Extraliga ženy: hořká prohra v souboji s Pragou

Netradičně ve čtvrtek večer zavítal na naše hřiště další soupeř: po Liticích (1:1) k nám přijela Praga. Bylo dopředu jasné, že přestože soupeř během posledních let značně obměnil sestavu, jedná se o kvalitní tým a zápas nebude jednoduchý. To se potvrdilo hned od první minuty, kdy pragovačky nastoupily do zápasu velmi odhodlaně. Ani my jsme však nechtěly dát nic zadarmo, a tak diváci mohli sledovat šance na obou stranách hřiště.

Poprvé se mnichovickým fanouškům zatajil dech přibližně v polovině první čtvrtiny, kdy byla proti domácímu týmu nařízena penalta. Tu však naše gólmanka Diana Svyščuk vyrazila špičkou levé kopny. Tím nám všem dodala novou energii a sebevědomí, a následujících několik minut jsme byly opět aktivní, šance jsme však proměnit nedokázaly.

Sama Dia si podle svých slov utkání užila:

„Zápas byl za mě dobrá zkušenost,“ hodnotí. „Máme toho ale ještě hodně před sebou,“ poukazuje na to, že se stále sehráváme, a tak se přirozeně vyskytují chyby vyplývající z nervozity nebo špatného postavení při bránění. Minutu před koncem první poloviny se Praga po tečovaném míčku do kruhu dočkala první branky. Všem se nejspíš promítl v mysli obraz z předchozího zápasu, kdy jsme i přes bojovný výkon inkasovaly minutu před koncem. Teď jsme ale věděly, že máme ještě třicet minut na to, abychom na gól soupeře odpověděly.

Do dalšího poločasu jsme tak vlítly s odhodláním srovnat a ideálně otočit. Zápas stále probíhal ve stylu nahoru-dolů, šance byly vidět na obou stranách a nikdo si nedal nic zadarmo. Stále jsme však nemohly najít recept na soupeřovu obranu a brankářku. To platilo až do 52. minuty, kdy míček do brány dostala chytrým nahozením backhandem Eliška Fousková.

Eldy gól nás sice nastartoval a podpořil naši snahu prosadit se znovu, ale také soupeř se po inkasované brance opět probral a chtěl skóre strhnout zpět na svou stranu.

„Hodně na nás působil tlak od protihráček, což pak způsobilo nervozitu a chyby, ale i tak celý tým bojoval až do konce,“ oceňuje Dia. Nicméně stejně jako posledně se nám stala osudnou chyba v 59. minutě.

„Inkasování v poslední minutě nás velmi mrzí,“ přiznává obránkyně Veronika Pažitková. „Výsledek vůbec není podle našich představ. I tak ale zápas hodnotím pozitivně a věřím, že se z chyb dokážeme poučit a do příštích utkání se jich vyvarovat.“

Všichni doufáme, že se Verče její přání splní a příště bude náš výkon stačit na body. Další zápas nás čeká 30. 9. proti Rakovníku. Držte palce!

Za tým žen Barbora Pažitková

Sestava: Kateřina Adamová, Anna Mudrová, Pavlína Mudrová, Jana Svatošová, Markéta Matějovská, Květa Kučerová, Marie Matějovská, Lenka Horálková, Veronika Pažitková, Michaela Janoušková, Tereza McLaughlin Váňová, Eliška Fousková, Barbora Pažitková, Tereza Poslušná, Diana Svyščuk. Trenér: Richard Kotrč, video: Tomáš Babický.