Pozemácké soustředění 2

I letos pro velký zájem účastníků bylo letní mnichovické soustředění na pozemáku rozděleno na 2 party, abychom se vešli na hřiště.

Déšť je jistota

Po 3 letech zkušeností se už dá vsadit krk do oprátky na to, že když se první parta nestíhá v horku uchladit, tak druhá parta projde slušnou dešťovou sprškou. Musí pak improvizovat mezi venkovním hřištěm a halou. Velké díky ZŠ Mnichovice, že jsme mohli v tělocvičně plnit sportovní program i v nepřízni počasí.

Kreativní trenéři

Stručný harmonogram vypadal na první pohled jako nuda a šeď.

Pondělí – hokejový trénink, úterý – hokejový trénink, středa – přátelská utkání, čtvrtek – hokejový trénink & geo hra & přespání na hřišti, pátek – výlet.

Jenomže když se do tohoto scénáře zakousnou naši kreativní trenéři, je z toho hodně povedená akce, kterou si všichni užijí a na kterou zůstávají krásné vzpomínky!

Jak to probíhalo je nejlépe vidět:

  • Na fotkách na rajčeti
  • Na sestřihu videí na youtube

Sportovní příprava

První dva dny hokejových tréninků a oblíbené hry vyřešily prázdninové abstinenční příznaky. Totiž být na hřišti s partou spoluhráčů, kamarádů a s trenérem.

A když jsme se do toho zase dostali, mělo smysl poměřit síly v přátelských utkáních s našimi soupeři. Benjamínci a Mladší žákyně vycestovali ve středu za svými zápasy ke kamarádům do Hostivaře, Starší žákyně pak pozvaly k nám domů své kamarádky z Hradce Králové. O výsledky nešlo, chtěli jsme vědět, jak jsme na tom před startem soutěží. Starší žákyně si pak svůj zápas další den rozebraly u videa.  

Čtvrteční dopoledne znamenal i svátek pro gólmany, neboť jejich tréninkový program obohatil největší guru „Páža“ a sestřih z jeho brankářského tréninku je také na youtube.

Zaměřeno na hokejovou partu

Byť se téma týmové spolupráce proplétá jak niť vším, co děláme, stojí za to zmínit večerní program a jak se týmy na základě losu promíchaly a vyrazily do Mnichovic na geo hru. Cílem bylo u něčeho zajímavého v Mnichovicích ztvárnit, co daný objekt nebo místo znamená. Vyfotit to nebo udělat krátké video.

Díky tomu se například služba mnichovické pobočky Policie ČR nestačila divit, kolik přestřelek a zatčení zločinců se před jejich budovou v jeden večer událo. Rovněž tak faráře mohl zaujmout vyšší počet modlících se před kostelem Narození Panny Marie.

Kanadská noc

Přespání na hřišti bylo tradičně naprosto v klidu – „kanadská noc“ se vším všudy. Polovina z nás pomalovaných na tvářích (dobrovolně i nedobrovolně) a u snídaně všichni odpočatí. Mohli jsme tak zahájit páteční výlet.

Výlet

Benjamínci vyrazili pěšky na Hlásku a po cestě tam je čekalo i pár výzev. Žákyně (mladší i starší) si pak dopoledne užily v říčanské freex aréně na trampolínách a po obědě v restauraci u Labutě a polední přestávce vyrazily na cestu k domovu. I na cyklostezce do Světic byla spousta příležitostí, jak si s tenisáky z batohu po cestě zasportovat a zasoutěžit.

Poděkování

Vypadá to, že soustředění se líbilo a společná fotografie visí v nejednom dětském pokojíku či na dveřích lednice. Díky všem – hráčům, rodičům i trenérům a už teď se těšíme na příští rok.