichovice – Hradec B 8:5 (4:3)
Branky: 6x Filip V., Dušan, Filip B.